печерський районний суд міста києва
Справа № 757/1008/22-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2022 року
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю:
слідчого: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62020100000001450 від 20.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 212 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , за погодженням прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62020100000001450 від 20.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 212 КК України на дванадцять місяців, тобто до 20.07.2022 року.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, Першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62020100000001450 від 20.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 212 КК України на підставі матеріалів Управління власної безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві щодо можливих неправомірних дій працівників Київської митниці, що виражались у зловживанні службовим становищем та сприянні у використанні ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» та ПП «МЕДЛОГІСТИК» завідомо підроблених документів під час здійснення митного оформлення товарів в зоні діяльності Київської митниці Держмитслужби період 2019-2021 років, що призвело до порушення вимог чинного законодавства та втрат надходжень до бюджету в особливо великих розмірах.
Строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні спливає 20.01.2022.
Відтак, слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62020100000001450 від 20.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 212 КК України на дванадцять місяців, тобто до 20.07.2022 року.
В судове засідання слідчий не з`явився, про день, час, місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що Першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62020100000001450 від 20.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 212 КК України на підставі матеріалів Управління власної безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві щодо можливих неправомірних дій працівників Київської митниці, що виражались у зловживанні службовим становищем та сприянні у використанні ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» та ПП «МЕДЛОГІСТИК» завідомо підроблених документів під час здійснення митного оформлення товарів в зоні діяльності Київської митниці Держмитслужби період 2019-2021 років, що призвело до порушення вимог чинного законодавства та втрат надходжень до бюджету в особливо великих розмірах.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 2019 по 2021 роки ПП «МЕДЛОГІСТИК» (код ЄДРПОУ 35463564), юридична адреса: Чернівецька обл., Заставнівський р-н., с. Веренчанка, вул. Шевченка, 23-А, кв. 1, та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» (код ЄДРПОУ 41235667), юридична адреса: м. Чернівці, вул. Головна, 200, оф. 128, здійснювало імпортні операції по постачанню на митну територію України нового та бувшого у використанні медичного обладнання країн-виробників Європи та Азії із нарахуванням податку на додану вартість у розмірі 7 %, як такого, що відповідає вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753 (далі Технічний регламент).
Разом з тим, в ході досудового розслідування встановлено, що Технічним регламентом щодо медичних виробів установлено вимоги, які поширюються на медичні вироби та допоміжні засоби до них, а також умови введення їх в обіг та/або експлуатацію, і проведення процедури оцінки відповідності.
Згідно з абзацом першим пункту 9 Технічного регламенту введення в обіг та/або в експлуатацію медичних виробів дозволяється тільки в разі, коли вони повністю відповідають вимогам цього Технічного регламенту, за умови належного постачання, встановлення, технічного обслуговування та застосування їх за призначенням.
Досудовим розслідуванням встановлено, що під час проведення імпортних операцій щодо постачання на митну територію України медичного обладнання, ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» та ПП «МЕДЛОГІСТИК» за попередньою змовою з посадовими особами Київської митниці Держмитслужби, використовують завідомо недостовірні відомості щодо відповідності вказаного медичного обладнання Технічним регламентам, а саме внесення до «декларації про відповідність продукції вимогам технічних регламентів» недостовірних даних, використовуючи листи компаній-виробників обладнання, що мають ознаки підроблення та як наслідок, безпідставно застосовують ставку ПДВ 7% та 0% під час нарахування та сплати ПДВ під час імпортних операцій, посилаючись на ст. 193 Податкового Кодексу та постанову Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 226 щодо «локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість».
В рамках досудового розслідування направлено запити до офіційних представників компаній PHILIPS, SIEMENS, SAMSUNG, TOSHIBA з метою підтвердження або спростування уповноваження ПП «МЕДЛОГІСТИК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» вчиняти певні дії від імені даних торгових марок. Представник вказаних компаній повідомили що дані суб`єкти господарської діяльності їм не відомі та повідомили, що ПП «МЕДЛОГІСТИК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» не є уповноваженими представляти інтереси та відповідно складати технічну документацію від імені зазначених торгових марок.
Враховуючи вищевикладене, співробітники Київської митниці Держмитслужби під час перевірки первинних документів, наданих ПП «МЕДЛОГІСТІК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» для проведення митного оформлення, не прийняли до уваги висновки експерта Київської торгово-промислової палати, що отримувалися вказаними імпортерами для умисного заниження митної вартості товарів та в якому зазначено про дефекти та неможливість використання ввезеного на митну територію України медичного обладнання за призначенням, проігнорували факти невідповідності медичного обладнання вимогам Технічного регламенту та не здійснили перевірку відомостей, наданих для митного оформлення «Декларацій про відповідність продукції вимогам технічних регламентів» у відповідності до постанови Кабінету міністрів України від 02.10.2013 № 753, тим самим попередньо вступили у злочинну змову з представниками ПП «МЕДЛОГІСТІК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР», безпідставно застосовали ставку податку на додану вартість у розмірі 7 %, що призвело до заниження податкового зобов`язання по податку на додану вартість та спричинено збитки у вигляді ненадходження коштів до Державного бюджету України.
Таким чином, в діях службових осіб Київської митниці Держмитслужби, ПП «МЕДЛОГІСТІК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 212 КК.
В ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні були проведені наступні слідчі (розшукові) та процесуальні дії:
-надані доручення співробітникам УВБ ГУ ДФС у м. Києві;
-скеровано запити на адресу Київської торгово-промислової палати про витребування інформації та документів;
-скеровано запити на адресу Київської митниці Держмитслужби про витребування інформації та документів;
-скеровано запити на адресу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками про витребування інформації;
-скеровано запити на адресу Міністерства охорони здоров`я України про витребування інформації та документів;
-скеровано запити на адресу компанії Philips та її офіційного представника в Україні ТОВ «Кратія Медтехніка» про витребування інформації та документів;
-скеровано запит на адресу компанії Samsung та її офіційного представника в Україні ТОВ «Самсунг Електронікс Україна Компані» про витребування інформації та документів;
-скеровано запити на адресу компанії Siemens та її офіційного представника в Україні ТОВ «Сіменс Медицина» про витребування інформації та документів;
-скеровано запити на адресу компанії Chison та її офіційного представника в Україні ТОВ «Мед Ексім» про витребування інформації та документів;
-скеровано запити на адресу компанії Canon (Toshiba) та її офіційного представника в Україні ТОВ «Кенон Медікал Сістемс Б.В.» про витребування інформації та документів;
-скеровано запити на адресу компанії GE Medical та її офіційного представника в Україні ТОВ «ДжиІ Україна» про витребування інформації та документів;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні Київської митниці Держмитслужби;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні АТ КБ «ПРИВАТБАНК»;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні АТ «ПРОКРЕДИТ БАНК»;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні АТ «УКРСИББАНК»;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні АТ «ОЩАДБАНК»;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні Міністерства охорони здоров`я України;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні митного посту «Бориспіль» Київської митниці Держмитслужби;
-проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходились у володінні митних брокерів ТОВ «Євротест-Плюс»;
-проведено обшуки у приміщенні Київської митниці Держмитслужби та митного посту «Київ-Західний» Київської митниці Держмитслужби;
-допитано ряд свідків, у тому числі посадових осіб Київської митниці Держмитслужби;
-направлено ініціативний лист до Державної митної служби та Буковинської митниці Держмитслужби щодо проведення перевірочних заходів відносно діяльності ПП «МЕДЛОГІСТИК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР»;
-Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України проведено судово-економічну експертизу щодо підтвердження висновків акту про результати невиїзної перевірки Буковинської митниці Держмитслужби щодо заниження податкового зобов`язання по сплаті податку на додану вартість ПП «МЕДЛОГІСТИК» у період 2019-2020 років;
-Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України проведено судово-економічну експертизу щодо підтвердження висновків акту про результати невиїзної перевірки Буковинської митниці Держмитслужби щодо заниження податкового зобов`язання по сплаті податку на додану вартість ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» у період 2019-2020 років;
Крім того, у вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 КК України трьом службовим особам Київської митниці. В подальшому, матеріали відносно яких виділені в окремі кримінальні провадження та обвинувальні акти направлено до суду.
Відповідно до ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину та вісімнадцяти місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Так, строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні спливає 20.01.2022.
Разом із цим, завершити досудове розслідування до спливу вказаного строку не виявляється можливим, у зв`язку з необхідністю проведення додаткових слідчих (розшукових) дій та прийняття процесуальних рішень, зокрема, але не виключно:
-допитати як свідків посадових та службових осіб ПП «МЕДЛОГІСТИК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР» з приводу обставин імпорту на митну територію України медичного обладнання;
-провести тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ПП «МЕДЛОГІСТИК» та ТОВ «МЕДЕКСПОРТЕР»;
-витребувати додаткові документи від компаній-виробників медичного обладнання;
-встановити кінцевого покупця та місцезнаходження імпортованого на митну територію України медичного обладнання;
-провести відповідні дослідження та експертизи;
-з урахуванням отриманої інформації провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії у яких виникне необхідність під час проведення досудового розслідування.
Обставини, що перешкодили виконати раніше вищевказані процесуальні, слідчі (розшукові) дії велика завантаженість слідчого та складна специфіка вказаного кримінального провадження. Так, злочини, щодо яких здійснюється досудове розслідування у даному кримінальному провадженні є тяжкими та відносяться до економічної сфери розслідування, тобто пов`язані з фінансово-господарською діяльністю юридичних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Так, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 року у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.
За таких обставин, беручи до уваги, що з метою одержання доказів, які будуть використані під час судового розгляду, проведення слідчих та процесуальних дій, які не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних на те причин, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62020100000001450 від 20.07.2020 року на дев`ять місяців.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 107, 219, 294, 295, 295-1, 309, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62020100000001450 від 20.07.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 212 КК України задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62020100000001450 від 20.07.2020 на дев`ять місяців, тобто до 20.10.2022 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2022 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 102719259 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Хайнацький Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні