печерський районний суд міста києва
Справа № 757/421/22-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2022 року
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора: не з`явився,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням Прокурора третього відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42021000000001175 від 27.05.2021 року, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор третього відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти в безготівковому вигляді в сумі 2 313 000, 00 грн., які знаходяться на рахунку ТОВ «Пієм Партнерс» (код ЄДРПОУ 43351991) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ «Альфа-Банк» (код банку МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714; адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. В. Васильківська, 100 ), з метою забезпечення збереження речових доказів.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, Слідчими другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021000000001175 від 27.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що радник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Держпродспоживслужба) ОСОБА_4 , перебуваючи у злочинній змові з завідувачем сектору державних закупівель Держпродспоживслужби ОСОБА_5 , директором Департаменту управління фінансами та економічної діяльності Держпродспоживслужби ОСОБА_6 , заступником Голови Держпродспоживслужби ОСОБА_7 та виконувачем обов`язків директора ДП «Держреєстри України» ОСОБА_8 розробили злочинний план з метою заволодіння державними коштами.
Встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 оголосили тендер на закупівлю послуг з розробки бази даних електронного державного реєстру кормових добавок Держпродспоживслужби ДК 021-2015 (CPV) 72320000-4 Послуги, пов`язані з базами даних очікуваною вартістю 2 600 000 гривень, маючи у своєму управлінні два державних підприємства, а саме: ДП «Державний сервісний центр» та ДП «УСС», у яких вже наявна база даних електронного державного реєстру кормових добавок.
З метою заволодіння державними коштами ОСОБА_6 разом з ОСОБА_5 надали необхідну інформацію щодо отримання від Міністерства фінансів України додаткових коштів та у подальшому разом з ОСОБА_8 розробили необхідну тендерну документацію та своєрідне технічне завдання, під суб`єкта господарювання ТОВ «Пієм Партнерс», яке перебуває під контролем ОСОБА_8 .
За результатами тендерної закупівлі переможцем визначено ТОВ «Пієм Партнерс», інші учасники тендерної закупівлі, які за вказані послуги пропонували меншу ціну відхилені без зазначення причин невідповідності.
В подальшому, з метою реалізації злочинного плану, 22.12.2021 року між заступником Голови Держпродспоживслужби ОСОБА_7 та директором ТОВ «Пієм Партнерс» ОСОБА_9 укладено договір № 221221 про надання послуги з розробки бази даних електронного державного реєстру кормових добавок Держпродспоживслужби ДК 021-2015 (CPV) 72320000-4 Послуги, пов`язані з базами даних загальною вартістю 2 313 000,00 грн., а вже 23.12.2021 року договір змінено та визначена інша специфікація послуги.
Також, встановлено, що 24.12.2021 року підписані акти виконаних робіт по встановленню вказаної послуги, а 30.12.2021 року грошові кошти у сумі 2 313 000,00 грн. перераховані на рахунок ТОВ «Пієм Партнерс» (номер банківського рахунку в АТ «Альфа-Банк» НОМЕР_1 ).
Як зазначає прокурор у клопотанні, грошові кошти, розміщені на вищевказаному рахунку, отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та постановою слідчого від 31.12.2021 року визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 42021000000001175 від 27.05.2021 року.
Таким чином, на даний час досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «Пієм Партнерс» № НОМЕР_1 , відкритому в АТ «Альфа-Банк», з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ст. 107 КПК України під час розгляду клопотання здійснювалось фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
З метою забезпечення арешту майна, яке не має статусу тимчасово вилученого, та з метою забезпечення арешту майна, на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання розглядається без повідомлення власника майна.
В судове засідання прокурор не з`явився, про день, час, місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, в якій підтримав вимоги клопотання з викладених у ньому підстав, просив їх задовольнити.
Оскільки, згідно ч. 1 ст. 172 КПК України, неприбуття прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, слідчий суддя визнав можливим розглянути клопотання за відсутності прокурора.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що Слідчими другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021000000001175 від 27.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 України.
Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів зловживаючи службовим становищем, за попередньо змовою з суб`єктами господарювання, організували злочинний механізм привласнення грошових коштів, які виділяються з Державного бюджету України на проведення тендерних закупівель.
Досудовим розслідуванням встановлено, що грошові кошти у сумі 2 313 000,00 грн., перераховані на рахунок ТОВ «Пієм Партнерс» № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Альфа-Банк», отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, у зв`язку з чим постановою Старшого слідчого другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_10 від 31.12.2021 року визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 42021000000001175 від 27.05.2021 року.
Як визначено у ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Як визначено у ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Оскільки, грошові кошти в безготівковій формі, які знаходяться на рахунку ТОВ «Пієм Партнерс» № НОМЕР_1 , відкритому в АТ «Альфа-Банк», на які просить накласти арешт прокурор, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні та зважаючи на те, що незастосування накладення арешту може призвести до настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, беручи до уваги наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, доведеність необхідності такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
При цьому, слідчий суддя роз`яснює, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 107, 170, 172, 173, 174, 309, 372, 392, 532 Кримінального процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Прокурора третього відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42021000000001175 від 27.05.2021 року, задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти в безготівковому вигляді в сумі 2 313 000, 00 грн., які знаходяться на рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Пієм Партнерс» (код ЄДРПОУ 43351991) № НОМЕР_1 , відкритому у АТ «Альфа-Банк» (код банку МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714; адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. В. Васильківська, 100).
Роз`яснити підозрюваному, обвинуваченому, їх захисникам, законним представникам, іншим власникам або володільцям майна, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором у кримінальному провадженні № 42021000000001175 від 27.05.2021 року.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102565784 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Хайнацький Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні