Ухвала
від 20.01.2022 по справі 296/318/22
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/318/22

1-кс/296/158/22

УХВАЛА

Іменем України

20 січня 2022 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого-криміналіста слідчого відділу УСБУ в Житомирській області капітан юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку транспортного засобу марки Ssang Yong Korando (д.н.з. НОМЕР_1 ), яким користується

ОСОБА_4 обґрунтування клопотання зазначив, що слідчим відділом Управління СБ України в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42021060000000076 від 04 листопада 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 201-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що фізична особа-підприємець, громадянин Грецької Республіки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ДРФО НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , здійснює підприємницьку діяльність у виді лісопильного та стругального виробництва, а також торгівлі деревиною (зокрема її експортування за межі кордону України).

Відповідно до ст. 2-1 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» від 08.09.2005 року № 2860-IV, вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД) забороняється, зокрема деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року, строком на 10 років.

Згідно наявних у органу досудового розслідування матеріалів, протягом 2021 року ФОП ОСОБА_5 здійснює експортування лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД) під виглядом готових виробів, які відповідають коду 4404100000 УКТЗЕД та є дозволеними для експорту за кордон України. Для цього зазначена особа умисно подає до відділу митного оформлення «Оліївка» митного поста «Житомир-центральний» Житомирської митниці Держмитслужби товарно-супровідні документи, що містять неправдиві дані, як підставу для митного оформлення вказаної деревини для здійснення її подальшого експорту.

Так, було встановлено, що ОСОБА_5 при заповненні митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа форми МД-2 в графі 31 вказаного документу («Вантажні місця та опис товарів») вказує відомості, які не відповідають дійсності, ідентифікуючи товар, як «стовпи з хвойних порід (сосна), оброблені на деревообробному верстаті для подальшого використання в сільському господарстві». Аналогічна інформація зазначається ОСОБА_6 у торгових документах (інвойсах), відвантажувальних специфікаціях (форма МД-8), доповненнях форми МД-6 та інших товарно-супровідних документах.

Разом з тим було встановлено, що з метою організації діяльності щодо надання лісоматеріалам вигляду готових виробів (псевдовиробів) ОСОБА_5 орендує будівлю виробничого корпусу, що належить ТОВ «Житомирський завод «ШЛЯХІНДУСТРІЯ» (код ЄДРПОУ 03443726) та знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 (відповідно до відповідей ВБКОЗ УСБУ в Житомирській області на доручення слідчого № 57/3-7638 від 15.11.2021 та № 57/3-7896 від 24.11.2021). Зазначена будівля являє собою одноповерховий бетонно-цегельний ангар прямокутної форми.

Споживачами (отримувачами) вказаних лісоматеріалів відповідно укладених зовнішньоекономічних контрактів виступають «Biоnrgwood» (WoodEnergy 16 km n.r Drama-Kavala/Ag. Athаnаsios 66300 Drama, Греція), «Tri Jele doo» (397b-Kraljevo, Konarevo, Serbia), «Isaakidis S.A.» (66031, Kalabaki, Drama, Греція), «Imont d.o.o.» (2373 Sentjanz, Otiski vrh 156, Dravograd, Словенія).

Відповідно до відповідей ВБКОЗ УСБУ в Житомирській області на доручення слідчого № 57/3-7638 від 15.11.2021 та № 57/3-7896 від 24.11.2021 ФОП ОСОБА_5 наразі продовжує здійснювати поставки лісоматеріалів необроблених під виглядом пиломатеріалів, вивезення яких за межі митної території України дозволено. Згідно поданих ОСОБА_6 до митного органу митних декларацій ціна товару (лісоматеріалів), який експортується як правило становить від 2900 до 4150 євро, що є особливо великим розміром, відповідно до пункту 2 Примітки 1 до ст. 201-1 КК України.

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що у користуванні ОСОБА_7 знаходиться транспортний засіб марки Ssang Yong Korando, д.н.з. НОМЕР_1 .

У зв`язку з цим, в зазначеному транспортному засобі можуть міститися речі та документи, які мають значення для досудового розслідування та містять відомості, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні.

Таким чином, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини готування та подальшого вчинення кримінального правопорушення, враховуючи, що в транспортному засобі марки Ssang Yong Korando, д.н.з. НОМЕР_1 , можуть знаходитись печатки та кліше, засоби мобільного зв`язку, SIM-картки операторів мобільного зв`язку, комп`ютерна техніка (ПЕОМ, нетбуки, ноутбуки, планшети), «чорна» бухгалтерія, на якій можуть міститись фактичні дані про обставини готування ОСОБА_5 до вчинення злочину, а саме здійснення переміщення з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених у особливо великому розмірі, що передбачено ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 201-1 КК України, документи, фото-, аудіо-, відеофайли і записи, які містять інформацію щодо зазначеної злочинної діяльності, а також інші предмети і документи, які можуть містити відомості, які можуть бути використані як докази, виникла необхідність у проведенні обшуку зазначеного транспортного засобу.

Доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 КПК України, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України, так як існує загроза настання негативних наслідків для кримінального провадження, зокрема знищення слідів кримінального правопорушення, об`єктів, які можуть бути речовими доказами, зміни обстановки.

Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.234 КПК України, слідчий суддя розглядає клопотання про обшук за участю слідчого або прокурора.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Матеріалами НСРД встановлено, що у користуванні ОСОБА_7 знаходиться транспортний засіб марки Ssang Yong Korando, д.н.з. НОМЕР_1 .

Отже, слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що відшукуванні речі можуть знаходитися в автомобілі марки Ssang Yong Korando, д.н.з. НОМЕР_1 , та необхідні для всебічного повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, являються доказами вчинення кримінального правопорушення, а тому наявна обґрунтована необхідність у проведенні обшуку.

Керуючись ст.ст.234, 235 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку транспортного засобу марки Ssang Yong Korando (д.н.з. НОМЕР_1 ), яким користується ОСОБА_5 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також вилучення наступних речей, документів та іншого майна:

- печатки та кліше;

- засоби мобільного зв`язку, SIM-картки операторів мобільного зв`язку;

- комп`ютерна техніка (ПЕОМ, нетбуки, ноутбуки, планшети), на якій можуть міститись фактичні дані про обставини готування ОСОБА_5 до вчинення злочину;

- документи, фото-, аудіо-, відеофайли і записи, які містять інформацію щодо зазначеної злочинної діяльності;

- «чорна» бухгалтерія.

Строк дії ухвали не перевищує одного місяця з дня постановлення ухвали, до 20.02.2022.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Відповідно до вимог ч.3 ст.235 КПК України виготовлено дві ухвали, які позначено, як копії.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Головуючий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення20.01.2022
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу102695649
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —296/318/22

Ухвала від 20.01.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Маслак В. П.

Ухвала від 18.01.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шалота К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні