Справа №127/2674/22
Провадження №1-кс/127/1162/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засідання клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління СБ України у Вінницькій області майора юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у квартирі де фактично проживає ОСОБА_4 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві приватної власності ОСОБА_5 ,-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді звернувся слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу Управління СБ України у Вінницькій області майор юстиції ОСОБА_3 із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у квартирі де фактично проживає ОСОБА_4 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Клопотання мотивоване тим, що Слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування розслідується кримінальне провадження за № 42020020000000384 від 11.11.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
У ході здійснення досудового розслідування, отримано та перевірено інформацію про те, що громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вступила в змову з невстановленими на даний час слідством особами з числа співробітників ІНФОРМАЦІЯ_2 та громадянином Індії ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , фактично проживаючим за адресою: АДРЕСА_1 , з метою організації нелегального каналу переправлення іноземних громадян до країн Західної Європи через територію України.
З цією метою, ОСОБА_6 , будучи засновником та керівником ТОВ «Шанс Є» (код ЄДРПОУ 40133054, знаходиться за адресою: м. Вінниця вул. Театральна, 37), яке спеціалізується в наданні послуг в сфері оформлення віз іноземним громадянам, заключила угоди з посадовими особами вищих навчальних закладів м. Вінниця (Вінницький національний медичний університет, Вінницький національний технічний університет та Вінницький національний педагогічний університет), з набору іноземних студентів.
В подальшому, на підставі вказаних вище договорів, ОСОБА_6 зареєструвалась в Українському державному центрі міжнародної освіти, в якості фірми-посередника, з набору іноземних студентів та отримала відповідний дозвіл на здійснення вказаної діяльності.
З метою виконання свого протиправного задуму, ОСОБА_6 залучила до своєї протиправної діяльності громадянина Індії ОСОБА_4 , який на протязі тривалого часу проживає на території України та виконує функції з безпосереднього пошуку у країнах походження іноземних громадян, які бажають потрапити до країн Західної Європи.
Досягнувши з іноземцями згоди щодо розміру грошової винагороди, ОСОБА_4 , перебуваючи у змові із ОСОБА_6 оформлюють для бажаючих запрошення на навчання у вищих навчальних закладах м. Вінниці. На підставі вказаних запрошень, іноземцям у консульських установах України в країні походження допомагають оформити в`їздну візу в Україну та перетнути державний кордон України.
Прибувши в Україну, запрошені іноземні громадяни на навчання до вищих навчальних не вступають, та за посередництва вищевказаного товариства незаконно отримують посвідку на тимчасове проживання в Україні та в подальшому незаконно переправляються до країн Європейського Союзу або проживають на території України без відповідних законних підстав.
Зокрема, 06.07.2021, при спробі нелегального перетину державного кордону представниками прикордонної варти Республіки Польща було затримано сім громадян Сомалі, п`ятеро з яких приїхали до України по запрошенню ТОВ «Шанс Є» на навчання Вінницького національного педагогічного університету.
Разом із тим, у відповідності до інформування відділу ЗНД УСБУ у Вінницькій області, громадянин Індії ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , фактично проживає в орендованій квартирі, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформації отриманої з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, квартира в якій фактично проживає ОСОБА_4 , розташована за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
На підставі викладеного, є достатні підстави вважати, що у квартирі де фактично проживає ОСОБА_4 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , можуть зберігатись документи, чорнові записи, мобільні телефони, комп`ютерна техніка, грошові кошти отриманні злочинним шляхом та інші речі, які як окремо так і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використанні як докази вини останнього, а також встановлення інших осіб, причетних до вчинення цього та інших злочинів.
Враховуючи викладене, а також те, що вказані вище матеріали та речі мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність у якій зазначив, що клопотання підтримує та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання слідчого та матеріали кримінального провадження, дійшов до наступного висновку.
Стаття 233 КПК України передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
В свою чергу, ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року встановлює, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Водночас відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук - це слідча дія , що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. До них, зокрема, можна віднести достатні відомості про те, що знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення чи забезпечення цивільного позову, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Приймаючи до уваги доводи клопотання, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на проведення обшуку у квартирі де фактично проживає ОСОБА_4 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , з метою виявлення та вилучення документів, чорнових записів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, грошових коштів отриманих злочинним шляхом та інших речей, які як окремо так і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використанні як докази вини останнього, а також встановлення інших осіб, причетних до вчинення цього та інших злочинів.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого мотивоване, а тому підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 235, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку у квартирі де фактично проживає ОСОБА_4 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , з метою виявлення та вилучення документів, чорнових записів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, грошових коштів отриманих злочинним шляхом та інших речей, які як окремо так і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використанні як докази вини останнього, а також встановлення інших осіб, причетних до вчинення цього та інших злочинів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2022 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 102866403 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вишар І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні