Справа № 361/156/22
Провадження № 1-кс/361/57/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.01.22 слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Бровари клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
В С Т А Н О В И В:
До провадження слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів на запит компетентного органу Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі № 21125210426, розпочате по ч.2 ст. 212 КК Республіки Білорусь.
В обґрунтування клопотання зазначено, що до Броварської окружної прокуратури з Київської обласної прокуратури 04.01.2022 за № 1к/53вх22 надійшов додатковий запит компетентного органу Республіки Білорусь про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 21125210426, розпочатої за ч. 2 ст. 212 КК Республіки Білорусь.
Броварською окружною прокуратурою за дорученням Київської обласної прокуратури на підставі Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах виконується запит компетентних органів Республіки Білорусь про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 21125210426, розпочатої за ч. 2 ст. 212 КК Республіки Білорусь.
Відповідно до відомостей, які зазначені в запиті компетентних органів Республіки Білорусь встановлено, що невстановлена особа приблизно о 13:27 год. 20.01.2021, знаходячись у невстановленому місці, з використанням комп`ютерної техніки і доступу до комп`ютерної мережі Інтернет, представившись співробітником ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » під час телефонної розмови з абонентського номера НОМЕР_1 в месенджері «Vіbеr» з ОСОБА_4 заволоділа реквізитами банківської картки № НОМЕР_2 , емітованої ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на ім`я останньої, після чого шляхом модифікації комп`ютерної інформації заволоділа з рахунку вказаної банківської картки грошові кошти в розмірі 278,05 білоруських рублів, які 20.01.2021 о 13:27 перераховані на невстановлений рахунок АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ).
Під час досудового розслідуванім встановлено, що абонентський номер НОМЕР_1 обслуговується ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_2 ), а телекомунікаційні послуги по вказаному номеру телефону надавались ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_3 ).
Доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме інформації, яка знаходиться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », яке розміщено за адресою: АДРЕСА_4 , про абонентський номер НОМЕР_1 , а саме документів: про належність абонентського номера НОМЕР_1 конкретному користувачу за період з 01.01.2021 по час проведення виїмки; про вхідні та вихідні телефонні з`єднання, інтернет-з`єднання вищевказаного абонентського номера (із зазначенням часу і дати, ІМЕІ використовуваного мобільного телефону, місця розташування базової станції, в якій абонент знаходився на момент з`єднання) за період з 01.01.2021 по час здійснення виїмки, з наданням наявних даних про абонентів, між якими відбувалися телефонні з`єднання; про інші абонентські номери ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та їх користувачів, які також використовувались в телефонних апаратах з ІМЕІ телефонних апаратів, в яких використовувався вищевказаний абонентський номер; про рух грошових коштів по рахунку вищевказаного абонентського номера, в тому числі про поповнення балансу абонентського номера, перерахуваннях на банківські рахунки та банківські картки, на електронні гаманці, абонентам інших мобільних операторів, про сплату послуг за період з 01.01.2021 по час проведення виїмки; про банківські картки, які використовувались при здійсненні вищеназваних операцій за допомогою вказаного вище абонентського номера; про ІР-адреси доступу в особистий кабінет користувача вказаного вище абонентського номера за період з 01.01.2021 по час проведення виїмки має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та виконання вказаного міжнародного доручення в повному обсязі.
Оскільки отримати в інший спосіб відомості, що містяться у вищевказаних речах і документах, а також іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, з метою забезпечення швидкого та повного виконання запиту компетентного органу Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі № 21125210426 виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_4 , стосовно абонентського номера НОМЕР_1 , шляхом використання якого було скоєно злочин.
В судове засідання прокурор не з`явився, в клопотанні зазначив про розгляд вказаного провадження у його відсутність, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в його задоволенні у зв`язку з наступним.
Відповідно до ст. 561 КПК України на території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведенні будь-які процесуальні дії, передбачені цим Кодексом або міжнародним договором.
Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Тимчасовий доступ до речей і документів, як вид заходу забезпечення кримінального провадження, передбачений п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України.
За ч. 1 ст. 562 КПК України у разі якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія може запитуватися лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому цим Кодексом, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.
Згідно ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Сторони кримінального провадження, відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Зокрема, відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
При цьому згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Водночас дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором не в повній мірі виконані вищезазначені вимоги кримінально-процесуального законодавства, недостатньо наведено обґрунтування щодо необхідності надання тимчасового доступу до вищезазначених речей і документів, та на підтвердження яких саме обставин необхідна витребувана інформація.
Із зазначених вище підстав, слідчий суддя вважає, що клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 107, 131, 132, 159-164, 166, 309, 372, 558, 562 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів на запит компетентного органу Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі № 21125210426, розпочате по ч.2 ст. 212 КК Республіки Білорусь - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102968795 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Гридасова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні