Ухвала
від 20.01.2022 по справі 494/48/22
БЕРЕЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Березівський районний суд Одеської області

20.01.2022

Справа № 494/48/22

Провадження № 2/494/215/22

УХВАЛА

про залишення без руху

20 січня 2022 року м. Березівка

Суддя Березівського районного суду Одеської області Панчишин А.Ю., ознайомившись з матеріалами цивільної справи №494/48/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Раліївка про дострокове розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати і пені за несвоєчасну сплату орендної плати, -

в с т а н о в и в:

11.01.2022 року згідно протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями до провадження судді Березівського районного суду Одеської області Панчишина А.Ю. надійшла цивільна справа №494/48/21 за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Раліївка про дострокове розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати і пені за несвоєчасну сплату орендної плати.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя доходить висновку про залишення її без руху з наступних підстав.

Вимоги до форми та змісту заяви та документів, що додаються до неї встановлені ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що за життя мати позивачки - ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 уклала договір оренди землі з орендарем - ТОВ Березівський хлібороб , який був зареєстрований 24.09.2018 року державним реєстратором Гвоздавської сільської ради Любашівського району Одеської області. Після смерті ОСОБА_2 спадкове майно у вигляді земельної ділянки відносно якої був укладений договір оренди між померлою та ТОВ Березівський хлібороб , успадкувала її дочка ОСОБА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 26.10.2020 року. У позовній заяві позивачка зазначає, що під час спілкування з односельцями їй стало відомо про те, що в порушення умов договору змінився орендар земельної ділянки, а саме замість ТОВ Березівський хлібороб орендарем на даний час є ТОВ Раліївка . На підставі цього, у прохальній частині позову позивачка просить розірвати договір оренди землі б/н від 31.12.2017 року, укладений між орендодавцем - ОСОБА_2 та орендарем - Товариством з обмеженою відповідальністю Березівський хлібороб в особі директора Оловацького Івана Миколайовича, код ЄДРПОУ: 35403793, зареєстрований 24.09.2018 року державним реєстратором: Ігнатовським Миколою Анатолійовичем, Гвоздавська сільська рада Любашівського району, Одеської обл., номер запису про інше речове право: 28121670, кадастровий номер земельної ділянки - 5121281200:01:001:0757, площа - 6,0813 га, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Таким чином, позивачем заявлено матеріально-правову вимогу до ТОВ Березівський хлібороб щодо розірвання договору оренди землі, однак у вступній частині позовної заяви позивач ОСОБА_1 не залучила ТОВ Березівський хлібороб у якості учасника справи (відповідача), участь якого при розгляді справи є обов`язковою.

Відповідно до ст. 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Згідно до ст. ст. 52, 53 ЦПК України, у цивільному процесі можуть приймати участь треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору та треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Однак, у порушення норм чинного Цивільного процесуального кодексу, позивачем не надано будь-яких доказів того, що у теперішній час спадкове майно у вигляді земельної ділянки, площею 6.0813 гектарів, в тому числі за земельними угіддями: рілля - 6,0813 та, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер земельної ділянки 5121281200:01:001:0757, цільове призначення: 01,01 для ведення товарного сільськогосподарського призначення, перебуває в оренді ТОВ Раліївка або наявність підстав для звільнення від доказування.

Згідно ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Згідно до ст. 79 ЦПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2, 4 ст. 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Також, у порушення п. 6, 7 ч. 3 ст.175 ЦПК України, відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; не вказано чи вживались заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви .

Згідно до ч.1 ст.185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 10-ти денний строк з дня вручення ухвали суду.

Також, слід роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог по усуненню недоліків поданого позову (заяви), що були підставою для залишення позову без руху він буде вважатись неподаним та повернутий йому.

Керуючись ст.ст. 175, 185, 260-261 ЦПК України, суддя -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Раліївка про дострокове розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати і пені за несвоєчасну сплату орендної плати - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення викладених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати 10-ти днів з дня вручення ухвали суду.

Роз`яснити позивачу, що у разі не виконання ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатись неподаною та повернутою йому.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Панчишин А.Ю.

СудБерезівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.01.2022
Оприлюднено24.01.2022
Номер документу102686935
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —494/48/22

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Панчишин А. Ю.

Ухвала від 20.01.2022

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Панчишин А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні