Справа №278/2565/16-ц
Категорія 54
2-зз/295/4/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.01.2022 року м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира в складі:
Головуючого судді Чішман Л.М.,
за участю секретаря судового засідання Лайчук В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Рентзем про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Рентзем , Житомирської міської ради, Вересівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, треті особи - Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив Спілка власників майнових паїв колишнього КСП Вереси , ОСОБА_3 - правонаступником якої є ОСОБА_4 , Товариство з обмеженою відповідальністю Агро-Юніверсал , Відділ державної реєстрації Житомирської районної державної адміністрації, приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Сєтак Віктор Ярославович, Житомирська міська рада, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 про визнання недійсним свідоцтва про право власності, визнання недійним рішень, скасування державної реєстрації,
та за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_3 , правонаступником якої є ОСОБА_4 , до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Рентзем , треті особи - Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив Спілка власників майнових паїв колишнього КСП Вереси , Вересівська сільська рада Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_5 , Товариство з обмеженою відповідальністю Агро-Юніверсал , Відділ державної реєстрації Житомирської районної державної адміністрації, приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Сєтак Віктор Ярославович про визнання недійсним свідоцтв про право власності, визнання недійним рішень, скасування державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
ТОВ Рентзем звернулось до суду із заявою, в якій просить скасувати в повному об"ємі заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Житомирського районного суду Житомирської області від 06.12.2016 року, а саме скасувати арешт з об`єкту нерухомого майна, а саме з нежитлового пиміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Заяву обґрунтовано тим, що арешт на майно ТОВ Рентзем перешкоджає розпоряджатись власним нерухомим майном, в тому числі позбавляє праваа ТОВ "Рентзем" та інших осіб користуватись спірним майном.
В судове засідання 26.01.2022 року заявник, інші учасники справи не з`явились, про час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином.
Від позивача ОСОБА_1 надійшла заява про проведення розгляду справи без її участі, позивач проти задоволення заяви про скасування заходів забезпечення позову не заперечувала, зазначила, що метою скасування забезпечення позову є можливість укладення мирової угоди.
Дослідивши заяву, суд дійшов такого висновку.
Ухвалою Житомирського районного суду Житомирської області від 06.12.2016 року вжито заходи забезпечення позову ОСОБА_1 та накладено арешт на нежитлове приміщення, що знаходиться в АДРЕСА_1 , та складається з: хмелекомбайну ЛХЧ-6 площею 184,9 кв.м., хмелекомбайну ЛЧХ-2 площею 1039,8 кв.м., хмелекомбайну ЛЧХ-2 площею 1039,8 кв.м., хмелекомбайну Юговольф площею 184,9 кв.м., зерноскладу площею 1 471,6 кв.м., конюшні площею 511 кв.м., АВМ площею 387,1 кв.м., КЗС площею 115,2 кв.м., ваги 30 тон площею 244,5 кв.м., огорожі зерноскладу, зварювального цеху площею 68,4 кв.м., механічної майстерні 1067,8 кв.м., диспетчерської площею 155,4 кв.м., нових гаражів площею 538,2 кв.м. піднавісу для техніки площею 1643 кв.м., огорожі тракторного парку, кузні площею 59 кв.м., які належать товариству з обмеженою відповідальністю "Рентзем .
Згідно ч. 1 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 158 ЦПК України за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. Ухвала суду про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, або про відмову в скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена.
Згідно ч. 7 ст. 158 ЦПК України в разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Суд зауважує на позицію позивача ОСОБА_1 , яка не заперечує щодо скасування арешту нерухомого майна з метою укладення мирової угоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч. 4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
З урахуванням викладеного, з метою недопущення порушення прав власника майна на здійснення господарської діяльності, враховуючи позицію позивача ОСОБА_1 , яка не заперечує щодо скасування арешту нерухомого майна з метою укладення мирової угоди, суд вважає такими, що заслуговують на увагу доводи заяви про скасування заходів забезпечення позову, та за можливе задовольнити подану заяву.
Керуючись ст. ст. 158 , 258 , 260 , 353- 354 ЦПК України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про скасування заходів забезпечення позову по справі - задовольнити .
Скасувати заходи забезпечення позову, що застосовані ухвалою Житомирського районного суду Житомирської області від 06.12.2016 року 278/2565/16-ц та скасувати арешт з нерухомого майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належать Товариству з обмеженою відповідністю Рентзем (ідентифікаційний код юридичної особи: 40447078), номер запису про обтяження - 18003863, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 907169918220.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.М. Чішман
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2022 |
Оприлюднено | 01.02.2022 |
Номер документу | 102839627 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні