Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/51/22
№ провадження 2-о/624/3/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
смт. Кегичівка 28 січня 2022 року
Кегичівський районний суд Харківської області, суддя Куст Н.М., розглянувши заяву керівника Красноградської окружної прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Кегичівської селищної ради Харківської області про визнання спадщини відумерлою,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Красноградської окружної прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Кегичівської селищної ради Харківської області звернувся до суду з заявою в якій просить визнати спадщину, яка складається із земельної ділянки за кадастровим номером 6323181000:16:001:0244 площею 4,5259 га розташованої в селі Вовківка на території Кегичівської селищної ради Харківської області, яка належала померлому ОСОБА_1 на підставі Державного акту серії III-XP № 059197 - відумерлою.
Перевіривши дану заяву на відповідність її вимогам статей 175, 177, 335 ЦПК України, встановлено, що заяву необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.
Статтею 175 ЦПК України передбачено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви (заяви).
Відповідно до положень статті 335 ЦПК України, у заяві про визнання спадщини відумерлою мають бути зазначені відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Всупереч вимогам частини третьої статті 175, частини 5 статті 177, 335 ЦПК України подана до суду заява не містить в собі доказів, які свідчать про відсутність спадкоємців за заповітом або за законом після померлого ОСОБА_1 , такі докази до заяви заявником не додано.
У заяві зазначено, що згідно з витягу з спадкового реєстру інформація щодо ОСОБА_1 відсутня, що, на думку заявника, свідчить про неприйняття спадкоємцями за законом та (або) за заповітом спадщини після спадкодавця. Викладена інформація лише підтверджує той факт, що спадкова справа після померлого ОСОБА_1 нотаріальною конторою не заводилась, натомість не є належним доказом того, що спадкоємці після померлого дійсно відсутні. Крім того, суд звертає увагу, що дана інформація сформована станом на 16 травня 2006 року.
З`ясування наявності чи відсутності спадкоємців за законом чи за заповітом під час розгляду справи даної категорії є обов`язковим.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Відповідно до вимог ст. 337 ЦПК України справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.
Суд звертає увагу, що заявником не зазначено заінтересовану особу.
Необхідно зазначити, що притягнення до участі у справі окремого провадження всіх заінтересованих осіб має важливе значення, оскільки допомагає суду уникнути ухвалення незаконного рішення, повно і всебічно дослідити всі обставини справи.
Відповідно ч. 1, 2 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
У разі якщо на об`єкті нерухомого майна на момент відкриття спадщини знаходиться рухоме майно, що входить до складу спадщини, таке рухоме майно переходить у власність територіальної громади, якій передано нерухоме майно.
Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
З урахуванням вище зазначеного суд вважає необхідним залучення в якості заінтересованої особи Кегичівську державну нотаріальну контору Харківської області.
Також, необхідно зазначити, що згідно з ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як убачається, заявником долучено копії документів, які незасвідчені належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суд вважає, що заяву про визнання спадщини відумерлою слід залишити без руху, а заявнику надати строк для усунення недоліків. В іншому випадку заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
На підставі наведеного та керуючись ст. 19, 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву керівника Красноградської окружної прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Кегичівської селищної ради Харківської області про визнання спадщини відумерлою - залишити без руху.
Недоліки заяви мають бути усунуті не пізніше десять днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити заявнику, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення заяви без руху, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя Н.М. Куст
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2022 |
Оприлюднено | 02.02.2022 |
Номер документу | 102882660 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Куст Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні