Справа № 947/26642/21
Провадження № 2/947/738/22
УХВАЛА
21.01.2022
Суддя Київського районного суду м. Одеси Бескровного Я.В., розглянувши заяву Бури Алли Анатоліївни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Концерт ЮА про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі №947/26642/21 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Кронас Бізнес - Груп , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - товариство з обмеженою відповідальністю Концерт Юа про стягнення грошових коштів та відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Київського районного суду м. Одеси знаходиться цивільна справа №946/26642/21 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Кронас Бізнес - Груп , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - товариство з обмеженою відповідальністю Концерт Юа про стягнення грошових коштів та відшкодування моральної шкоди.
18 січня 2022 року до Київського районного суду м. Одеси від Бури Алли Анатоліївни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Концерт ЮА надійшла заява, відповідно до якої просить надати їй можливість участі в судовому засіданні, яке призначене на 26 січня 2022 року об 11 год. 30 хв. по справі №947/26642/21 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon .
Розглянувши вказане клопотання представника позивача, суд дійшов до наступного.
Відповідно доч.ч.1, 2, 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторін.
Згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (із змінами та доповненнями), відповідно до якої установлено з 19 грудня 2020 року до 31 березня 2022 року на території України карантин.
Частиною 4 статті 212 ЦПК України визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Частина 10 статті 212 ЦПК України визначає, що використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 11 ст. 212 ЦПК України ).
З аналізу вищезазначених норм права вбачається, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів можливо лише за наявності відповідної технічної можливості, з дотриманням при цьому інформаційної безпеки.
Однак, зважаючи на кількість справ, що перебувають у провадженні Київського районного суду м. Одеси та кількість раніше призначених до розгляду кримінальних і цивільних справ у залах судових засідань, що обладнані для проведення відеоконференцій, в суді обмежена технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання, яке призначено на 26 січня 2022 року об 11 год. 30 хв. по даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеконференцзв`язку "EasyCon" та з дотриманням при цьому вимог щодо інформаційної безпеки відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні кзаяви Бури Алли Анатоліївни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Концерт ЮА про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Крім того, звертаю увагу, що нормами ЦПК України не передбачено такого поняття як проведення усіх подальших судових засідань у режимі відеоконференції .
У кожному конкретному випадку, суд вирішує питання про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції та кожного разу має право винести окремий процесуальний документ у вигляді ухвали суду.
А тому, сторона, яка бажає ініціювати питання перед судом про проведення саме конкретного судового засідання в режимі відеоконференції, має право звернутися до суду з відповідною заявою/клопотанням, в якому обов`язково зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення, а також надання доказів направлення її (його) копії на адресу інших учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212 , 260 , 353 ЦПК України , суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Бури Алли Анатоліївни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Концерт ЮА про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі №947/26642/21 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Кронас Бізнес - Груп , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - товариство з обмеженою відповідальністю Концерт Юа про стягнення грошових коштів та відшкодування моральної шкоди - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Бескровний Я. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2022 |
Оприлюднено | 28.01.2022 |
Номер документу | 102776472 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Бескровний Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні