Постанова
від 17.06.2010 по справі 2а-2362/10/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

          

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2010 року < ЧАС >

м. Полтава

Справа № 2а-2362/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді  Удовіченка С.О.,

при секретарі  Саченко Н.С.,

за участю:

представника позивача  Горобець О.І.

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві справу за адміністративним позовом Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Весна" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

28 травня 2010 року  Лубенська об'єднана державна податкова інспекція у Полтавській області (надалі  по тексту – позивач, Лубенська ОДПІ)  звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Весна" (надалі  по тексту – відповідач, ГТОВ "Весна" про стягнення заборгованості з податку на прибуток у сумі 888978,70 грн, посилаючись на наявність у відповідача податкової заборгованості, яка виникла в результаті не сплати узгодженого податкового зобов'язання, визначеного самостійно ГТОВ "Весна" в поданих податкових деклараціях, а  також за результатами проведення Лубенською об'єднаною державної податковою інспекцією невиїзної документальної перевірки Господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Весна". При цьому, як зазначає позивач, заборгованість підтверджується податковими  деклараціями  з податку на прибуток підприємства поданими відповідачем до податкової інспекції, актом перевірки, податковими повідомленнями - рішеннями,  виписками з облікової картки платника.

В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позовної заяви та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив , хоча в справі наявні докази, що він належним чином  повідомлений  про час та місце розгляду  справи. Але, суд  вважає, що відповідач ухиляється від явки в суд, оскільки в матеріалах справи наявні письмові докази, що відповідач отримував повістку із викликом до суду, проте, не повідомив про причини неявки та не направив клопотання про розгляд справи у його відсутності чи про відкладення. Згідно із частиною  8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України  вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена  за  адресою,  внесеною  до  відповідного  державного реєстру.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даної явки та наявними матеріалами.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Господарське товариство з обмеженою відповідальністю "Весна" (с. Єнківці, Лубенський район, Полтавська область,  ідентифікаційний код 23276294)  зареєстроване 28.04.1995 рішенням Лубенської районної ради № 113, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) серії АГ №605250.

При цьому, Господарське товариство з обмеженою відповідальністю "Весна" взято на податковий облік як платника податків та інших обов'язкових платежів в Лубенській об'єднаній  державній податковій  інспекції.

Також, судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідачем подано 26.05.2009 (вх. № 15285)   до  Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції декларацію з податку на прибуток за І квартал 2009 року, відповідно до якої Господарським товариством з обмеженою відповідальністю "Весна"  було  самостійно нараховано   суму податку в розмірі  125 грн. 00 коп.

За несвоєчасне подання звітності 27.05.2009 податковим органом до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн, про що складено  податкове повідомлення-рішенням № 0003741501/0, яке  отримано відповідачем 05.06.2009, про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 27.05.2009 року № 0003741501/0. Відомості щодо оскарження зазначеного рішення в адміністративному чи судовому порядку станом на день розгляду справи відсутні. Вказана заборгованість на момент розгляду справи не сплачена.

Також, 10.08.2009 до відповідачем подано до Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції декларацію (вх. № 24236) з податку на прибуток за І півріччя 2009 року,  відповідно до якої Господарським товариством з обмеженою відповідальністю "Весна"  було  самостійно нараховано  суму податку в розмірі  114 грн. 00 коп.

Згідно із пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Як вбачається з картки особового рахунку відповідача, 21.10.2009 Господарським товариством з обмеженою відповідальністю "Весна" платіжним дорученням № 21973 від 21.10.2009  сплачено податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 115 грн.00  коп.

Водночас, відповідно до підпункту  5.3.1. пункту 5.3.  статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Враховуючі наведене, 08.12.2009  за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 57,50 грн, про що Лубенською ОДПІ складено податкове повідомлення - рішення № 0006021501/0. Рішення було направлено відповідачу та отримане  ним 10.12.2009, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення. Відомості щодо оскарження зазначеного рішення в адміністративному чи судовому порядку станом на день розгляду справи відсутні, проте заборгованість не сплачена.

Також, як вбачається із матеріалів справи 18.12.2009  позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006221501/0, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію за невчасне подання звітності в розмірі 170 грн. Рішення було направлено відповідачу та отримане ним  23.12.2009, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення. Відомості щодо оскарження зазначеного рішення в адміністративному чи судовому порядку станом на день розгляду справи відсутні,  однак заборгованість не сплачена.

Відповідно до пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"  платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Крім цього, як встановлено вході судового розгляду 18.01.2010 Лубенською об'єднаною державної податковою інспекцією на підставі пункту 1статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"  проведено невиїзну документальну перевірку податкової звітності з податку на прибуток за І півріччя 2009 року Господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Весна", про що складено акт № 47/15-23276294 від 18.01.2010.  В ході перевірки встановлено заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток  за І півріччя 2009 року на 660593 грн.

Підпунктом "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на позивача покладено обов'язок самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

А підпунктом 17.1.3. пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

На підставі акту перевірки № 47/15-23276294 від 18.01.2010 податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення  № 0000051501/0 від 19.01.2010 , яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток за основним платежем в розмірі 660593 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 198178 грн., яке було направлено відповідачу та отримане  ним 19.01.2010, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення. Відомості щодо оскарження зазначеного рішення в адміністративному чи судовому порядку станом на день розгляду справи відсутні, при цьому заборгованість не сплачена.

Крім цього, 14 04.2010  на підставі акту перевірки № 47/15-23276294 від 18.01.2010 податковим повідомленням-рішенням № 0001171501/1 відповідачу нараховано штрафну (фінансову) санкцію  в розмірі 29686,30 грн. Рішення було направлено відповідачу та отримане 17.04.2010, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення. Відомості щодо оскарження зазначеного рішення в адміністративному чи судовому порядку станом на день розгляду справи відсутні,  проте заборгованість не сплачена.

Відповідно до підпункту 5.2.1. пункту 5.1. статті  5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Беручи до уваги те, що суду не надано доказів на підтвердження факту оскарження відповідачем в адміністративному чи судовому порядку вищевказаних податкових повідомлень-рішень, якими відповідачу визначено податкові зобов'язання з податку на на прибуток, вони є узгодженими, як і податкові зобов'язання, визначені у податкових деклараціях, поданих  відповідачем.

Згідно з пунктом  6.2.1 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами"  року (у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Так, на виконання вимог статті 6 зазначеного Закону Лубенською об'єднаною державної податковою інспекцією надіслано ГТОВ " Весна" першу податкову вимогу № 1/106 від 18.05.2009 та другу податкову вимогу № 2/139 від 31.06.2009, які отримані платником, про що свідчить підписи уповноваженої особи на корінцях податкових вимог форми "Ю".

Згідно з  підпунктом  5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"  узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

          Станом на момент розгляду справи сума податкового боргу ГТОВ "Весна" становить  888 978  грн 70 коп.

          Крім того, згідно із даними облікової картки платника податків  ГТОВ "Весна" наданої суду позивачем, сума заборгованості  відповідача дійсно становить 888 978  грн 70 коп, при цьому враховуючі, що відповідно до пунктів 3.1, 3.2 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 року N 276 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 серпня 2005 р. за N 843/11123)  з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків і зборів та інших платежів, та згідно із пунктом 11 статті10 вищезгаданого Закону, на державні податкові інспекції покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що  активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, при цьому відповідно до пункту 1.7 статті 1 цього ж Закону активами платника податків являються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать платнику за правом власності або повного господарського відання.

Граничний строк стягнення податкового боргу, визначений пунктом  15.2 статті 15 Закону України Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", позивачем дотримано.

Враховуючи наявність у відповідача обов‘язку зі сплати податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій, а у позивача – прав на контроль за сплатою податкових зобов’язань і штрафних (фінансових) санкцій та на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позову - про стягнення не сплаченої на дату судового розгляду справи суми боргу в розмірі 888 978  грн 70 коп.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись  статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 86,159, 160-163,167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області  до  Господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Весна" про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з  Господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Весна"  (код ЄДРПОУ 23276294) податкову  заборгованість з податку на прибуток на розрахунковий рахунок № 31117009700011, одержувач платежу - Державний бюджет України, код платежу 11021000, код одержувача 34698631, банк одержувача  ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019  в розмірі 888 978 / вісімсот вісімдесят вісім тисяч дев’ятсот сімдесят вісім/ гривень 70 копійок.

          Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в  разі  складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160  цього  Кодексу  -  з  дня  складення  в  повному обсязі. Якщо постанову  було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі,   то   строк   подання  заяви  про  апеляційне  оскарження обчислюється  з  дня отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу  адміністративного судочинства України.

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанову в повному обсязі складено 22 червня 2010 року.

   

          Суддя                                                                                С.О. Удовіченко

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.06.2010
Оприлюднено07.08.2010
Номер документу10276333
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-2362/10/1670

Постанова від 17.06.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.О. Удовіченко

Ухвала від 01.06.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.О. Удовіченко

Ухвала від 31.05.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.О. Удовіченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні