Справа №127/686/22
Провадження №1-кс/127/296/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ ВРУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання мотивовано тим, що слідчим відділом Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування матеріалів кримінального провадження № 12021020010001496 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.11.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області надійшли матеріали працівників Служби безпеки України у Вінницькій області, щодо можливого вчинення посадовими особами, медичного закладу, кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.
В ході слідства, було встановлено факт протиправної діяльності на території регіону групи осіб, якими вчиняються несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп`ютерах), автоматизованих системах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а також здійснюється підроблення та збут підроблених документів.
За отриманими даними, Постановою КМУ № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» посилено карантинні обмеження, які стосуються роботи закладів освіти.
Зокрема, у разі введення «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти дозволена за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката (підпунктом 15-1 Постанови передбачено відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких не менш як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або виданий в установленому Міністерством охорони здоров`я порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях (далі - документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини); чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
У зв`язку із означеним, директор ІНФОРМАЦІЯ_2 (м. Вінниця, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Вінниця, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України) за попередньою змовою із лікарем загальної практики сімейним лікарем Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженка с.Строїнці Тиврівського району Вінницької області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , громадянка України) у вересні-жовтні п.р. отримав від останньої підроблені документи, що підтверджують отримання курсу вакцинації завідуючим господарством ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженець м. Вінниця, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , громадянин України) та викладачем фізичної культури ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженка м. Могилів-Подільський, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , громадянка України) Польського ліцею.
Встановлено, що ОСОБА_8 , перебуваючи у декретній відпустці, вступила у змову з сімейним лікарем ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , уродженець смт Віньківці Хмельницької області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 , громадянин України) та, використовуючи цифровий електронний підпис останнього, видала вищезазначеним працівникам ІНФОРМАЦІЯ_2 цифрові паспорти вакцинації (COVID-паспорти), в які проставлено відмітки із електронної системи охорони здоров`я, що забезпечує автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією в електронному вигляді «eHealth», та які інтегровані із порталом державних послуг «Дія», а також міжнародні свідоцтва про вакцинацію, без фактичного проходження особою вакцинації.
На даний час в ході досудового слідства виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: документацію особової справи (Наказ про призначення на посаду, посадові інструкції, заяви та накази про відпустки, документація на яких підставах ОСОБА_10 працювала у центрі вакцинації); заяву( згоду) яку: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Вінниця, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України 0,3 доза 27.09.2021 ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженка м. Могилів-Подільський, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , громадянка України, писали для отримання дози вакцини ОСОБА_5 , яка працює у ІНФОРМАЦІЯ_11 (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_6 ; наказ яким ОСОБА_5 уповноваженна на проведенення вакцинацій у мобільних групах, та інформацію коли ОСОБА_5 проводила вакцинацію в даних мобільних групах.
Таким чином, з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, слідчий просить клопотання про тимчасовий доступ до документів задоволити.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Представник Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, тому відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцього Кодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містять в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так як іншим способом неможливо отримати документи та речі зазначені у клопотанні, тому слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів , які знаходяться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ з можливістю вилучення інформації, яка знаходиться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме документацію особової справи сімейного лікаря ОСОБА_5 (Наказ про призначення на посаду, посадові інструкції, заяви та накази про відпустки, характеристику з місця проживання, документація на яких підставах ОСОБА_10 працювала у центрі вакцинації), заяву( згоду) яку: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Вінниця, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України 0,3 доза 27.09.2021 ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженка м. Могилів-Подільський, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , громадянка України, писали для отримання дози вакцини ОСОБА_5 , яка працює у ІНФОРМАЦІЯ_11 (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_6 ; наказ яким ОСОБА_5 уповноваженна на проведенення вакцинацій у мобільних групах, та інформацію коли ОСОБА_5 проводила вакцинацію в даних мобільних групах.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102829635 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вишар І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні