Справа №: 272/63/21
Провадження № 2/272/7/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2022 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого судді - Карповця В.В.,
з участю секретаря судового засідання - Степанчук Т.В.,
з участю позивача за первісним позовом відповідача за зустрічним позовом - ОСОБА_1 , відповідачки за первісним позовом, позивачки за зустрічним позовом - ОСОБА_2 , представника відповідачки за первісним позовом, позивачки за зустрічним позовом - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в м. Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: відділ Держгеокадастру в Андрушівському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Волицька сільська рада Житомирського району Житомирської області, про визнання недійсним Державного акта на право власності на земельну ділянку, скасування запису про державну реєстрацію права власності та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, Волицька сільська рада Житомирської області, про визнання недійсним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування запису про державну реєстрацію прав , суд-
встановив:
Позивач за первісним позовом, ОСОБА_1 , звернувся до Андрушівського районного суду Житомирської області з позовом, у якому просить визнати незаконним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку, кадастровий номер: 1820384800:07:000:0009, площею 4,5111 га., яка належить ОСОБА_2 та скасувати запис про право власності на вказану земельну ділянку.
Позивачка за зустрічним позовом, ОСОБА_2 , звернулась до Андрушівського районного суду Житомирської області з позовом, у якому просить визнати недійним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 1820380384800:07:000:0009 площею 4,5111 га. місце розташування: Івницька сільська рада, серія та номер ЯБ №857177, виданий 21.01.2007 року на ім`я ОСОБА_1 та скасувати запис про державну реєстрацію прав на нерухоме майно щодо такої ділянки.
У ході підготовчого судового засідання сторони подали до суду укладену та підписану мирову угоду та заяву про її затвердження, з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок, на наступних умовах:
- Земельна ділянка площею 4,5109 га кадастровий номер 1820384800:07:000:0009, яка належить на підставі державного акту серії ЖТ №005400 ОСОБА_2 залишається у власності ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 );
- Державний акт серії ЖТ № ЯБ № 857177 на земельну ділянку площею 4,5111 га кадастровий номер 1820384800:07:000:0009 виданий на ім`я ОСОБА_1 скасовується та визнається за ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_2 ) право на земельну частку (пай) реформованого ДГ АГ Івниця на земельну ділянку № 444 згідно списку громадян, які мають право на отримання земельної частки (паю) та спадкоємців, що виявили бажання виготовити державні акти на право приватної власності на земельну частку(пай) по Івницькій сільській раді Андрушівського району Житомирської області згідно рішення зборів пайовиків ДГ АГ Івниця від 10.10.2003.
- Судові витрати по справі залишити за сторонами.
- Наслідки закриття провадження по справі, згідно ст. 207, 255, 256 ЦПК України Сторонам відомі та зрозумілі.
Сторони та представник позивачки за зустрічним позовом у підготовчому судовому засіданні мирову угоду підтримали, просили її затвердити та закрити провадження у справі, також зазначили, що наслідки передбачені ст.ст.207,255,256 ЦПК України їм зрозумілі.
Представники третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, у підготовче судове засідання не з`явились. Від представника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.
Відповідно до ч.7 ст.49 ЦПК України, сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно положень ст.207 ЦПК України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Згідно положень ст.208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, ознайомившись проаналізувавши надану сторонами на затвердження мирову угоду, суд встановив, що подана на затвердження cторонами мирова угода відповідає інтересам сторін, підписана сторонами добровільно, умови укладеної мирової угоди не суперечать закону та не порушують прав та інтересів інших осіб, тому мирова угода може бути затверджена судом.
Наслідки укладення мирової угоди і закриття провадження по справі сторонам роз`яснені та зрозумілі.
Відповідно до п.5 ч.1ст.255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне затвердити мирову угоду та закрити провадження у справі.
Керуючись ст.ст.49, 142, 158, 207, 255, 256, 353, 354 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Затвердити мирову угоду, укладену 20 січня 2022 року між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП - НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) щодо врегулювання спору по цивільній справі № 272/63/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: відділ Держгеокадастру в Андрушівському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Волицька сільська рада Житомирського району Житомирської області, про визнання недійсним Державного акта на право власності на земельну ділянку, скасування запису про державну реєстрацію права власності та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, Волицька сільська рада Житомирської області, про визнання недійсним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування запису про державну реєстрацію прав , на наступних умовах:
- Земельна ділянка площею 4,5109 га кадастровий номер 1820384800:07:000:0009, яка належить на підставі державного акту серії ЖТ №005400 ОСОБА_2 залишається у власності ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 );
- Державний акт серії ЖТ № ЯБ № 857177 на земельну ділянку площею 4,5111 га кадастровий номер 1820384800:07:000:0009 виданий на ім`я ОСОБА_1 скасовується та визнається за ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_2 ) право на земельну частку (пай) реформованого ДГ АГ Івниця на земельну ділянку № 444 згідно списку громадян, які мають право на отримання земельної частки (паю) та спадкоємців, що виявили бажання виготовити державні акти на право приватної власності на земельну частку(пай) по Івницькій сільській раді Андрушівського району Житомирської області згідно рішення зборів пайовиків ДГ АГ Івниця від 10.10.2003.
- Судові витрати по справі залишити за сторонами.
Провадження у справі закрити.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
При цьому відповідно до п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до Житомирського апеляційного суду через Андрушівський районний суд Житомирської області.
Суддя:В. В. Карповець
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2022 |
Оприлюднено | 26.01.2022 |
Номер документу | 102706215 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Карповець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні