ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2010 р. Справа № 2-а-2122/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни,
при секретарі судового засідання: Котюжанській Тетяні Олександрівні
за участю:
представника прокуратури : Коханець І.В.
позивача : Соломахи М.В.
відповідач: в судове засідання не з"явився, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлений завчасно та належним чином. Причини неявки суду невідомі.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: прокурора Староміського району м. Вінниці в інтересах держави в особі
до: відкритого акціонерного товариства "Автобусний парк"
про: стягнення заборгованості зі сплати пільгової пенсії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов прокурора Староміського району м. Вінниці в особі управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці до відкритого акціонерного товариства "Автобусний парк" про стягнення заборгованості зі сплати пільгової пенсії.
Позов мотивовано тим, що у відповідач, всупереч положенням пункту 1 статті 2 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” №21-1, не сплачує кошти по витратам Пенсійного фонду по виплаченій пільговій пенсії, яка призначена гр.ОСОБА_3 за списком №2. В зв"язку з чим у відповідача утворилась заборгованість в сумі 9316,17 грн.
Оскільки відповідач не погашає заборгованість в добровільному порядку, прокурор Староміського району м. Вінниці в особі управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці, керуючись ст. 60 КАС України, звернувся до суду з зазначеними позовними вимогами.
Ухвалою суду від 26.05.2010 року провадження у справі відкрито.
В судовому засіданні представник прокуратури та позивача позов підтримали в повному обсязі, та просили задовольнити його, обґрунтовуючи позовні вимоги обставинами, що викладені в позовній заяві.
Представник відповідача 08.06.10 в судове засідання з`явився. Згідно усних пояснень, що надані в судовому засіданні, останній з позовними вимогами погоджується. Проте, письмових пояснень по суті позовних вимог до суду не надходило.
В судові засідання 22.06.10р. та 02.07.10 р. представник відповідача не з’являвся, хоча про час, дату і місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, а саме судовими повістками, що підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Отже, судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням думки представника прокуратури та позивача, суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оглянувши матеріали пенсійної справи гр. ОСОБА_3, оцінивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що ВАТ “Автобусний парк” є платником страхових внесків на загальноообов`язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, ВАТ “Автобусний парк” має сплатити до Пенсійного фонду за перебуваючого на пенсії ОСОБА_3, який працював на даному підприємстві та отримав пенсію за Списком №2, витрати на виплату пенсії за період з січня 2009 року по березень 2010 року в розмірі 9316.17 грн.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, що затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 № 64/8663.
Визначенням сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Фонду.
Встановлено єдиний порядок для відшкодування пенсій призначених відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та інших видів пільгових пенсій.
Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій надсилається раз на рік, до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Підприємства вносять плату щомісяця до 25-го числа.
Абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Підпунктом 6.1 пункту 6 Інструкції “Про порядок обчислення та сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України” №21-1, встановлено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Таким чином, відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах особам які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.
За правилами встановленими підпунктом 6.8. Інструкції №21-1, підприємства та організації зобов’язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
На момент розгляду справи відповідачем, витрати на виплату пенсії в сумі 9316,17 грн., що становить донарахування за 2009р. в розмірі 5790,75грн., та нараховану і виплачену пенсію гр. ОСОБА_3 за період з січня 2010 року по березень 2010 року (включно) в розмірі 3525,42 грн. до органів Пенсійного фонду не відшкодовано.
Згідно п. 2 статті 121 Конституції України, положень статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру", на прокуратуру покладено функції представництва інтересів держави в суді. Підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.
В силу ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
На день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, боргу, який підтверджується матеріалами справи, не сплатив.
З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів та вищезазначених положень чинного законодавства України, за сукупністю доказів щодо наявності боргу у відповідача, враховуючи право прокурора звернутися до суду з вимогами стягнення заборгованості по пільговій пенсії, а суд наділений такими повноваженнями, тому наявні всі правові підстави для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
В силу пункту 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Автобусний парк" (код ЄДРПОУ 05521844, м. Вінниця, вул.Стеценка,75А, р/р № 26001301199 у філії "Промінвестбанк" м. Вінниця, МФО 302571) на користь управління Пенсійного фонду України Староміського району м. Вінниці (р/р №25600323740103 Обласне управління ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 302076, код 20098426) заборгованість по пільговій пенсії, що призначена гр. ОСОБА_3, в сумі 9 316, 17 гривень (дев"ять тисяч триста шістнадцять гривень 17 копійок).
Копію даної постанови направити відповідачу по справі.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 02.07.10
Суддя./підпис/. Дмитришена Руслана Миколаївна
Копія вірна:
Суддя: Секретар: 02.07.2010
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2010 |
Оприлюднено | 09.07.2010 |
Номер документу | 10263351 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні