Справа 127/1814/22
Провадження 1-кс/127/815/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2022 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 12021020010001641 внесеного до ЄРДР 28.12.2021, про проведення обшуку нежитлового приміщення №10: №3-№14, що розташоване на четвертому поверсі офісного приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , за фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор ОСОБА_3 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з вищевказаним клопотанням про проведення обшуку.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого перебувають матеріали кримінального провадження №12021020010001641 від 28.12.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, в ході розслідування якого виникла необхідність у проведенні обшуку.
В ході розгляду з матеріалів клопотання встановлено, що на території м. Вінниці діє стійка організована група, яка с створила механізм заволодіння грошовими коштами громадян України та громадян країн Євросоюзу, що пов`язано із створенням за допомогою електронно-обчислювальної техніки, персональних акаунтів та фіктивних Інтернет - ресурсів, проведенням фіктивних фінансових операцій з грошовими коштами, крипто-валютними парами та фактичним привласненням грошових коштів громадян.
Так, 28.12.2021 до Вінницького РУП із письмовим зверненням звернувся ОСОБА_4 про те, що в березні 2021 року він познайомився через мережу Інтернет із спеціалістом у галузі торгівлі на інтернет - біржі ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На той час ОСОБА_4 розшукував консультанта в галузі торгівлі на інтернет біржах пов`язаних із продажем - купівлею криптовалют. В тому ж місяці ОСОБА_4 вступив в закриту групу, яку створив ОСОБА_5 в месенджері «Telegram», де останній розповідав про ситуацію на ринку криптовалют. В месенджері «Telegram» ОСОБА_5 був підписаний як користувач «ОСОБА_11». Спілкування із ОСОБА_6 відбувалось за телефонними номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 .
В травні 2021 року ОСОБА_4 приїхав до Вінниці, де зустрівся із ОСОБА_5 , для того щоб познайомитись очно, оскільки мав наміри працювати в майбутньому разом.
В кінці листопада 2021 року, ОСОБА_5 приїхав в місто Київ для зустрічі із ОСОБА_4 , де під час спілкування запропонував ОСОБА_4 вкласти кошти в ринок криптовалют.
В подальшому, на початку грудня 2021 року ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , домовились що всі операції будуть проходити через рахунок ОСОБА_8 , оскільки ОСОБА_4 не в змозі перш початково самостійно вести торги, та вчасно і оперативно реагувати на ситуацію, яка складається на інтернет - біржі.
Після чого, 08.12.2021 року ОСОБА_4 перевів ОСОБА_9 на вказаний ним рахунок грошові кошти в сумі 9000 доларів США, які ОСОБА_7 мав вивести через тиждень та повернути ОСОБА_4 .
В подальшому, 10.12.2021 року ОСОБА_7 запропонував ОСОБА_4 докласти коштів на рахунок, аби збільшити прибуток, пообіцявши, що з понеділка (13.12.2021 року), курс криптовалют піде вгору.
Тому, 11.12.2021 року ОСОБА_4 приїхав у місто Вінницю, де зустрівся із ОСОБА_5 та передав йому кошти в сумі 26000 доларів США, для того, щоб ОСОБА_5 зарахував ці кошти в неділю (12.12.2021 року ) на свій торговий рахунок для подальшої фінансової роботи. Перед передачею коштів ОСОБА_7 через ««Telegram» переслав ОСОБА_4 фотографію свого ID паспорту та довідки про місце проживання, після чого ОСОБА_4 передав ОСОБА_5 кошти в сумі 26000 доларів США. В подальшому, починаючи з 13.12.2021 ОСОБА_5 перестав відповідати на телефонні дзвінки, видалив переписку із ОСОБА_4 в месенджері «Telegram», та заблокував ОСОБА_4 можливість писати повідомлення. Після чого ОСОБА_4 зрозумів, що ОСОБА_7 , користуючись довірою, та шляхом обману заволодів коштами ОСОБА_4 в сумі 35000 доларів США, що на момент передачі становило близько 945 000 гривень.
Достовірно відомо, що ОСОБА_5 винаймає нежитлове приміщення №10: №3-№14, що розташоване на четвертому поверсі офісного приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , власником якого є ТОВ «Телемаркетингова група «Нові рішення», код ЄДРПОУ: 33380984, власник гр. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Дане приміщення слугує для ОСОБА_5 та інших осіб, як офісне приміщення де вони розміщують серверне обладнання, комп`ютерну техніку, IP-телефонію, та іншу техніку, яку використовують у своїй шахрайській схемі.
У зв`язку з вище наведеним вважаю за доцільне звернутись з клопотанням до Вінницького міського суду з мето отримання ухвали на проведення обшуку за місцем розташування вказано офісного приміщення, а саме за адресою: АДРЕСА_1, яке на праві власності належить ТОВ «Телемаркетингова група «Нові рішення», код ЄДРПОУ: 33380984, власник громадянин ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою відшукання речових доказів, а саме: комп`ютерної техніки, серверного обладнання, магнітних та електронних носіїв інформації, флеш накопичувачів та інших носіїв інформації, що задіяні для здійснення протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами, мобільних телефонів, засобів комутації, телекомунікаційного та іншого обладнання, у тому числі що застосовує технологію IP-телефонії, бухгалтерської, фінансово-господарської та іншої документації щодо провадження незаконної діяльності та подальшого виведення у легальний обіг грошових коштів, отриманих під час цієї діяльності, записів так-званої «чорної» бухгалтерії, записних книжок, нотатків, чорнових записів, які містять таку інформацію, ключів доступу до систем Інтернет-банкінгу, списків осіб, задіяних у даній діяльності, документів щодо права доступу до мереж зв`язку та глобальної мережі Інтернет, оплати за їх використання, систем відео-, аудіо контролю, що побудовані на основі відеокамер та мікрофонів, серверів на які передається та записується інформація, грошових коштів (у національній та іноземній валюті), отриманні від незаконної діяльності, банківських кредитних карток, інших засобів доступу до рахунків, на які або з яких перераховуються такі грошові кошти, записів паролів, логінів, ключових слів або інших видів доступу (у паперовому та електронному виді) до електронних чи крипто-валютних гаманців, на які надходять відповідні електронні грошові кошти або з яких у подальшому останні виводять у легальний обіг, інших предметів і документів, які можуть бути використання у якості доказів причетності до вказаної вище протиправної діяльності та які мають значення для розслідування даного кримінального провадження, які окремо, або в сукупності будуть підтверджувати чи спростовувати причетність осіб до вчинення злочину.
Звертаючи увагу на те, що іншим шляхом проведення обшуку неможливе, тільки як на підставі ухвали суду, тому, керуючись вимогами ст. 110, 166, 234 КПК України, прокурор просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав за обставин викладених у ньому. Заявив клопотання про заборону стороні захисту до матеріалів даного клопотання на підставі ст. 107 КПК України.
Слідчий суддя вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали в їх сукупності, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
З огляду на вищевикладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, з метою здобуття фактичних даних, які дадуть можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей та документів, тому слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав вважати, що в нежитловому приміщенні №10: №3-№14, що розташоване на четвертому поверсі офісного приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитися речі та документи, які мають доказове значення для кримінального провадження.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання, заявлене до суду, є необхідним для розкриття кримінального правопорушення, а також встановлення причетних осіб до нього, тому дане клопотання є обґрунтованим та доведеним.
На підставі наведеного, керуючись ст. 233, 234, 235, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати дозвіл прокурору Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 та слідчим і прокурорам, які входять до групи слідчих та прокурорів по кримінальному провадженню на проведення обшуку нежитлового приміщення №10: №3-№14, що розташоване на четвертому поверсі офісного приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення: комп`ютерної техніки, серверного обладнання, магнітних та електронних носіїв інформації, флеш накопичувачів та інших носіїв інформації, що задіяні для здійснення протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами, мобільних телефонів, засобів комутації, телекомунікаційного та іншого обладнання, у тому числі що застосовує технологію IP-телефонії, бухгалтерської, фінансово-господарської та іншої документації щодо провадження незаконної діяльності та подальшого виведення у легальний обіг грошових коштів, отриманих під час цієї діяльності, записів так-званої «чорної» бухгалтерії, записних книжок, нотатків, чорнових записів, які містять таку інформацію, ключів доступу до систем Інтернет-банкінгу, списків осіб, задіяних у даній діяльності, документів щодо права доступу до мереж зв`язку та глобальної мережі Інтернет, оплати за їх використання, систем відео-, аудіо контролю, що побудовані на основі відеокамер та мікрофонів, серверів на які передається та записується інформація, грошових коштів (у національній та іноземній валюті), отриманні від незаконної діяльності, банківських кредитних карток, інших засобів доступу до рахунків, на які або з яких перераховуються такі грошові кошти, записів паролів, логінів, ключових слів або інших видів доступу (у паперовому та електронному виді) до електронних чи крипто-валютних гаманців, на які надходять відповідні електронні грошові кошти або з яких у подальшому останні виводять у легальний обіг.
Відповідно до ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Виконання ухвали слідчого судді, суду про проведення обшуку в обов`язковому порядку фіксується за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Право безперешкодного фіксування проведення обшуку за допомогою відеозапису надається стороні захисту. Про застосування технічних засобів фіксування процесуальної дії заздалегідь повідомляються особи, які беруть участь у процесуальній дії. Незастосування технічних засобів фіксування кримінального провадження у випадках, якщо воно є обов`язковим, тягне за собою недійсність відповідної процесуальної дії та отриманих внаслідок її вчинення результатів, за винятком випадків, якщо сторони не заперечують проти визнання такої дії та результатів її здійснення чинними.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 102699404 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні