Справа № 344/1500/22
Провадження № 1-кс/344/707/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2022 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 42020090000000043 від 25.06.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та 5 ст. 191, ч. 4 ст. 246, ч. 2 ст. 364, ст. 441 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено прокурором, в обґрунтування якого покликався на те, що внаслідок зловживання владою або службовим становищем відповідними службовими і посадовими особами органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій під час реалізації програм протипаводкового захисту, веденні водогосподарської діяльності, а також внаслідок нецільового використання бюджетних коштів та екологічних фондів, в сукупності з неналежним веденням лісогосподарської діяльності, недотриманням при цьому природоохоронних норм та заходів, здійсненням масових та незаконних рубок на території гірських лісових масивів та лісових господарств області, порушенням вимог та правил рубок головного користування, санітарних рубок та рубок догляду за лісом, а також нездійсненням протиерозійних заходів після тралювання зрубаного лісу та очищення лісосік, наднормова кількість опадів у червні 2020 року призвела до надзвичайної ситуації регіонального рівня (екологічної катастрофи).
Так, за наявною інформацією працівники ДП «Надвірнянське лісове господарство» спільно з використанням ФОП ОСОБА_4 , організували протиправну схему здійснення незаконних рубок на території гірських лісових масивів, в сукупності з неналежним веденням лісогосподарської діяльності.
Зокрема, згідно здобутих відомостей, впродовж 2020 - 2022 років
ФОП ОСОБА_4 надавав послуги ДП «Надвірнянське лісове господарство» з лісозаготівлі в підконтрольних лісництвах. Разом з тим, за результатами проведення зазначених робіт було зрубано деревини на близько 1000 м3 більше, ніж передбачено лісорубними квитками. У подальшому, з метою приховання злочинної діяльності, вказана деревина, разом із деревиною вирубаною законним шляхом, перевозилась на пилорами ФОП ОСОБА_4 .
В подальшому, службові особи державних лісогосподарських підприємств Івано-Франківської області в порушення ст. ст. 70,71 Лісового кодексу України, «Правил рубок головного користування в лісах», затверджених постановою КМУ від 27.07.1995 № 559, при відведенні ділянок в рубку вносять недостовірні відомості в лісовпорядну документацію.
Так, Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства видано 2 сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів №№ 702160, 702133 на підставі товарно-транспортних накладних ІФВ№670653 та ІФВ№670926 виданих у 2019 році та інших означених у сертифікаті накладних виданих у 2021 році ДП «Надвірнянське лісове господарство» ФОП ОСОБА_4 . При цьому, транспортування лісосировини чи пиломатеріалів від ФОП ОСОБА_4 підприємству-експортеру не здійснювалось, відповідно, згідно податкового обліку операцій не проводилось.
Встановлено, що отримана необлікована деревина ФОП ОСОБА_4 транспортується на територію деревообробного цеху, розташованого на земельних ділянках з наступними кадастровими номерами: 2620485201:01:001:0087 (АДРЕСА_1) та 2620485201:01:001:0438 (АДРЕСА_1), де здійснюється її зберігання без відповідних бирок про її походження та переробка.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником земельної ділянки з кадастровим номером 2620485201:01:001:0087 площею 0,2858 га за адресою АДРЕСА_1 є ОСОБА_5 .
З метою встановлення усіх обставин вчинення вищевказаного кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні, необхідно призначити і провести почеркознавчі, трасологічні, експертизи матеріалів, судово-економічні експертизи, у зв`язку з чим існує необхідність у вилученні лісо та пиломатеріалів незаконного походження та оригіналів документів.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, а також матеріали кримінального провадження вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
У ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено підстави, за наявності яких слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук.
Підстав для відмови у задоволенні клопотання слідчим суддею не встановлено.
Із Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку вбачається, що власником земельної ділянки з кадастровим номером 2620485201:01:001:0087 площею 0,2858 га за адресою АДРЕСА_1 є ОСОБА_6 .
Матеріалами кримінального провадження підтверджується, що на земельній ділянці розташований деревообробний цех та адміністративні, господарські споруди, які використовує ФОП ОСОБА_4 .
Матеріалами кримінального провадження також підтверджується, що на території деревообробного цеху, в адміністративних, господарських споруди, які використовує ФОП ОСОБА_4 , можуть зберігатись речі та документи, які можуть бути використані, як докази вчинення кримінального правопорушення.
Мета проведення обшуку - виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення.
При цьому, стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття злочину та встановлення осіб, які його вчинили.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку території деревообробного цеху, розташованого на земельній ділянці з кадастровим номером 2620485201:01:001:0087 площею 0,2858 га за адресою АДРЕСА_1 та адміністративних, господарських споруд, що знаходяться на вказаній земельній ділянці, яка перебуває у власності ОСОБА_6 , які використовує ФОП ОСОБА_4 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме: деревини - лісоматеріалів та пиломатеріалів, електронних та паперових документів, щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій ФОП ОСОБА_4 , фінансово-господарських документів, договорів, додатків до них, додаткових угод до договорів, документів бухгалтерського обліку, податкової звітності, угод, контрактів, специфікацій, сертифікатів, розрахунків, рахунків, платіжних та інших доручень, чеків, ордерів, актів виконаних/наданих робіт/послуг, актів приймання-передачі, видаткових, товарно-транспортних, податкових та інші накладних, довіреностей, листів, повідомлень, скарг, статутів, печаток та їх відтисків, комп`ютерної техніки, магнітних та інших носіїв інформації, відеореєстраторів, записників, блокнотів, чорнових записів, мобільних телефонів та інших засобів зв`язку, сім-карт, банківських квитанцій, платіжних та інших банківських карт, документів в яких міститься інформація щодо господарської діяльності та проведення фінансово-господарських операцій між ФОП ОСОБА_4 та іншими суб`єктами господарювання від імені яких оформлювались товарно-супровідні та фінансово-господарські документи на незаконно отримані лісо та пиломатеріали.
Ухвала діє до 01 березня 2022 року включно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2022 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102910830 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бабій О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні