Справа №155/43/22
Провадження №2/155/156/22
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19.01.2022 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Санакоєв Д.Т., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Берестечківської міської ради Луцького району Волинської області про надання права на завершення приватизації земельних ділянок, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Берестечківської міської ради про надання права на завершення приватизації земельних ділянок.
Дослідивши вказану позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Однак, як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачка просить визнати право власності на житловий будинок, однак не вказує в якому ж порядку має відбуватись визнання цього права (чи в порядку спадкування за законом і якої черги, чи в порядку спадкування за заповітом, чи в іншому порядку). Також, просить визнати право на завершення приватизації земельних ділянок в порядку спадкування за законом, однак не вказує якої черги.
Так, п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
При цьому, в п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Ціна позову має бути підтверджена висновком суб`єкта оціночної діяльності, який має відповідну ліцензію на здійснення такої діяльності.
В позовній заяві позивачка не зазначила ціну позову, також не наведено належних та допустимих доказів, які б підтверджували про неможливість її визначити. Відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок не є перешкодою для визначення його дійсної вартості.
Слід врахувати, що документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору це звіт про оцінку майна (ст.12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні ).
Відповідно до вимог ст.12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні , звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Вимоги до змісту звіту про оцінку майна, порядку його оформлення та рецензування встановлюються положеннями (національними стандартами) оцінки майна. Зміст звіту про оцінку майна повинен містити розділи, що розкривають зміст проведених процедур та використаної нормативно-правової бази з оцінки майна.
На підтвердження вартості майна, зокрема, житлового будинку зі спорудами, позивачу необхідно надати звіт про оцінку майна, з метою визначення дійсної вартості даного будинковолодіння станом на час подачі позову.
Правильність сплати судового збору залежатиме від вказаної ціни позову, яка повинна бути підтверджена висновком суб`єкта оціночної діяльності.
Крім того, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з абзацом 1-2 ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається із позовної заяви позивачкою було заявлено дві позовні вимоги: одна майнового характеру (визнання права власності на житловий будинок) і одна немайнового характеру (визнання права на завершення приватизації земельних ділянок).
Однак, позивачкою судовий збір був сплачений в розмірі 1002,40 гривні, тобто лише за одну позовну вимогу немайнового характеру та частково за позовну вимогу майнового характеру.
Відповідно до пп.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пп.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору, що підлягає сплаті при зверненні фізичною особою до суду з позовною заявою немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, позивачці, у відповідності до положень Закону України Про судовий збір , слід надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору за позовну вимогу майнового характеру.
Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного та відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до Берестечківської міської ради Луцького району Волинської області про надання права на завершення приватизації земельних ділянок, слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Приведену у відповідність до ст.ст.175, 177 ЦПК України позовну заяву, позивачу слід направити суду з копією та копіями доданих до неї документів для сторін.
Керуючись ст. 177, 185 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Берестечківської міської ради Луцького району Волинської області про надання права на завершення приватизації земельних ділянок - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, а саме п`ять днів з дня отримання позивачкою копії цієї ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Д.Т.Санакоєв
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2022 |
Оприлюднено | 21.01.2022 |
Номер документу | 102579080 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Санакоєв Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні