Справа № 203/93/22
1-кс/0203/304/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2022 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, заявлене у рамках кримінального провадження №62021170030000463,
ВСТАНОВИВ:
До Кіровського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого, погоджене прокурором, про надання тимчасового доступу до документів, з можливістю вилучення їх копій, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Розглядаючи клопотання у відповідності до ч.2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої знаходяться інформація, перевіривши викладені в клопотанні доводи, додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно до ч.ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З долучених до клопотання матеріалів вбачається, що третім слідчим відділом (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №62021170030000463, відомості за яким внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.10.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
З долученого до клопотання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що вказане кримінальне провадження розпочато за фактом розкрадання посадовими особами ГУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в Дніпропетровській області, зловживаючи своїм службовим становищем, земель державної власності під об`єктом природно-заповідного фонду.
Під час досудового розслідування, встановлено, що за результатами перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, проведеної ІНФОРМАЦІЯ_3 ), виявлено земельну ділянку під кадастровим номером 1222082000:02:001:0459 загальною площею 14 га, яка розташована в межах ландшафтного заповідника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 », та на ній наявні сліди господарської діяльності, а саме розорювання.
Зазначеними діями пошкоджено територію природно-заповідного фонду, за що передбачена відповідальність за ст. 252 КК України.
Також перевіркою встановлено, що ГУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в Дніпропетровській області визначено цільове призначення земельної ділянки «Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій», чим порушено вимоги ст. 26 3У «Про природно-заповідний фонд України».
Під час виконання окремого доручення від уповноваженого оперативного підрозділу до органу досудового розслідування здійснено огляд публічної кадастрової карти України на інтернет сторінці сайту ІНФОРМАЦІЯ_5 , за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 , яким встановлено, що земельна ділянка за кадастровим номером 1222082000:02:001:0459 загальною площею близько 14 га, визначена в межах ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та передана в приватну власність.
Відповідно до отриманої інформації, у ІНФОРМАЦІЯ_1 наявні документи, виготовлені невстановленими особами щодо створення об`єкту природно-заповідного фонду, ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
ІНФОРМАЦІЯ_1 листом від 25.11.2021 року № 2-7566/0/261-21 відмовлено Територіальному управлінню Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві в надані вищезазначених документів.
Посилаючись на вказані обставини та зазначаючи, що документи, до яких необхідно отримати доступ, мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні, з метою встановлення кола осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення, обставин його вчинення, слідчий просив задовольнити клопотання.
Таким чином, приймаючи до уваги, що матеріали кримінального провадження свідчать про вчинення кримінального правопорушення, а зазначені в клопотанні слідчого документи мають значення доказу, оскільки можуть містити та/або підтверджувати відомості щодо причетності певних осіб до скоєння кримінальних правопорушень; містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, можуть бути використані під час проведення експертиз, є підстави для задоволення клопотання і надання дозволу на отримання доступу до документів.
Керуючись ст. ст. 94, 110, 131, 132, 159, 160, 369-372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, заявлене у рамках кримінального провадження №62021170030000463 задовольнити.
Надати дозвіл слідчим третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_3 (старший групи слідчих), ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та прокурорам, які здійснюють процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення (виїмки) їх копій в паперовому та електронному вигляді, а саме до:
-проекту створення ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 »;
-розпорядження голови облради від 27.05.2015 № 644-31/VІ «Про створення об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення» з усіма додатками до нього;
-положення про ландшафтний заказник місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та наказу ІНФОРМАЦІЯ_7 про затвердження цього положення;
-картографічних матеріалів щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 »;
-охоронних зобов`язань, щодо ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (з моменту його створення по теперішній час).
Ухвала підлягає виконанню протягом одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102574515 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні