1-кс/532/68/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2022 р. м. Кобеляки
Слідчий суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 про арешт майна (досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022170470000015 від 26.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України),-
Встановив:
Старший слідчий ОСОБА_4 звернувся 31.01.2022 до суду з клопотанням у межах кримінального провадження № 12022170470000015 від 26.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, про накладення арешту на розпиляну деревину об`ємом 4 м куб, з метою запобігання можливості її приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, прохав залишити на зберігання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також на бензопилу «Кентавр БП-4521 ТН», з метою запобігання можливості її приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, та залишити на зберігання в камері для збереження речових доказів Відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області за адресою м. Кобеляки вул. Шевченка, 17 Полтавського району Полтавської області.
Старший слідчий прохав слухати справу за його відсутністю, заявлені вимоги підтримав.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання з доданими до нього матеріалами, заслухавши прокурора ОСОБА_3 , який підтримав вимоги клопотання, дійшов такого висновку.
В матеріалах справи є відомості про те, що слідчим відділенням Відділення поліції № 2 Полтавського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Полтавській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12022170470000015 від 26.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, за фактом порубки дерев 26.01.2022 у полезахисній смузі неподалік с. Рубани Полтавського району, Полтавської області.
26.01.2022 під час проведення огляду місця події, виявлено та вилучено розпиляну деревину об`ємом 4 м. куб та бензопилу «Кентавр БП-4521 ТН».
Під час виїзду на вказане повідомлення та проведення першочергової перевірки, на місце події прибув ОСОБА_6 , який повідомив, що проводяться роботи по розчищенню полезахисних смуг, які проходять вздовж орендованих ФГ «Громада» земельних ділянок. Роботи проводяться наданою ним бензопилою «Кентавр БП-4521 ТН» на підставі договору підряду № 0212/21 від 02.12.2021.
Відповідно до умов договору підряду № 0212/21 від 02.12.2021, а саме
п. 2.3. «Замовник зобов`язаний» надати підряднику копію акту обстеження полезахисних лісосмуг та іншу інформацію, яка необхідна підряднику для виконання робіт.
Однак, органу досудового розслідування надано лише договір підряду
№ 0212/21 від 02.12.2021, без акту обстеження, що дає підстави вважати дії підрядника протиправними, оскільки відсутні відомості щодо дозволу на вирубку дерев, в рамках проведення робіт по розчищенню полезахисних смуг.
Вилучені деревину та бензопилу визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 5 ст. 171 КПК - клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини четвертої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази, заслухавши думку учасників процесу, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження в тому числі є арешт майна.
Арешт на майно накладається винятково на підставі ухвали слідчого судді. Тобто єдиними засобом позбавити можливості використовувати майно, яке набуте злочинним шляхом або з іншої мети - це його арешт.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Враховуючи викладене вище, а також те, що описана розпиляна деревина є предметом злочину, а бензопила є знаряддям злочину та важливими речовими доказами, а їх повернення може негативно вплинути на їх збереження, з метою забезпечення кримінального провадження та збереження речового доказу, потрібно накласти на вилучене майно арешт.
Керуючись ст.ст. 132, 170-173,175, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Постановив:
Клопотання старшого слідчого СВ Відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 про арешт майна (досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022170470000015 від 26.01.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України) задовольнити.
1. Накласти арешт на розпиляну деревину об`ємом 4 м. куб, з метою запобігання можливості її приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження та залишити на зберігання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
2. Накласти арешт на бензопилу «Кентавр БП-4521 ТН», з метою запобігання можливості її приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження та залишити на зберіганні в камері для збереження речових доказів Відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Кобеляки вул. Шевченка, 17 Полтавського району Полтавської області.
Копію ухвали потрібно направити прокурору ОСОБА_3 , старшому слідчому ОСОБА_4 та старості Старостинського округу № 3 Білицької селищної ради ОСОБА_5 .
Ухвала про арешт виконується негайно прокурором ОСОБА_3 та старшим слідчим ОСОБА_4 .
На ухвалу слідчого судді, протягом п`яти днів, з дня її оголошення, може бути подана апеляційна скарга.
Слідчий суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102886415 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Тесленко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні