Справа № 446/2605/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.12.2021року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської областів складі:
головуючого - судді Костюк У. І.
з участю секретаря Ройко Т.І.
розглянувши в порядку загального позовного провадження в підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Кам`янка -Бузька цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кам`янка-Бузької міської ради про визначення додаткового строку для подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини за заповітом,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області із позовом до Кам`янка-Бузької міської ради, в якому просить суд призначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 , після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка (пай),загальною площею 1,3662 га, яка розташована на території Кам`янка-Бузької міської ради. Позивач є спадкоємець за законом першої черги та має право на спадкування зазначеної земельної ділянки,однак на день смерті матері, разом з нею не проживав, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини заяви про прийняття спадщини нотаріусу не подав, тому вважається таким, що спадщини після смерті матері не прийняв і строк для прийняття спадщини пропустив. Вказує, що в період коли можна було подати нотаріусу заяву та прийняти спадщину позивач знаходився на стаціонарному лікуванні і проходив індивідуальну програму реабілітації інваліда. Таким чином, вказані обставини унеможливили прийняття позивачем спадщини після смерті матері у встановлений законом строк, вважає, що причина пропуску строку на прийняття спадщини є поважною, а тому просить визначити йому додатковий строк для подачі ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.11.2021 вказана цивільна справа передана судді Костюк У.І..
Ухвалою суду від 25.11.2021 відкрито провадження, визначено, що розгляд справи проводитиметься за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
В підготовче засідання позивач не прибув, через канцелярію суду позивачем була подана заява про проведення судового засідання за відсутності позивача, просить позов задоволити.
Представник відповідача у підготовче судове засідання не з`явився, подав клопотання, в якому просить розглядати справу за його відсутності, з приводу задоволення позову не заперечує.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
З урахуванням того, що відповідач визнає позов, суд вирішив розглядати справу на підставі наявних у ній матеріалів у підготовчому судовому засіданні.
Судом на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши зібрані по справі докази, з`ясувавши дійсні обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 25.05.1954, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , в графі про батьків, ОСОБА_3 зазначений як батько, ОСОБА_2 зазначена як мати.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 14.03.2007 Дернівською сільською радою Кам`янка-Бузького району Львівської області, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , виданого 17.03.2011 Дернівською сільською радою Кам`янка-Бузького району Львівської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 .
Згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 128600, виданого 24.03.2006 на підставі розпорядження голови Кам`янка-Бузькою РДА від 14.03.2006 ОСОБА_2 на праві приватної власності належить земельна ділянка площею 1,3662 га (земельна ділянка № 1 , площею: 1,0671, кадастровий номер: 4622182600:09:000:0023, земельна ділянка№ 2 , площею: 0,2991, кадастровий номер: 4622182600:09:000:0293), яка розташована на території колишньої Дернівської сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, цільове призначення: ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно довідки № 447 виданої 02.11.2021 старостою сіл Дальнич , Дернів , Сапіжанка, Товмач, відповідно до відомостей погосподарського обліку гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до дня смерті проживала та була зареєстрована у будинку АДРЕСА_1 .
Згідно довідки № 505 виданої 26.10.2021 старостою сіл Коросно, Затемне, Сивороги, Унів, ОСОБА_1 є жителем АДРЕСА_2 , та до складу його сімї входять: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5., дружина, ОСОБА_8 , 1977 р.н., син.
Згідно виписки із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого № 143 виданої Радехівською центральною районною лікарнею ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні з 05.05.2011.
Згідно виписки із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого № 2916 виданої Радехівською центральною районною лікарнею ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні з 12.09.2011-23.09.2011.
ОСОБА_1 отримує пенсію, яка призначена по інвалідності 3 групи, що підтверджується посвідченням № НОМЕР_6 .
У своїй позовній заяві позивач ствердив, що він як спадкоємець майна покійної матері має намір звернутися до нотаріуса, для оформлення його спадкових прав, однак ним пропущено строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Зі змісту позовної заяви та встановлених обставин вбачається, що спірні правовідносини між сторонами виникли у зв`язку із пропуском позивчем строку подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, які регулюються нормами Книги 6 ЦК України.
Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно з ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті особи (ч. 2 ст. 1220 ЦК України).
Частина 3 ст. 1272 ЦК України визначає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Пленум Верховного Суду України у п. 24 своєї постанови №7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування зазначив, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщни. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Верховний Суд у своїй постанові від 17.10.2018 у справі № 681/203/17 роз`яснив, що вирішуючи питання поважності причин пропущення шестимісячного строку, визначеного ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини, суд має враховувати, що такі причини визначаються в кожному корнкретному випадку з огляду на обставини справи.
З обставин справи судом встановлено, що позивач в момент відкриття спадщини проживав в іншому населеному пункті від місця знаходження спадкового майна, зокрема місцем постійного проживання спадкоємця є: АДРЕСА_2 , а місцезнаходження спадкового майна є: с. Дальнич, Львівського (Кам`янка-Бузький) району Львівської області, крім того обставини справи свідчать про те, що позивач не вчинив необхідних дій для прийняття спадщини, оскільки знаходився на стаціонарному лікуванні і проходив індивідуальну програму реабілітації інваліда, вище вказане суд оцінює як поважну причину пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що за цих конкретних обставин справи, позивач з поважних причин пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті матері, з огляду на відсутність будь-яких заперечень зі сторони відповідача, суд дійшов до висновку про необхідність визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини, який слід визначити строком на три місяці, визначаючи такий строк для подання такої заяви, суд вважає його достатнім та необхідним
Керуючись ст.ст. 2, 81, 89, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кам`янка-Бузької міської ради про визначення додаткового строку для подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,(РНОКПП: НОМЕР_7 ) спадкоємцю за законом додатковий трьох місячний строк, з моменту набрання рішенням суду законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів без посередньо до суду апеляційної інстанції.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,(РНОКПП: НОМЕР_7 ) місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Кам`янка-Бузька міська рада, код ЄДРПОУ 04056196 місцезнаходження: Львівська область, Львівський район, м. Кам`янка-Бузька, вул. Шевченка, 2.
Повний текст рішення виготовлено 10.01.2022.
Суддя У.І. Костюк
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2021 |
Оприлюднено | 13.01.2022 |
Номер документу | 102511603 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Костюк У. І.
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Костюк У. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні