Ухвала
від 17.01.2022 по справі 623/69/22
ІЗЮМСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Номер справи 623/69/22

Номер провадження 2/623/223/2022

У Х В А Л А

іменем України

про залишення позовної заяви без руху

17 січня 2022 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Герцов О.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Ізюмське АПТ" про стягнення компенсації за невикористану відпустку та середнього заробітку за затримку виплати компенсацій за невикористану відпустку, -

в с т а н о в и в:

13 січня 2022 року на адресу суду надійшов позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Ізюмське АПТ" про стягнення компенсації за невикористану відпустку та середнього заробітку за затримку виплати компенсацій за невикористану відпустку.

Подана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачка у позовній заяві зазначила, що на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір вона звільнена від сплати судового збору.

Згідно вищевказаного положення Закону, позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору.

Згідно позовних вимог ОСОБА_1 , він просить суд про стягнення компенсації за невикористану відпустку та стягнення середнього заробітку за затримку виплати компенсацій за невикористану відпустку.

Стягнення заборгованості з невиплаченої заробітної плати та грошової компенсації за невикористану відпустку входять до складу фонду оплати праці, а тому при пред`явленні зазначених вимог позивачі звільняються від сплати судового збору.

З огляду на систематичне тлумачення положень КЗпП України та ЗУ Про оплату праці , середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, заохочувальною чи компенсаційною виплатою, відтак, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні не входить до структури заробітної плати.

Відтак, пільга щодо сплати судового збору, на яку посилається позивачка у позовній заяві, не поширюється на позовну вимогу щодо стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ у всіх судових інстанціях.

Наведене узгоджується із позицією, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду у справі №910/4518/16 від 30.01.2019.

Відповідно до Закону України Про судовий збір , а саме підпункту 2 п. 1 ч. 2 ст. 4, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи, що позовна вимога про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні складає 48460,35 грн., позивачці необхідно сплатити судовий збір у розмірі 992 (дев`ятсот дев"яносто дві) гривні 40 копійок.

Згідно статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних вище недоліків.

Керуючись ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -

у х ва л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Ізюмське АПТ" про стягнення компенсації за невикористану відпустку та середнього заробітку за затримку виплати компенсацій за невикористану відпустку - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Якщо у зазначений в даній ухвалі строк, позивач не усуне недоліки заяви, то заява буде вважатись неподаною і на підставі ухвали суду буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання ухвали суддею.

Ухвала про залишення заяви без руху не підлягає оскарженню. Заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя: О.М.Герцов

СудІзюмський міськрайонний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.01.2022
Оприлюднено24.01.2022
Номер документу102603319
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —623/69/22

Ухвала від 06.03.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 31.07.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 07.02.2022

Цивільне

Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Герцов О. М.

Ухвала від 21.01.2022

Цивільне

Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Герцов О. М.

Ухвала від 17.01.2022

Цивільне

Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Герцов О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні