Черкаський окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-2459/10/2370
06.07.2010 р. м. Черкаси
10 год. 40 хв.
Черкаський окружний адмі ністративний суд у складі го ловуючого-судді Новікової Т. В., при секретарі - Найдьон А.В ., за участю представника поз ивача - Батаргіної Ю.О. (з а довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засідан ні адміністративну справу за позовом Смілянської об' єдн аної державної податкової ін спекції Черкаської області д о товариства з обмеженою від повідальністю філії фірми «Г ліссада»про припинення юрид ичної особи,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до су ду з адміністративним позово м від 25.05.2010р. № 8109/10-060, в якому просит ь юридичну особу ТОВ філія фі рми «Гліссада». Обґрунтовуюч и позовні вимоги, представни к позивача зазначає, що відпо відач в порушення вимог зако нів України «Про систему опо даткування»від 25.06.1991р. №1251-ХІІ, « Про порядок погашення зобов' язань платників податків пер ед бюджетами та державними ц ільовими фондами»від 21.12.2000р. №21 81-ІІІ та «Про державну реєстр ацію юридичних осіб та фізич них осіб-підприємців»від 15.05.200 3р. №755-ІV, не виконало обов' язк у щодо подання звітності до п одаткового органу у встановл ений законом термін.
Представник позивача в суд овому засіданні позовні вимо ги підтримав в повному обсяз і.
Відповідач до зали судовог о засідання не з' явився, зап еречення на позов не надавав , явку своїх представників на судовий розгляд справи не за безпечив, хоча про час та місц е судового засідання був пов ідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 К одексу адміністративного су дочинства України, суд вважа є, що неприбуття в судове зас ідання без поважних причин п редставника сторони або трет ьої особи, неповідомлення ни ми про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду сп рави.
Розглянувши подані позива чем документи і матеріали, вс ебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґ рунтується позов, заслухавши пояснення представника пози вача, об'єктивно оцінивши док ази, які мають юридичне значе ння для розгляду справи і вир ішення спору по суті, суд дійш ов висновку про наявність пі дстав для задоволення позову , з огляду на таке.
Товариство з обмеженою від повідальністю філія фірми «Г ліссада», як юридична особа, з ареєстроване виконавчим ком ітетом Смілянської міської ради Черкаської області 07.06.1993 р., ідентифікаційний код 20007211, в ідповідно до витягу з Єдиног о державного реєстру юридичн их осіб та фізичних осіб-підп риємців станом на 18.05.2010р. (а.с.5-6), перебуває на обліку в Смілян ській ОДПІ в Черкаській обла сті як платник податків та ін ших обов' язкових зборів і п латежів до бюджету з 16.06.1993р. №21, щ о підтверджується довідкою п ро взяття на облік платника п одатків №10073 від 22.01.2010р.
Відповідно до п. 4 ст. 14 розділ у ІV Декрету Кабінету Міністр ів України «Про прибутковий податок з громадян»від 26.12.1992 ро ку № 13-92 (із змінами та доповнен нями), громадяни, які займають ся підприємницькою діяльніс тю, надають податковому орга ну декларації про доходи за н аслідками кожного звітного к варталу, а також звітного рок у у строки, визначені законом . В декларації відповідач зоб ов' язаний зазначати загаль ні суми одержаного доходу, ви трати сплаченого податку за звітний рік або інший період , за який здійснюється оподат кування.
Як вбачається з матеріалів справи в порушення зазначен ого Декрету відповідач вказа ні вимоги не виконує, зокрема , декларації про доходи не по дає з моменту реєстрації, що підтверджується довідкою См ілянської ОДПІ Черкаської об ласті про неподання податков их декларацій від 26.01.2010р. №1043/15-025 (а .с.10) та розпорядженням Смілян ської ОДПІ Черкаської област і.
Дослідивши наявні у матері алах справи докази, суд вважа є, що позов підлягає задоволе нню з наступних підстав.
Згідно положень Закону Укр аїни «Про систему оподаткува ння»від 25.06.1991р. №1251-ХІІ (далі-Зако н №1251-ХІІ) та Закону України «Пр о порядок погашення зобов' я зань платників податків пере д бюджетами та державними ці льовими фондами» від 21.12.2000р. № 21 81-ІІІ відповідач зобов' язан ий подавати до органів держа вної податкової служби та ін ших контролюючих органів под аткові декларації та розраху нки у строки встановлені зак онодавством, на підставі яки х здійснюється нарахування т а сплата податку, збору (обов' язкового платежу).
Вимоги Закону №1251-ХІІ (ст.9) зоб ов' язують платників податк ів та інших обов' язкових пл атежів : а) вести бухгалтерськ ий облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, вста новлені чинним законодавств ом; б) подавати до державних по даткових інспекцій та інших державних органів відповідн о до законодавства деклараці ї, бухгалтерську звітність т а інші документи і відомості , пов' язані з обчисленням і с платою податків та інших обо в' язкових платежів; в) сплач увати належні суми податків та інших обов' язкових плате жів у встановлені законодавс твом терміни.
Відповідно до Закону Украї ни «Про порядок погашення зо бов' язань платників податк ів перед бюджетами та держав ними цільовими фондами», а са ме п.п. 4.1.4 ст. 4 - податкові декла рації подаються за базовий п одатковий (звітний) період, що дорівнює: календарному міся цю (у тому числі при сплаті міс ячних авансових внесків), - про тягом 20 календарних днів, наст упних за останнім календарни м днем звітного (податкового ) місяця; календарному кварта лу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті кварт альних або піврічних авансо вих внесків), - протягом 40 кален дарних днів, наступних за ост аннім календарним днем звітн ого (податкового кварталу (пі вріччя); календарного року, кр ім випадків, передбачених пі дпунктом «г»підпункту 4.1.4 цьо го пункту, - протягом 60 календа рних днів за останнім календ арним днем звітного (податко вого) року; календарному року для платників податків на до ходи фізичних осіб (прибутко вого податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за зв ітним.
Відповідно до п. 9 Порядку «П ро затвердження Свідоцтва пр о сплату єдиного податку та П орядку його видачі», затверд женого наказом ДПА України в ід 29.10.1999р. № 599, протягом року для п латника єдиного податку вста новлюються звітні періоди, щ о дорівнюють кварталу. Протя гом 5 днів після закінчення зв ітного періоду платник єдино го податку подає звіт згідно з додатком 3 до цього Порядку, який залишається у справі пл атника єдиного податку. Звіт подається особисто платнико м єдиного податку або надсил ається поштою до органу держ авної податкової служби за м ісцем державної реєстрації й ого як суб'єкта підприємниць кої діяльності. При особисто му поданні звіту датою подан ня вважається дата реєстраці ї його в органі державної под аткової служби, а при надсила нні звіту поштою - дата відпра вки на штампі відділення зв'я зку.
Неподання протягом року юр идичною особою органам держа вної податкової служби докум ентів фінансової звітності в ідповідно до закону згідно ч . 2 ст. 46 Закону України «Про дер жавну реєстрацію юридичних о сіб та фізичних осіб-підприє мців»є підставою для постан овлення судового рішення пр о припинення підприємницько ї діяльності фізичної особи - підприємця за позовом орган ів державної податкової слу жби (п. 17 ст. 11 Закону України «Пр о державну податкову службу в Україні»).
Отже, з врахуванням викладе ного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задов олення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС Укр аїни кожна сторона повинна д овести ті обставини, на яких ґ рунтуються її вимоги та запе речення, крім випадків, встан овлених статтею 72 цього Кодек су.
Доказів, які б спростовувал и доводи позивача, відповіда ч суду не надав.
Враховуючи викладене, суд д ійшов висновку, що позовні ви моги Смілянської ОДПІ Черкас ької області підлягають задо воленню.
Оскільки спір вирішено на к ористь суб' єкта владних пов новажень, звільненого від сп лати судового збору, а також з а відсутності витрат позивач а - суб'єкта владних повноваже нь, пов'язаних із залученням с відків та проведенням судови х експертиз, судові витрати (с удовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відпові дача не підлягають.
На підставі ч.3 ст.160 КАС Украї ни в судовому засіданні 06.07.2010р. проголошено вступну та резолютивну частину постано ви. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватим еться з урахуванням вимог ст .167 КАС України, в судовому засі данні.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, ст.122, ч.2 с т.128, ст.ст.158-159, ст.ст. 161-163 КАС Україн и, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позо в задовольнити повністю.
2.Припинити юридичну особу товариство з обмеженою відп овідальністю філію фірми «Гл іссада», зареєстрованого вик онавчим комітетом Смілянськ ої міської ради Черкаської о бласті, ідентифікаційний ном ер суб' єкта підприємницько ї діяльності в Державному ре єстрі фізичних осіб - платни ків податків та інших обов' язкових платежів - 20007211, місце знаходження: 20700, Черкаська обл асть, м. Сміла, вул. Глібова, 66.
3.Копію цієї постанови н аправити державному реєстра тору виконавчого комітету См ілянської міської ради Черка ської області для виконання обов' язків, визначених Зако ном України «Про державну ре єстрацію юридичних осіб та ф ізичних осіб - підприємців» .
Постанова може бу ти оскаржена до Київського а пеляційного адміністративн ого суду через Черкаський ок ружний адміністративний су д шляхом подання заяви про а пеляційне оскарження протяг ом 10 днів з дня її проголошенн я, а в разі складення постано ви у повному обсязі відповід но до статті 160 Кодексу адміні стративного судочинства Укр аїни - з дня складення її в п овному обсязі. Якщо постанов у було проголошено за відсут ності особи, яка бере участь у справі - з дня отримання нею копії постанови та наступно го подання апеляційної скар ги протягом 20 днів після подан ня заяви про апеляційне оска рження, з подачею її копії ві дповідно до кількості осіб, я кі беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попередньо го подання заяви про апеляц ійне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановле ний для подання заяви про ап еляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 06 липня 2010р.
Суддя Т.В.Новікова
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2010 |
Оприлюднено | 06.08.2010 |
Номер документу | 10276627 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Т.В.Новікова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні