Справа 127/32865/21
Провадження 1-кс/127/14112/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2022 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ковбаса Ю.П., розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого СВ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області слідчого відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції Карпенка Євгена Олександровича, про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , кодЄДРПОУ НОМЕР_1 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий Карпенко Є.О. звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020020000000365 від 13.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що до СУ ГУНП у Вінницькій області надійшла заява адвоката Бевза Ю.В. від 12.10.2020 про вчинене кримінальне правопорушення за фактом того, що протягом 2019-2020 років посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (правонаступник КСП ім. Леніна СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), які наділені лише правом користування, здійснюється розтрата пайового майна підприємства, власниками якого є жителі села Лопатин, Козятинського району, Вінницької області, та яким, у зв`язку із зазначених, спричиняються матеріальні збитки.
Відповідно до відомостей, викладених в заяві про вчинене кримінальне правопорушення, директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_1 , без проведення встановленого законом порядку виділення майна через збори пайовиків, продав частину пайового майна вказаного підприємства та продовжує його розпродувати.
При цьому, розрахунок з власниками майнових сертифікатів жителями села Лопатин, села Миколаївки та Великий Степ, Козятинського району, Вінницької області, не проведений.
Відповідно показань директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_1 , у зв`язку із втратою частини викуплених майнових сертифікатів СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в серпні 2020 року ІНФОРМАЦІЯ_1 , виписувались їх дублікати.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні документів з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , кодЄДРПОУ НОМЕР_1 , а саме: відомостей про перелік майна ІНФОРМАЦІЯ_3 СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке підлягало розпаюванню, планів розподілу пайового фонду, який затверджується загальними зборами (з відомостями про структуру майна пайового фонду, відповідно до якої розподіляється майно, тобто питома вага кожної категорії активів у пайовому фонді), актів, протоколів загальних зборів що стосуються майна ІНФОРМАЦІЯ_3 СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,складених спілкоюспіввласників майновихпаїв прис/раді,комісією зпитань реструктуризаціїКСП, актів прийому-передачі пайового майна, книги обліку свідоцтв про право власності на майнові паї членів колективного сільськогосподарського підприємства КСП ім. Леніна СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », свідоцтв з відміткою підприємства правонаступника реорганізованого КСП про виділення майна в натурі, журналів реєстрації майнових сертифікатів, цивільно-правових угод щодо майнових сертифікатів.
Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню, та події кримінального правопорушення, є важливою для встановлення винних осіб. При цьому неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).
Таким чином, для забезпечення доказової бази в кримінальному провадженні, доведенні обставин, які відповідно до ст. 91 Кримінального процесуального кодексу України підлягають доказуванню, з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, слідчий просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції Карпенка Євгена Олександровича задовольнити.
Надати дозвіл слідчому відділу СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Карпенку Євгену Олександровичу, слідчим слідчої групи на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , кодЄДРПОУ НОМЕР_1 , а саме: відомостей про перелік майна ІНФОРМАЦІЯ_3 СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке підлягало розпаюванню, планів розподілу пайового фонду, який затверджується загальними зборами (з відомостями про структуру майна пайового фонду, відповідно до якої розподіляється майно, тобто питома вага кожної категорії активів у пайовому фонді), актів, протоколів загальних зборів що стосуються майна ІНФОРМАЦІЯ_3 СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », складених спілкою співвласників майнових паїв при с/раді, комісією з питань реструктуризації КСП, актів прийому-передачі пайового майна, книги обліку свідоцтв про право власності на майнові паї членів колективного сільськогосподарського підприємства КСП ім. Леніна СВК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », свідоцтв з відміткою підприємства правонаступника реорганізованого КСП про виділення майна в натурі, журналів реєстрації майнових сертифікатів, цивільно-правових угод щодо майнових сертифікатів.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102639200 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні