Справа № 234/15565/21
Провадження № 2/234/1127/22
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2022 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Бакуменко А.В., за участю секретаря судового засідання: Кісточки І.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії,-
Обставини справи:
12.11.2021 року Комунальне виробниче підприємство Краматорська тепломережа Краматорської міської ради (далі КВП Краматорська тепломережа ) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послугу постачання теплової енергії у розмірі 31885,28 грн.
Вимоги обґрунтовано тим, що КВП Краматорська тепломережа згідно ліцензії надає послуги з центрального постачання теплової енергії мешканцям міста, в тому числі і відповідачам ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , які проживають за адресою: АДРЕСА_1 .
В період часу з 01.09.2013 року по 31.10.2019 року, внаслідок ухилення відповідачів від оплати за надані послуги, у них утворилася заборгованість у розмірі 31885,28 грн., яку позивач і просить стягнути. Крім цього, позивач просить стягнути з відповідачів понесені ним судові витрати в сумі 2270,00 грн.
Ухвалою 30 листопада 2021 року Краматорським міським судом Донецької області прийнято позовну заяву КВП Краматорська тепломережа до розгляду, відкрито спрощене позовне з викликом сторін
Заперечень проти розгляду справи в спрощеному провадженні, відзив та клопотання про розгляд справи в загальному позовному провадженні від відповідача не надходило.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, просив суд розглянути справу без його участі.
Відповідачі до суду не з`явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку.
Відзив на позовну заяву не надійшов.
Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1)відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
На підставі ст. 280 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних матеріалів, ухваливши заочне рішення. Позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Розглянувши матеріали цивільної справи, суд встановив:
Повно та всебічно дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню виходячи з наступного.
Матеріалами справи встановлено такі факти та відповідні правовідносини.
КВП Краматорська тепломережа є юридичною особою, діє на підставі Статуту. Одним із видів економічної діяльності підприємства є 35.30 Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.
Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 25.07.2012 року зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 26.03.2008 року зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідками про реєстрацію місця проживання. Особовий рахунок № НОМЕР_1 відкрито на ім`я ОСОБА_1 .
Згідно з ч. 6 ст. 21 Закону України Про житлово-комунальні послуги , послуга з постачання теплової енергії надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з постачання теплової енергії, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.
Відповідачі отримують послуги з централізованого опалення і, хоча договір між ними та позивачем не укладено, між сторонами встановились фактичні договірні відносини.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги , житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Відповідно до ч.ч. 2-4 ст. 19 Закону України Про житлово-комунальні послуги , учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем.
Виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об`єктів усіх форм власності є суб`єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація).
Відносини між учасниками правовідносин в сфері надання житлово-комунальних послуг, зокрема, в частині надання послуг з центрального опалення врегульовано нормами Закону України Про житлово-комунальні послуги та положеннями Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 № 630.
Відповідно до п.11 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодних та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила) у разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживач, який не має квартирних засобів обліку, оплачує послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців квартири в разі відсутності витоків із загально будинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку.
Відповідно до п.18 Правил, розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.
Згідно із п. 21 Правил, у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання, з централізованого опалення - з розрахунку за 1 кв. метр (куб. метр) опалювальної площі (об`єму) квартири (будинку садибного типу) та додатково за перевищення розрахункової потужності приладів опалення (радіаторів) згідно з законодавством.
Згідно із п. 30 Правил, споживач зобов`язаний: 1) оплачувати послуги в установлені договором строки; 2) забезпечувати доступ до мережі, арматури, квартирних засобів обліку, розподільчих систем представника виконавця за наявності в нього відповідного посвідчення: для ліквідації аварій - цілодобово; для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного і профілактичного огляду, зняття контрольних показників квартирних засобів обліку - згідно з умовами договору; 3) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 4) забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу; 5) у разі несвоєчасного внесення плати за послуги сплачувати пеню у встановлених законом та договором розмірі; 6) виконувати інші обов`язки відповідно до законодавства.
Згідно із п. 5) ч. 3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Зміст положення частини четвертої статті 319 ЦК України про те, що власність зобов`язує, яке має більш загальний характер, фактично розкривається через закріплений у наступній частині цієї статті принцип, що забороняє власникові використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
Крім того, згідно зі ст. 322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно із ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору, вимог кодексу, актів законодавства, а при відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням.
Таким чином, правовідношення, в якому замовник зобов`язаний оплатити надану послугу в грошах, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати, тобто в якому передбачено передачу грошей як предмета договору або сплату їх як ціни договору, є грошовим зобов`язанням.
З матеріалів справи вбачається, що в зв`язку з неналежною сплатою коштів за надані послуги, у відповідачів перед позивачем утворилась заборгованість, яка складається із заборгованості за поставлену теплову енергію на опалення за період часу з 01.09.2013 року по 31.10.2019 року у розмірі 31885,28 грн., що підтверджується відповідним розрахунком.
З огляду на викладене, правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовим зобов`язанням, у якому, серед інших прав і обов`язків сторін на боржника покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора вимагати сплату грошей за надані послуги, а тому позовні вимоги про стягнення заборгованості за оплату за житлово-комунальні послуги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідачами не надано жодних доказів, які б спростовували наявність зобов`язань між сторонами або спростовували розмір нарахованої суми заборгованості, як і не доведено виконання грошових зобов`язань перед позивачем належним чином.
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідачів, пропорційно задоволених позовних вимог підлягає стягненню на користь позивача понесені та документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 270,00 грн.
Керуючись ст.ст. 4, 5, 10, 133, 259, 263, 264, 265, 272, 273 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 00131133, місце знаходження: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 2Б) до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії- задовольнити у повному обсязі.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 на користь Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради (р/р НОМЕР_4 в Ф.Донецьке обласне УП АТ Ощадний банк України м. Краматорськ, МФО 335106, код ЄДРПОУ 00131133) заборгованість за послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення, яка утворилась за період з 01.09.2013 року по 31.10.2019 року у розмірі 31885,28 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 на користь Комунального виробничого підприємства Краматорська тепломережа Краматорської міської ради, (р/р НОМЕР_4 в Ф.Донецьке обласне УП АТ Ощадний банк України м. Краматорськ, МФО 335106, код ЄДРПОУ 00131133) судовий збір у розмірі 1135 грн. з кожного.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду.
Рішення ухвалене у нарадчій кімнаті та надруковано в одному примірнику.
Суддя Краматорського міського суду А. В. Бакуменко
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2022 |
Оприлюднено | 02.02.2022 |
Номер документу | 102854847 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краматорський міський суд Донецької області
Бакуменко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні