Справа № 467/7/22
2/467/82/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.01.2022 року Арбузинський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді Кірімової О.М.
за участю секретаря Сіваченко Ю.І.
під час розгляду у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Арбузинка цивільної справи запозовом ОСОБА_1 до Арбузинської селищної ради про визнання права на спадщину в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Арбузинського районного суду Миколаївської області перебуває цивільна справа за позовом адвоката Соколіка В.Д., який діє в інтересах ОСОБА_1 до Арбузинської селищної ради про визнання права на спадщину в порядку спадкування за законом.
У відповідності до ухвали Арбузинського районного суду Миколаївської області від 06.01.2022 року провадження у справі відкрито та призначено підготовче провадження.
Згідно позовної заяви, вбачається, що після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на нерухоме майно, а саме:
- житловий будинок площею 43,0 кв.м., розташований за адресою АДРЕСА_1 , що належав померлому на праві власності, загальна вартість нерухомого майна 74155 грн.;
- права засновника та учасника сільськогосподарського кооперативу Слава України , ідентифікаційний код юридичної особи - 24783129, місцезнаходження якого Миколаївська область, Арбузинський район, смт. Арбузинка, пров. Піонерський, 2, частка в статутному капіталі 2500 грн. (25%);
- права засновника та учасника фермерського господарства Незалежна України , ідентифікаційний код юридичної особи - 20884231, місцезнаходження якого Миколаївська область, Арбузинський район, смт. Арбузинка, пров. Калиновий, 2, частка в статутному капіталі 5000 грн. (33,33%);
- земельну ділянку загальною площею 8,1424 га, кадастровий номер земельної ділянки 4820355100:17:000:0171, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала померлому на праві власності;
- земельну ділянку загальною площею 8,1423 га, кадастровий номер земельної ділянки 4820355000:09:000:0050, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала померлому на праві власності;
- земельну ділянку загальною площею 8,0487 га, кадастровий номер земельної ділянки 4820355100:17:000:0873, цільове призначення для ведення фермерського господарства, що належала померлому на праві власності.
Разом з цим, представником позивача заявлено позовні вимоги згідно яких просив суд визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_2 майнові права засновника та учасника сільськогосподарського кооперативу Слава України , ідентифікаційний код юридичної особи - 24783129, місцезнаходження якого Миколаївська область, Арбузинський район, смт. Арбузинка, пров. Піонерський, 2, майнові права засновника та учасника фермерського господарства Незалежна України , ідентифікаційний код юридичної особи - 20884231, місцезнаходження якого Миколаївська область, Арбузинський район, смт. Арбузинка, пров. Калиновий, 2, в обсязі, право власності на земельну ділянку розміром 8,1424 га, яка розташована на території Арбузинської селищної ради, яка надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 4820355100:17:000:0171, який зареєстровано в державному реєстрі прав за № 31926661, право власності на земельну ділянку розміром 8,1423 га, яка розташована на території Арбузинської селищної ради, яка надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 4820355000:09:000:0050, який зареєстровано в державному реєстрі прав за № 7844128, право власності на земельну ділянку розміром 8,0487 га, яка розташована на території Арбузинської селищної ради, яка надана для ведення фермерського господарства, кадастровий номер земельної ділянки 4820355100:17:000:0873 та право власності на житловий будинок площею 43,0 кв.м., який розташований за адресою АДРЕСА_1 .
З огляду на зміст позовної заяви, суд пропонує позивачу уточнити позовні вимоги, а саме зазначити обсяг спадкового майна (розмір прав засновника та учасника СКГ та ФГ, об`єкти нерухомого майна), право власності на яке позивач просить визнати право власності, з метою визначення об`єму позовних вимог.
Як зазначено представником позивача в позовній заяві, позов не містить вимог майнового характеру.
У відповідності до квитанції № 9760-0465-4323-5657 від 04.01.2022 року представником позивача при зверненні до суду сплачено судовий збір в розмірі 992 грн. 40 коп.
Однак, суд звертає увагу, що у відповідності до постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справи № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки такий обов`язок покладається на позивача.
Подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.
Якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).
Якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) залишається без руху.
Таким чином, після уточнення позовних вимог з урахуванням об`єму позовних вимог та вартості спірного майна, позивачем додатково має бути сплачено судовий збір в розмірі передбаченому ст. 4 Закону України Про судовий збір .
Крім того, у відповідності до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, позивачем до позовної заяви не додано копій статутних документів сільськогосподарського кооперативу Слава України та фермерського господарства Незалежна України , а також копій правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна, право власності на які представник позивача просить визнати за позивачем.
Як вбачається із наданої заяви, вимоги закону при її поданні у повному обсязі не виконано. Невиконання вимог ЦПК України, є підставою для залишення заяви без руху, відповідно до положень ст. 185 ЦПК України з наданням строку для усунення недоліків.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Враховуючи викладене, залишення даної заяви без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
В зв`язку з зазначеним, вказану позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу запропонувати усунути вказані в ухвалі недоліки у спосіб, що визначений суддею, протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст. 187 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Арбузинської селищної ради про визнання права на спадщину в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати позивачу п`ятиденний строк з дня вручення даної копії ухвали суду для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Суддя Арбузинського
районного суду О.М. Кірімова
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2022 |
Оприлюднено | 02.02.2022 |
Номер документу | 102870072 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Кірімова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні