ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

номер провадження справи 14/57/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

20.01.2022 Справа № 908/3069/21

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Сушко Лариса Миколаївна , розглянувши матеріали заяв

Заявників - 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» , 69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 63

2. Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» , 17311, с. Колюжинці Срібнянського району Чернігівської області, вул. Незалежності, 51

3. Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» , 01004, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 6/2-А

до боржника - Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323

про відкриття провадження у справі про банкрутство

За участю представників сторін: не з`явилися

23.10.2021. Товариство з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» звернулося до господарського суду Запорізької області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України

Ухвалою суду від 26.10.2021. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання суду на 09.11.2021., зобов`язано сторін виконати певні дії. Оскільки, Товариством з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додана заява арбітражного керуючого Сиротенка Олександра Олександровича про надання згоди на виконання повноважень розпорядника майна Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, підготовче засідання суду у даній справі призначено без застосування автоматизованої системи з визначення кандидатури арбітражного керуючого.

26.10.2021. Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» звернулося до господарського суду Запорізької області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

Ухвалою суду від 29.10.2021. прийнято для одночасного розгляду разом із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» (код ЄДРПОУ 42956298) заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 30875436) (реєстраційний №908/3102/21) про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323. Повідомлено заявника про призначення підготовчого засідання суду на 09.11.2021 о/об 12-20.

05.11.2021. Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» (код ЄДРПОУ 37265947) звернулося до господарського суду Запорізької області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

Ухвалою суду від 08.11.2021. прийнято для одночасного розгляду разом із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» (код ЄДРПОУ 42956298) заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» , 01004, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 6/2-А (код ЄДРПОУ 37265947) (реєстраційний №908/3230/21) про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323. Повідомлено заявника про призначення підготовчого засідання суду на 09.11.2021 о/об 12-20.

09.11.2021. від арбітражного керуючого Лященка П.В. надійшла заява про відкладення розгляду справи.

09.11.2021. від в.о. директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України надійшло клопотання про заборону порушувати провадження у справі про банкрутство підприємства-боржника у зв`язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження №1010-р від 12.08.2020. «Про передачу об`єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна України» відповідно до якого, єдиний майновий комплекс Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України передано із сфери управління Національній академії аграрних наук України до сфери управління Фонду державного майна України. Вказана обставина, на думку боржника свідчить про пряму заборону порушення провадження у справі відносно Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

Ухвалою суду від 09.11.2021. у зв`язку з неявкою у судове засідання представника боржника, неподанням витребуваних доказів, підготовче засідання у справі №908/3069/21 відкладено на 23.11.2021. Зобов`язано боржника надати: правовстановлюючі документи, які посвідчують правовий статус юридичної особи (копії до справи) із зазначенням засновників підприємства-боржника; відзив на заяву ініціюючого кредитора, докази надсилання відзиву кредитору; обґрунтовані заперечення, докази на підтвердження заперечень; довідку про загальну суму заборгованості перед кредиторами, в т.ч. по заробітній платі працівникам, а також заборгованості по податках і зборах (обов`язкових платежах); довідку про майно, в т.ч. про кошти, які знаходяться на рахунках в банківських чи інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків, їх поштові адреси; баланс підприємства на останню звітну дату щодо фінансового та майнового стану підприємства; докази прийняття Фондом державного майна України рішення щодо приватизації Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

22.11.2021. від Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» надійшло клопотання про долучення до матеріалів заяви додаткових доказів.

У зв`язку з неявкою у судове засідання представника боржника, неподанням витребуваних доказів, враховуючи клопотання учасників справи, підготовче засідання у справі №908/3069/21 відкладалося на 23.11.2021., потім на 09.12.2021., потім на 20.01.2022. о/об 11-00.

19.01.2022. від Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» надійшла заява про уточнення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

20.01.2022. від боржника надійшов відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, у якому зокрема зазначається, що 20.10.2019 набрав чинності Закон України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України» «Про перелік об`єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» . Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень установлено, що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовуються судова процедура санації, крім тих, що задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом. При надходження до суду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ДП, відносно якого наявні вже дві ухвали про закриття провадження у справі про банкрутство у зв`язку з неможливістю переходу до наступних процедур, крім розпорядження майном, суд повинен дослідити ухвалу про закриття провадження в справі № 908/503/17 та в справі № 908/3323/20 про банкрутство ДП ДГ Таврія та перевірити чинність мораторію на перехід до процедур санації/ліквідації, а також надходження до суду пропозиції з боку КМУ або органів виконавчої влади ініціатив щодо надання підтримки (відновлення платоспроможності) неплатоспроможному ДП. Крім того, боржник вчергове повідомляє суду про законодавчу заборону порушувати провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України у зв`язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження №1010-р від 12.08.2020. «Про передачу об`єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна України» відповідно до якого, єдиний майновий комплекс ДП «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААУ України передано із сфери управління Національній академії аграрних наук України до сфери управління Фонду державного майна України. Вказана обставина, на думку боржника свідчить про пряму заборону порушення провадження у справі відносно Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

Представники сторін своїм правом на участь у судовому розгляді справи 20.01.2022. не скористалися, у судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Суд зазначає, що неявка боржника в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи в підготовчому судовому засіданні.

Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України - за наявними матеріалами.

Вивчивши надані документи, суд

УСТАНОВИВ:

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - Державне підприємство «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України зареєстровано за адресою: 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323.

Відповідно до ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Згідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутством є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.

Положеннями частини 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Перевіряючи обґрунтованість заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» про відкриття провадження у справі про банкрутство та додані до неї матеріали, судом встановлено наступне:

03.08.2021 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Геокс» (Первісний кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» (Новий кредитор) укладено договір №08/21-1 про відступлення прав вимоги. Відповідно до п. 1.1. зазначеного договору ТОВ «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» набуло право вимоги за Форвардним контрактом № ФК- 06/05/11-01 від 06.05.2011 року (далі - Основний договір), який було укладено між ТОВ «Торговий Дім «Геокс» та Державним підприємством «Дослідне господарство «Соцземлеробство» Національної академії аграрних наук України, яке в подальшому було перейменовано та на даний час має найменування Державне підприємство «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

Відповідно до п. 1.2. договору про відступлення прав вимоги ТОВ «Навчально Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» одержало право вимагати від Боржника належного виконання зобов`язань за Основним договором, в тому числі, але не виключно, вимагати сплату заборгованості на суму 3 260 438, 83 (три мільйони двісті шістдесят тисяч чотириста тридцять вісім) грн. 83 коп., яка підтверджена рішенням Господарського суду Запорізької області від 14.06.2018 року у справі № 908/598/18.

Передача вищезазначених прав вимоги до Боржника підтверджується підписаним 03.08.2021 р. між сторонами Актом приймання - передачі завірених копій документів по Договору №08/21-1 про відступлення права вимоги від 03.08.2021 року.

Отже, судом встановлено, що станом на дату підготовчого засідання, загальна сума підтверджених доказами грошових вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» до боржника складає 3 260 438,83 грн., натомість Державним підприємством «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, не надано суду доказів погашення зазначеної вище заборгованості перед заявником.

08.11.2021. на виконання вимог суду від Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшов лист за №9764-7-031, у якому зазначається, що на виконанні у відділі перебуває зведене виконавче провадженню 44561389/7 щодо стягнення з Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323 - 34 087 525,00 грн .

Крім того, листом від 09.11.2021. Головне управління ДПС у Запорізькій області, повідомляє суд, що платник податків Державне підприємство «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323 має заборгованість перед бюджетом в сумі 46 585 673,50 грн .

Відповідно до частини 5, 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про:

- відкриття провадження у справі;

- відмову у відкритті провадження у справі.

Господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

Згідно положень частини 8, 9 ст. 39 Кодексу України з процедур в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).

За змістом частини 13 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства процедура розпорядження майном вводиться господарським судом на строк, визначений частиною другою статті 44 цього Кодексу, одночасно з постановленням ухвали про відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство, в той час як докази, надані заявником в обґрунтування вимог, викладених в заяві, свідчать про наявність ознак неплатоспроможності боржника, що є підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

Що стосується призначення розпорядника майна по даній справі, то господарським судом встановлено наступне.

З 17.10.2020 набули чинності зміни, які внесені до Кодексу України з процедур банкрутства Законом №686-ІХ від 05.06.2020.

Згідно п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Так, до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, Товариством з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» було додану заяву арбітражного керуючого Сиротенка О.О.

Ініціюючим кредитором 19.01.2022. подана уточнена заява про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України у якій ним запропонована суду кандидатуру більш досвідченого арбітражного керуючого - Чалаплюка С.В.

Щодо кандидатури арбітражного керуючого Сиротенка О.О., судом встановлено, що у його заяві про надання згоди на призначення розпорядником майна Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України відсутній договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого, у зв`язку з чим суд вважає, що його кандидатура не відповідає вимогам ст. ст. 24, 28 Кодексу України з процедур банкрутства.

До уточненої заяви Товариством з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» додано заяву арбітражного керуючого Чалаплюка Сергія Вікторовича на участь у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України.

Згідно даної заяви, Чалаплюк С.В. має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №945 від 28.05.2013. На випадок нанесення шкоди кредиторам чи боржнику, його професійна діяльність арбітражного керуючого застрахована, про що укладено договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого №ДКВАК від 08.09.2021. Не належить до жодної категорії осіб передбаченими приписами ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, судимостей за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має та не є заінтересованою особою стосовно боржника, кредиторів.

Враховуючи наявність в матеріалах справи пропозиції ініціюючого кредитора щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання обов`язків розпорядника майна по даній справі та заяви арбітражного керуючого Чалаплюка С.В. про згоду на участь у даній справі, господарський суд Запорізької області, з огляду набранням чинності змін, внесених до Кодексу України з процедур банкрутства, прийшов до висновку про необхідність призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Чалаплюка Сергія Вікторовича, свідоцтво №945 від 28.05.2013 (69005, м. Запоріжжя, вул. Л.Жаботинського, 63/28).

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12-ть місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

У зв`язку з викладеним вище, суд встановлює розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Чалаплюку С.В. розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих Товариством з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» , 69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 63.

Згідно зі ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства витрати ініціюючого кредитора по справі в загальній сумі 76 700, 00 грн. слід віднести до 1-ої черги задоволення (сплачений судовий збір у сумі - 22 700, 00 грн. та авансована грошова винагорода арбітражному керуючому - 54 000,00 грн.).

Також, суд звертає увагу боржника, що за приписами Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність Закон України «Про перелік об`єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» , у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків відсутня заборона застосування процедуру розпорядження майном.

Крім того, за приписами статті 7 Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва у районах і містах, органи приватизації в Автономній Республіці Крим становлять єдину систему державних органів приватизації. Державні органи приватизації здійснюють державну політику у сфері приватизації та діють на підставі Закону України «Про Фонд державного майна України» , цього Закону, інших актів законодавства.

Частиною 2 статті 7 Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» визначені основні повноваження Державних органів приватизації у межах своєї компетенції, до яких, зокрема, належить: затвердження переліків об`єктів, що підлягають приватизації; класифікація об`єктів приватизації відповідно до цього Закону; прийняття рішення про приватизацію об`єктів державної власності у випадках, установлених законодавством.

Згідно з частиною 5 статті 12 Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» справи про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, більше ніж 50 відсотків акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію , не порушуються до її завершення.

Ухвалою суду від 09.11.2021., зокрема зобов`язано боржника надати суду докази прийняття Фондом державного майна України рішення щодо приватизації Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, чого зроблено не було.

За приписами ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Таким чином, заперечення боржника, викладені у відзиві, суд вважає необґрунтованими з підстав, приведених в мотивувальній частині ухвали, а клопотання в.о. директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України про заборону порушувати провадження у справі про банкрутство, суд залишає без задоволення.

Щодо заяв Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» , 17311, с. Колюжинці Срібнянського району Чернігівської області, вул. Незалежності, 51 та Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» , 01004, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 6/2-А про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, суд повертає їх заявникам без розгляду, з огляду на таке.

Як зазначалось, на час проведення 09.11.2021 підготовчого засідання до господарського суду були подані заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника від трьох кредиторів - Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» .

Заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» , ухвалою від 29.10.2021 приєднано для одночасного розгляду із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» .

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» , ухвалою від 08.11.2021 приєднано для одночасного розгляду із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» .

Нормами ч. 4 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства чітко вбачається послідовність вирішення судом питань при розгляді декількох заяв про відкриття провадження у справі про банкрутство, а саме:

1) приєднання другої та інших заяв до заяви, яка надійшла раніше;

2) розгляд первісної заяви, надання їй оцінки на предмет обґрунтованості та за умови її обґрунтованості - відкриття провадження у справі;

3) у випадку необґрунтованості первісної заяви - суд оцінює обґрунтованість вимог інших заяв кредиторів, приєднаних до матеріалів справи, і вирішує питання про відкриття провадження у справі.

Таким чином, метою одночасного розгляду заяв кредиторів в підготовчому засіданні є перевірка обґрунтованості вимог заявника та з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство. При цьому, обґрунтованість вимог інших заяв кредиторів (приєднаних до матеріалів справи) суд оцінює лише у разі визнання вимог заявника необґрунтованими.

Отже, єдиною підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство у цій справі за заявою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» є визнання необґрунтованими вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» до боржника та відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України за заявою даного кредитора.

А підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство у цій справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» є визнання необґрунтованими вимог Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» до боржника та відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України за заявою даного кредитора.

Оскільки вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» до боржника визнані судом обґрунтованими, а провадження у справі відкрито за заявою даного кредитора, підстави для розгляду заяв Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України у суду відсутні, а вказані заяви повертаються судом заявникам без розгляду.

Керуючись ст. ст. 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання в.о. директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України про заборону порушувати провадження у справі про банкрутство залишити без задоволення.

2. Відкрити провадження у справі №908/3069/21 про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323.

3. Визнати грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» , 69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 63 до боржника на суму 76 700,00 грн. - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 3 260 438,83 грн. - 4 черга задоволення вимог кредиторів.

4. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

5. Ввести процедуру розпорядження майном Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323.

6. Розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Чалаплюка Сергія Вікторовича, свідоцтво №945 від 28.05.2013 (69005, м. Запоріжжя, вул. Л.Жаботинського, 63/28).

7. Встановити розмір грошової винагороди розпоряднику майна Чалаплюку С.В. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів, авансованих Товариством з обмеженою відповідальністю «Навчально-Тренажерний Центр Підготовки Моряків «Аквамарин» , 69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 63 на депозитний рахунок господарського суду Запорізької області.

8. З метою виявлення усіх кредиторів боржника, оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323.

9. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власникам майна (органу, уповноваженому управляти майном) приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323.

10. Зобов`язати розпорядника майна у строк до 17.03.2022. надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, скласти реєстр вимог кредиторів та подати його до господарського суду Запорізької області у строк до 17.03.2022.

11. Попереднє засідання суду призначити на 17.03.2022. о/об 11-00. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, корп. 1, каб. 218.

12. Зобов`язати розпорядника майна боржника Чалаплюка С.В. провести інвентаризацію майна боржника, у термін до 20.03.2022.

13. Зобов`язати розпорядника майна повідомити всіх сторін в тому числі кредиторів які заявили свої кредиторські вимоги до господарського суду про день та час призначення господарським судом попереднього засідання.

14. Зобов`язати арбітражного керуючого Чалаплюка С.В. не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом.

15. Зобов`язати розпорядника майна підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становище боржника та становища боржника на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.

16. Зобов`язати боржника надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимоги для підготовки аналізу фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках.

17. Заяви Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» , 17311, с. Колюжинці Срібнянського району Чернігівської області, вул. Незалежності, 51 та Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Геокс» , 01004, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 6/2-А про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України, 72242, с. Таврія Веселівського району Запорізької області, вул. Центральна, 6, код ЄДРПОУ 00853323 повернути заявникам без розгляду.

Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, державному реєстратору Веселівської районної державної адміністрації, ВПВР УЗПВР у Запорізькій області Південно-Східного МУМЮ (м. Дніпро), ГУ ДПС у Запорізькій області, державному органу з питань банкрутства, Запорізькому окружному адміністративному суду, арбітражним керуючим Сиротенко О.О., Лященку П.В., Захарчук К.С., Національній академії аграрних наук України, СТОВ «Батьківщина» , 17311, с. Колюжинці Срібнянського району Чернігівської області, вул. Незалежності, 51 та ТОВ «Торговий дім «Геокс» , 01004, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 6/2-А.

Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, відповідно до ч.1 ст.235 ГПК України. Повний текст ухвали буде складено протягом 5-ти днів з дня оголошення вступної та резолютивної частин ухвали.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її проголошення за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України, шляхом подання апеляційної скарги наразі через господарський суд Запорізької області.

Повний текст ухвали, відповідно до ст. 233 ГПК України, складено - 24.01.2022.

Суддя Л.М. Сушко

Дата ухвалення рішення 20.01.2022
Зареєстровано 26.01.2022
Оприлюднено 27.01.2022

Судовий реєстр по справі 908/3069/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.01.2022 Господарський суд Запорізької області Господарське
Ухвала від 09.12.2021 Господарський суд Запорізької області Господарське
Ухвала від 23.11.2021 Господарський суд Запорізької області Господарське
Ухвала від 09.11.2021 Господарський суд Запорізької області Господарське
Ухвала від 08.11.2021 Господарський суд Запорізької області Господарське
Ухвала від 29.10.2021 Господарський суд Запорізької області Господарське
Ухвала від 26.10.2021 Господарський суд Запорізької області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 908/3069/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону