Справа № 365/6/22
Номер провадження: 2/365/87/22
У Х В А Л А
12 січня 2022 року смт Згурівка
Суддя Згурівського районного суду Київської області Кучерява Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до Згурівської селищної ради, місцезнаходження: вулиця Українська, будинок 10, смт Згурівка Броварського району Київської області, 07601; ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 , про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
У січні 2022 року до Згурівського районного суду Київської області поштовим відправленням надійшла вищезазначена позовна заява, в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Усівської сільської ради Згурівського району Київської області від 25 травня 2020 року № 472-35-VІІ Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки у натурі (на місцевостях) гр. ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_3 та припинення права власності ОСОБА_2 на земельну ділянку кадастровий номер 3221986901:01:007:0012.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана на розгляд судді Кучерявій Л.М.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог, передбаченихст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 4 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Належний спосіб захисту прав та інтересів є засобом юридичного захисту та має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. У рішенні від 31.07.2003 у справі "Дорани проти Ірландії" Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття "ефективний засіб" передбачає не лише запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.
У позовній заяві позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Усівської сільської ради Згурівського району Київської області від 25.05.2020 та припинити право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку. Із зазначеного вбачається необхідність заначити яким чином, яким способом позивач просить припинити право власності відповідача на земельну ділянку.
У зв`язку з вищезазначеним необхідно уточнити зміст позовних вимог та спосіб захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні .
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір (надалі Закон) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 цього Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2021 року встановлено у розмірі 2 270 гривень.
Зі змісту позовної заяви слідує, що позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, а саме вимога про визнання протиправним та скасування рішення Усівської сільської ради Згурівського району Київської області від 25.05.2020 № 472-35-VІІ та вимога про припинення права власності на об`єкт нерухомого майна, а отже і судовий збір має сплачуватися за кожну вимогу немайнового характеру. До позовної заяви позивачем долучено одну квитанцію про сплату судового збору на суму 908 (дев`ятсот вісім) грн.00 коп.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовна заява є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтями 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати йому строк для усунення недоліків поданої позовної заяви, а саме уточнити зміст позовних вимог та спосіб захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також доплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК уКиїв.обл/Згурівська сел/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA908999980313121206000010808
Код класифікації доходів бюджету 22030101
У зв`язку з вищевикладеним позовну заяву ОСОБА_1 до Згурівської селищної ради, ОСОБА_2 необхідно залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. ст. 175,177,185,260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до Згурівської селищної ради, місцезнаходження: вулиця Українська, будинок 10, смт Згурівка Броварського району Київської області, 07601; ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 , про визнання протиправним та скасування рішення , залишити без руху, про що його повідомити.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, та роз`яснити, що в разі, якщо зазначені недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом не будуть усунені, заява буде вважатися неподаною та повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Кучерява
Суд | Згурівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2022 |
Номер документу | 102522985 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Згурівський районний суд Київської області
Кучерява Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні