Ухвала
від 20.01.2022 по справі 328/75/22
ТОКМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

328/75/22

20.01.2022

2/328/251/22

УХВАЛА

Іменем України

20 січня 2022 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна О.М., розглянувши позовну заяву адвоката Караван Ольги Дмитрівни в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом,

встановила:

Адвокат Караван О.Д. звернулася до суду з позовом в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом , в якій просить:

1. Визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 право власності на 1/3 частину земельної ділянки, кадастровий номер: 2325283600:05:001:0032, яка розташована на території Остриківської сільської ради, загальною площею 10,64 га, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

2. Визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 право на 1/3 частину земельної частки (паю), включеної за сертифікатом, серія ЗП №0151006 від 29.03.1999 року, але не наданої за Державним актом у власність ОСОБА_3 , розміром 1,0674 умовних кадастрових гектарів в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно п/п 1, 2 п. 1 частини 2, частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ "Про судовий збір" за подання до суду фізичною особою заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Отже, судовий збір за подання до суду даного позову про визнання права власності, відповідно до чинного на момент звернення законодавства становить 1% ціни позову (виходячи з оцінки майна на час звернення до суду з позовом), але не менше 992,40 грн.

Позивачем докази сплати судового збору за дві вимоги майнового характеру не надані.

На підставі викладеного позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги майнового характеру, виходячи з ціни позову, але не менше 992,40 грн за одну позовну вимогу майнового характеру.

Судовий збір за вищезазначені позовні вимоги майнового характеру слід сплатити за реквізитами: отримувач коштів ГУК у Зап.обл/ТГ м.Токмак/22030101, код отримувача 37941997, банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA188999980313191206000008507, код класифікації доходів бюджету - 22030101, *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Токмацький районний суд Запорізької області (назва суду, де розглядається, та надати оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.

Суддя звертає увагу позивача на те, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Токмацького районного суду Запорізької області є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі Судова влада України за інтернет-адресою веб-сайт: https://tm.zp.court.gov.ua/sud0824/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Токмацького районного суду Запорізької області.

Належним доказом сплати судового збору є фінансовий документ: платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. Також, фінансовий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплено печаткою установи з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити позов без руху, надавши позивачці строк для усунення вказаних недоліків.

Згідно із ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-

постановила:

Позовну заяву адвоката Караван Ольги Дмитрівни в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.

Надати позивачу п`ять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду про залишення позовної заяви без руху, а саме сплати судового збору у визначеному законом розмірі та наданні до суду оригіналу документу на підтвердження сплати судового збору .

Копію ухвали надіслати позивачу. Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.

Ухвала надсилається до Єдиного державного реєстру судових рішень в день її складання.

З текстом ухвали можна ознайомитись за веб-адресою:www.reyestr.court.gov.ua. Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет

Суддя:

СудТокмацький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення20.01.2022
Оприлюднено24.01.2022
Номер документу102656464
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —328/75/22

Ухвала від 28.01.2022

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Погрібна О. М.

Ухвала від 20.01.2022

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Погрібна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні