Справа №718/3110/21
Провадження №2/718/858/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.01.2022 року м.Кіцмань Чернівецька область
Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого судді Скорейка В.В.
за участю секретаря судового засідання Гайдей А.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Кіцманя цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кіцманської міської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Кіцманського районного суду Чернівецької області із позовом до Кіцманської міської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно.
Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 . Після його смерті залишилося спадкове майно, до якого входить земельна ділянка розміром 1,4149 га, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована в с.Кліводин Кіцманського району Чернівецької області. Спадкоємцем майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 за законом 1-ї черги є дружина ОСОБА_1 .
Зазначає, що в нотаріальній конторі отримати свідоцтво про право на спадщину не має змоги, так як у неї відсутній оригінал правовстановлюючого документу на земельну ділянку.
Постановою нотаріуса № 330/02-31від 15.12.2021 року їй відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за законом.
Позивачка ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явилася, подала до суду письмову заяву про підтримання позову та розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача у підготовче судове засідання не прибув, на адресу суду скерував заяву, в якій вказав, що не заперечує щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про визнання за нею права власності на спадкове майно та розгляд справи за його відсутності.
Частиною 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних в суду матеріалів.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Як передбачено ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 5,6 ст. 263 ЦПК України обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Якщо одна із сторін визнала пред`явлену до неї позовну вимогу під час судового розгляду повністю або частково, рішення щодо цієї сторони ухвалюється судом згідно з таким визнанням, якщо це не суперечить вимогам статті 206 цього Кодексу.
Згідно зі статтями 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.
Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Європейський суд справ людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Дослідивши повно та всебічно обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази, виходячи зі свого внутрішнього переконання, суд дійшов висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 22.12.2020 року.
Відповідно до копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧВ № 076276 від 14.09.2004 року власником земельної ділянки, яка розташована в с.Кліводин Кіцманський район Чернівецька область, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер: 7322584500:01:001:0090, розміром 1,4150 га, є померлий ОСОБА_2 . Згідно витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, вартість ділянки складає 59 363,18 грн.
Статтею 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Частиною першою статті 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно із ст. 1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин (стаття 2 цього Кодексу).
Відповідно до ст. 1262 ЦК України, у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, йог баба та дід як з боку батька, такі з боку матері.
Частина перша статті 1268 ЦК України регламентує, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно ст.1273-1274 Цивільного кодексу України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь кого-небудь із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку, в тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини.
Аналізуючи зібрані у справі докази у їх сукупності, приймаючи визнання позову відповідачем, суд вважає доведеним той факт, що відповідно до вимог закону позивач належним чином прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2 , а у зв`язку з відсутністю у спадкоємця правовстановлюючих документів на спадкове майно не може оформити на нього право власності, що унеможливлює в повній мірі володіти та користуватись ним, а також виходячи з положень ст. 27 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень , за яким рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно є правовстановлюючим документом, що підтверджує право власності на вказане майно, тому у сукупності встановлених обставин є підстави для задоволення позову про визнання за ОСОБА_1 права власності на земельну ділянку розміром 1,4150 га, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території с.Кліводин Чернівецького (Кіцманського) району Чернівецької області.
На підставі ст.ст. 328, 346, 392, 1216-1218, 1220-1221, 1223, 1261, 1268 ЦК Українита керуючись ст.ст. 12,13, 16, 49, 82, 200,206, 211, 247, 263 - 265, 268,273 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Кіцманської міської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителькою с.Кліводин Чернівецький район Чернівецька область, паспорт НОМЕР_2 , право власності на спадкове майно, а саме: на земельну ділянку згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧВ № 076276 виданого 14.09.2004 року на підставі розпорядження Кіцманської РДА № 177 від 01.04.2004 року, площею 1,4150 га, кадастровий номер: 7322584500:01:001:0090, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території с.Кліводин Чернівецького (Кіцманського) району Чернівецької області, що належали на праві власності ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судове рішення не проголошувалося в силу ч. 4ст. 268 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя В.В.Скорейко
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2022 |
Оприлюднено | 28.01.2022 |
Номер документу | 102780625 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Скорейко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні