Справа № 372/405/22
Провадження 1-кс-53/22
ухвала
Іменем України
24 січня 2022 року м. Обухів
Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області в місті Обухів Київської області клопотання Заступника начальникавідділення слідчоговідділу Обухівськогорайонного управлінняполіції Головногоуправління Національноїполіції вКиївській областімайора поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018100000000707 від01серпня 2018року заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.199,ч.3ст.204КК України ,
В С Т А Н О В И В:
До Обухівського районного суду Київської області надійшло вищезазначене клопотання.
Клопотання обґрунтоване тим, що В провадженні слідчого відділу Обухівського районного управління поліції ГУНП в Київській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42018100000000707 від 01.08.2018, за фактом збуту незаконно виготовлених марок акцизного податку вчиненого за попередньою змовою групою осіб у великому розмірі, та за фактом незаконного збуту тютюнових виробів з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 204 КК України.
Проведення досудового розслідування в кримінальному провадженні доручено слідчій групі та визначено місцем проведення досудового розслідування Голосіївський район міста Києва, за місцем знаходженням адміністративної будівлі Головного управління Національної поліції у місті Києві, за адресою: вулиця Антоновича, 114, місто Київ.
29.09.2021 постановою прокурора відділу Київської міської прокуратури визначено підслідність у кримінальному провадженні № 42018100000000707 від 01.08.2018 за Обухівським РУП ГУНП в Київській області. При цьому, в своїй постанові прокурор зазначив, що подальше розслідування кримінального провадження не представляє складності та не потребує фахового рівня слідчих СУ ГУНП у м. Києві.
Фактично матеріали кримінального провадження надійшли до СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області 02.11.2021.
В ході досудового розслідування встановлено, що на території міста Києва та Київської області здійснює незаконну діяльність ТОВ «Вікторія Ленд» (код ЄДРПОУ 40314517), юридична адреса - Київська область, місто Бровари, вулиця Броварської сотні, 28, основний вид діяльності якого є виробництво тютюнових виробів (код КВЕД 12.00). Оперативним шляхом встановлено, що ТОВ «Вікторія Ленд» маючи ліцензію на виробництво тютюнових виробів, здійснює виготовлення тютюнових виробів сигарет. Неякісну тютюнову сировину купує за готівку у невстановлених на даний час суб`єктів господарювання, які в свою чергу орендують поля для вирощування тютюну у ФОП. У подальшому без відображення по податковому та бухгалтерському обліках сигарети в яких показники вмісту нікотину та смоли можливо перевищують встановлені ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення» для однієї сигарети показники (нікотину 1,2 міліграма, смоли 12 міліграмів), реалізуються за готівку на чорних ринках та через глобальну мережу Інтернет не сплачуючи при цьому податки, що свідчить про випуск з послідуючою реалізацією споживачам недоброякісної продукції в особливо великих розмірах. Також у ТОВ «Вікторія Ленд» відсутній повний технологічний цикл виробництва тютюнових виробів, зокрема, відсутнє технологічне обладнання, що забезпечує переробку сировини (виготовлення тютюнової суміші), а також відсутня лабораторія, акредитована органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства. Згідно із переліком виробничого обладнання внесеного до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок за ТОВ «Вікторія Ленд» зареєстровано тільки сигаретна машина «Шкода Ц8» - реєстраційний номер 1094 від 15.04.2016. Інформація щодо наявності у володінні ТОВ «Вікторія Ленд» іншого технологічного обладнання, що забезпечує переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, у Єдиному державному реєстрі обладнання для промислового виробництва для сигарет та цигарок відсутня. За наслідком аналізу Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що ТОВ «Вікторія Ленд» формує податковий кредит з ПДВ лише із номенклатурою оренда приміщення та придбання етикеток. Відомості щодо реалізації будь-яких ТМЦ протягом 2018 року згідно АІС «ЄРПН» та поданої вказаним підприємством податкової звітності відсутні. Крім того, згідно отриманої інформації ТОВ «Вікторія Ленд» продає тютюнові вироби торгової марки «Приам» як без марок акцизного податку так і з підробленими марками акцизного податку. Враховуючи зазначене, ТОВ «Вікторія Ленд» незаконно зберігає та збуває, недоброякісні тютюнові вироби які є підакцизним товаром, а також купує, зберігає та використовує підроблені марки акцизного податку.
Також, в ході досудового розслідування як свідка допитано ОСОБА_4 , який показав, що на початку червня 2020 року останній у зв`язку зі службовою необхідністю прибув за адресою АДРЕСА_1 , де мав здійснити завантаження продукції. Під час перебування за даною адресою, ОСОБА_4 відчув сильний різкий запах тютюну з одного з приміщень, а також помітив обладнання за допомогою якого здійснюється виробництво цигарок та тютюнову продукцію у вигляді пачок цигарок.
На даний час, у зазначеному кримінальному провадженні проведено ряд слідчих дій, однак жодній особі не повідомлено про підозру.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудовогорозслідування змоменту внесеннявідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань додня повідомленняособі пропідозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Кримінальне провадження № 42018100000000707 розпочато після внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.08.2018.
30.01.2020ухвалою слідчогосудді строкдосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні №42018100000000707 від 01.08.2018 продовжено на 12 місяців, тобто до 01.02.2021.
27.01.2021ухвалою слідчогосудді строкдосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні №42018100000000707 від 01.08.2018 продовжено на 12 місяців, тобто до 01.02.2022
01.02.2021 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні
за №42018100000000707 від 01.08.2018 закінчується, однак закінчити досудове розслідування у встановлений законом строк не видається за можливе, оскільки необхідно:
- провести судові комп`ютерно-технічні експертизи;
- провести додаткову експертизу матеріалів, речовин та виробів;
- провести тимчасові доступи до документів та інформації, з метою встановлення істини у кримінальному провадженні;
- допитати як свідків осіб, причетних до вчинення даного злочину.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 216 КПК України досудове розслідування у кримінальних провадженнях про злочини, передбачені ст. 199, 204 КК України, здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністру України «Про початок діяльності Бюро економічної безпеки» з 25.11.2021 Бюро Економічної безпеки України (далі БЕБ України) розпочало свою діяльність.
За таких обставин з метою забезпечення всебічного, повного та неупередженого досудового розслідування кримінального правопорушення, підслідність вказаного злочину необхідно визначити за детективами Бюро економічної безпеки України.
Враховуючи викладене, в строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42018100000000707 від 01.08.2018, який закінчується 01.02.2022, не можливо вирішити питання про передачу вказаного кримінального провадження до БЕБ України для здійснення подальшого досудового розслідування.
Обґрунтуванням необхідності продовження строку досудового розслідування є проведення всього комплексу необхідних слідчих (розшукових) дій зазначених вище, з метою виконання завдання кримінального провадження передбаченого ст. 2 КПК України, а саме з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.
Особливою складністю, яка перешкоджає завершити досудове розслідування у більш короткий термін є те, що проведення зазначених слідчих та процесуальних дій, збір необхідної інформації та витребування та вилучення документів, проведення допиту свідків потребує тривалого часу, тому у слідства існує потреба у продовженні строку досудового розслідування даного кримінального провадження на 12 місяців.
Слідчий в судове засідання не з`явився, до клопотання подав заяву, в якій просив проводити судове засідання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, та просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали додані до клопотання, вважає клопотання таким, що підлягає до задоволення.
Так, відповідно до ч. 1ст. 219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудовогорозслідуваннязмоменту внесеннявідомостейпрокримінальне правопорушеннядоЄдиногореєстру досудовихрозслідуваньдодня повідомленняособіпропідозру становить:1)дванадцятьмісяців-укримінальномупровадженні щодонетяжкогозлочину; 2)вісімнадцятьмісяців-укримінальномупровадженні щодотяжкогоабоособливо тяжкогозлочину.Здняповідомлення особіпропідозрудосудове розслідуванняповиннобутизакінчене: 1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченомучастиною четвертоюстатті 298-2цього Кодексу; 2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім; 3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченомучастиною другоюстатті 298-4цього Кодексу; 4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1 - 3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.
В контексті кримінального провадження, Конституційний Суд України, у своєму рішенні від 30 січня 2003 року (справа про розгляд судом окремих постанов слідчого і прокурора) відзначив, що «поняття розумний строк досудового слідства є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину». Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчене у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено ст. ст.6,13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Як вбачається з матеріалів клопотання, що в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, на які посилається слідчий у клопотанні, та має суттєве доказове значення для органу досудового розслідування.
Враховуючи конкретні обставини справи, а також те, що строк досудового розслідування спливає 01.02.2022 року, а провести вищевказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не виявляється можливим з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його задоволення, так як слідчий в повній мірі обґрунтував обставини, що перешкоджали йому здійснити вищевказані дії, на який він просить у клопотанні додатковий строк, виконати раніше.
Враховуючи, що строк досудового розслідування закінчується 01.02.2022 року, при цьому в рамках кримінального провадження наявна необхідність, проведення додаткових слідчих дій, а також проведення додаткових судових експертиз, слідчий, за погодженням з прокурором звертається до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в рамках кримінального провадження № 42018100000000707 від 01.08.2018 року.
Разом з тим, на теперішній час, для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно здійснити заходи, направлені на завершення досудового розслідування, завершення раніше призначених експертиз, а також проведення додаткових судових експертиз.
Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи сторони обвинувачення в частині наявності необхідності у виконанні вказаних процесуальних дій, оскільки їх проведення забезпечить повноту та всебічність досудового розслідування, а отримані в результаті проведення таких дій відомості, можуть бути використані як докази в рамках даного кримінального провадження.
Таким чином, враховуючи, що отримані в результаті проведення вищевказаних процесуальних дій відомості можуть бути використані як докази в рамках даного кримінального провадження на підтвердження кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст.204 КК України, враховуючи обґрунтованість поданого клопотання сторони обвинувачення, слідчий суддя приходить до переконання, що подане клопотання підлягає задоволенню.
Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючисьст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42018100000000707, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст.204 КК України, на 12 місяців, тобто до 01.02.2023.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2022 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 102710890 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Зінченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні