Рішення
від 19.01.2022 по справі 924/981/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"20" січня 2022 р. Справа № 924/981/21

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Смаровоза М.В., при секретарі судового засідання Желіхівській О.О., розглянувши справу

за позовом заступника керівника Хмельницької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області, Старокостянтинівської міської ради

до 1. Іршиківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради

2. Фермерського господарства "Хижницьке 2010"

про визнання недійсним договору та зобов"язання звільнити земельну ділянку

за участю представників:

прокуратури: Юхимчук М.О.;

позивача 1: Таращан Ю.Л.;

позивача 2: не з`явився;

відповідачів: не з`явилися.

У судовому засіданні 20.01.2022р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі.

До господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява заступника керівника Хмельницької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області, Старокостянтинівської міської ради до 1. Іршиківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад "Старокостянтинівської міської ради, 2. Фермерського господарства "Хижницьке 2010", відповідно до якої просить суд: визнати недійсним договір № 1 від 02.01.2021р., укладений між Іршиківським навчально-виховним комплексом Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області та фермерським господарством Хижницьке 2010; зобов`язати фермерське господарство Хижницьке 2010 звільнити земельну ділянку площею 29,9997 га кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, яку воно займає на підставі договору № 1 від 02.01.2021р.

В обґрунтування позовних вимог зазначається, зокрема, що Хмельницькою окружною прокуратурою проведено вивчення питання додержання вимог законодавства при використанні Іршиківським навчально-виховним комплексом «Загальноосвітня школа І-III ступенів - дошкільний навчальний заклад» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області земельної ділянки площею 29.9997 га (кадастровий номер 6824283900:05:009:0002) наданої в постійне користування для дослідних і навчальних цілей, яка розташована за межами населених пунктів Іршиківської сільської ради Старокостянтинівської міської територіальної громади Хмельницької області.

Згідно із п. 1.4 статуту Іршиківського НВК Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області, затвердженого рішенням Старокостянтинівської міської ради від 26.02.2021 № 70/3/VIII, засновником (власником) навчально-виховного комплексу є Старокостянтинівська міська рада.

Згідно вказаного установчого документу, Іршиківський НВК, повноваженнями на укладення договорів, пов`язаних із наданням у користування земельних ділянок, у тому числі договору про спільний обробіток землі для вирощування сільськогосподарської продукції, що передбачає їх використання іншими суб`єктами, не наділений.

Так, Хмельницькою окружною прокуратурою встановлено, що на підставі Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, серія ЯЯ№ 334613 від 14.05.2009р. у користуванні Іршиківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області знаходиться земельна ділянка площею 29,9997 га. Вказана земельна ділянка з кадастровим номером 6824283900:05:009:0002, знаходиться за межами населених пунктів Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області. Цільове призначення (використання) земельної ділянки для дослідних і навчальних цілей.

Згідно інформації ПП «Діоріт плюсі» орієнтовна ринкова вартість сільськогосподарських угідь по Хмельницькій області за 1 га ріллі становить 72 000 гривень, таким чином орієнтовна вартість земельної ділянки площею 29,9997 га, становить 2 159 978,4 гривень.

Також, як зазначено прокурором, вказаний навчальний заклад згадану земельну ділянку для навчально-дослідних цілей не використовує, а діяльність зводиться лише до вчинення дій, пов`язаних із її передачею в користування іншим суб`єктам господарювання, грубо порушуючи при цьому вимоги Статуту та законодавства України.

Крім того, відзначено, що між фермерським господарством «Хижницьке 2010» в особі голови Городельського Леоніда Мечиславовича (сторона - 2) з одного боку та Іршиківським навчально-виховним комплексом (сторона - 1) в особі директора Мельничук С.В., з іншої сторони, укладено договір про здійснення спільної діяльності №1 для вирощування сільськогосподарської продукції від 02.01.2021р., предметом вказаного договору є обробіток земельної ділянки загальною площею 29,9997 га (кадастровий номер 6824283900:05:009:0002), яка розташована за межами населених пунктів Іршиківської сільської ради колишнього Старокостянтинівського району Хмельницької області та надана в постійне користування для дослідних і навчальних цілей Іршиківському НВК.

Разом з тим, прокурором вказано, що пунктом 7.1. договору визначено строк дії договору, який набуває чинності з моменту підписання і укладення договору (з 02.01.2021р.) та закінчується 31.12.2021р.

Однак, прокурор зауважив, що вищезазначений договір № 1 укладено усупереч вимогам чинного законодавства та підлягає визнанню недійсним з наступних підстав.

Як вказує прокурор, кладений між Іршиківським НВК та ФГ «Хижницьке 2010» оспорюваний договір № 1 від 02.01.2021р. названо сторонами як договір.

При цьому, в розділі 1. договору № 1 зазначено, що цей договір укладено з метою надання учням, слухачам обладнаних робочих місць для проходження виробничого навчання та виробничої практики під час проходження практики учнями по роботі на навчальних трудових ділянках.

З аналізу вказаного договору № 1 вбачається, що договір укладався як договір про надання послуг, з метою приховати фактично існуючі відносини оренди між його сторонами.

Так, з метою приховати надходження від оренди земельної ділянки орендної плати, сторонами в п. 6.4 договору № 1 визначено, що кошти отримані від спільного обробітку земельних ділянок розподіляються між сторонами: стророні-1 належить 20 % від результатів спільного обробітку, але не менше як 1900 грн. за 1 га, що підлягає обов`язковому перерахуванню, незалежно від фінансових результатів вказаної діяльності; стороні-2 належить 80 % від результатів спільного обробітку.

Крім того, зазначене суперечить вимогам ст. 901 ЦК України, яка передбачає, що за договором про надання послуг за надані послуги кошти сплачує замовник.

За таких обставин, як вважає прокурор, договір № 1 за своєю правовою природою не є договором про надання послуг, оскільки навчальний заклад фактично передав земельну ділянку, права розпоряджатися якою не має, а ФГ «Хижницьке 2010», яке здійснює господарську діяльність на землі, що перебуває в постійному користуванні Іршиківського НВК.

В той же час, посилаючись на положення ч. 1 ст. 13 Закону України «Про оренду землі» прокурор зазначив, що при оренді землі здійснюється обробіток ґрунту, що становить собою користування земельною ділянкою, внаслідок якого вирощується товарна сільськогосподарська продукція.

З огляду на зазначене, правовими наслідками договору оренди землі є для однієї сторони (орендодавця) отримання плати за надане в користування майно (земельну ділянку), а для іншої (орендаря) - використання майна (земельної ділянки).

Таким чином, як вважає прокурор, за змістом договору № 1 між сторонами фактично склалися правовідносини з оренди землі, оскільки з умов оспорюваного договору вбачається, що навчальний заклад фактично передав сільськогосподарському товаровиробнику земельну ділянку, що перебуває у його постійному користуванні, і планує отримати за це плату. Тому положення оспорюваного договору повинні відповідати законодавству, що регулює правовідносини у сфері оренди землі.

Разом з тим, як вважає прокурор, якщо ж сторони оформлюють договором про надання послуг відносини оренди, то застосовуються положення про удаваний правочин.

У такій ситуації існують два правочини: один - удаваний, а інший - той, який сторони дійсно мали на увазі. Таким чином, удаваний правочин своєю формою прикриває реальний правочин.

Враховуючи вищевикладене прокурор дійшов висновку, що до спірного правочину слід застосовувати правила, передбачені для договору оренди земельної ділянки.

Відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про оренду землі» та іншими нормативно-правовими актами.

При цьому, посилаючись на положення ст. 4 ст. 6, ч. 1 ст. 15, ч. 2 ст. 16 Закону України «Про оренду землі», ч. 1 ст. 78, ч. 1 ст. 92, ст. 95, ст. 122, ст. 124 Земельного кодексу прокурор зауважив, що саме Іршиківський НВК як землекористувач на титулі права постійного користування, наділений, передбаченими ст. 95 ЗК України, правами щодо земельної ділянки, належної йому на праві постійного користування.

Таким чином, як стверджує прокурор, у постійного користувача Іршиківського НВК відсутні повноваження щодо розпорядження земельною ділянкою, у тому числі вчинення правочинів щодо передачі права користування нею іншим суб`єктам господарювання.

Зі змісту оспорюваного договору слідує, що Іршиківський НВК фактично передав у користування земельну ділянку, якою не мав права розпоряджатися, за відсутності рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, без проведення аукціону.

Таким чином, зазначено, що земельним законодавством не передбачено право постійного користувача розпоряджатись земельною ділянкою шляхом передачі її іншим особам у платне користування.

З умов спірного договору вбачається, що Іршиківський НВК, взявши на себе зобов`язання надати ФГ «Хижницьке 2010» земельну ділянку для вирощування та збирання товарної сільськогосподарської продукції, фактично усунувся від права самостійного господарювання на земельній ділянці та надав право обробки земельної ділянки та збору врожаю ФГ «Хижницьке 2010», тим самим розпорядився земельною ділянкою за відсутності повноважень на передачу наданої йому в постійне користування землі в оренду іншим особам.

Відповідно до вищевикладеного, встановлено невідповідність спірного договору вимогам ч. 2 ст. 203 ЦК України, що є підставою для визнання недійсності правочину відповідно до ч. 1 ст. 215 ЦК України.

Враховуючи викладене, прокурор вказує на те, що спірний договір не є договором про надання послуг, а є прихованим договором оренди землі, його зміст суперечить вимогам Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», укладений не уповноваженою стороною та не спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним, тому підлягає визнанню недійсним відповідно до ст. 203, 215 ЦК України.

Щодо представництва прокуратури прокурор, посилаючись на положення п. 3 ч. 1 ст. 131-1 Конституції України, абз. 1 ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» та ст. 53 ГПК України зазначив, що прокурор може представляти інтереси держави в суді у виключних випадках, які прямо передбачені законом. Розширене тлумачення випадків (підстав) для представництва прокурором інтересів держави в суді не відповідає принципу змагальності, який є однією із засад правосуддя (пункт 3 частини другої статті 129 Конституції України).

Аналіз положень частин 3-5 статті 53 ГПК України у взаємозв`язку зі змістом частини 3 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» дає підстави вважати, що прокурор може представляти інтереси держави в суді лише у двох випадках: 1) якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесено відповідні повноваження; 2) у разі відсутності такого органу.

Враховуючи, що органом уповноваженим здійснювати захист інтересів держави у спірних відносинах є Старокостянтинівська міська рада, яка згідно ч. 2 ст. 25 Закону України «Про освіту», здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти, а також за дотриманням установчих документів закладу освіти, 19.05.2021р. за № 50-1622 вих-21 та 15.07.2021р. за № 50-3073 вих-21 прокуратурою спрямовано повідомлення Старокостянтинівській міській раді з пропозицією врегулювання та вжиття вичерпних заходів до усунення порушень, а також приведення правовідносин, укладених всупереч встановленому державою порядку, у відповідність до вимог чинного законодавства.

Згідно інформації Старокостянтинівської міської ради за № 63/05-39-2034/21 від 28.07.2021р. надано відповідь, у якій повідомлено що міська рада до суду з позовом не зверталась.

Також, як зазначив прокурор, відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 15 від 14.01.2015р., Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №333 від 29.09.2016, такими органами є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та територіальні органи Держгеокадастру.

Враховуючи викладене, органом уповноваженим державою здійснювати захист інтересів держави у сфері земельних відносин є також Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області як власник земель державної форми власності.

У зв`язку з викладеним, як вказує прокурор, 19.06.2021р. за № 50-1621 вих-21 окружною прокуратурою спрямовано повідомлення в Головне управління Держгеокадастру в Хмельницькій області щодо встановлених порушень вимог земельного законодавства при використанні Іршиківським НВК земельної ділянки, яка надана йому в постійне користування.

Згідно листа Головного управління Держгеокадастру в області від 26.05.2021р. № 10-22-0.4-2591/2-21, управлінням не вживатимуться заходи, спрямовані на визнання недійсним спірного договору, разом з тим, оскільки вказане питання потребує додаткового вивчення перевірка за вказаним фактом буде включена до пропозицій плану роботи Управління з контролю за використанням та охороною земель на III квартал 2021 року, що в свою чергу не може вважатися належним способом захисту.

Як вважає прокурор, викладене вказує на пасивну поведінку органу державної влади, що свідчить про не здійснення ним захисту інтересів держави та є підставою для пред`явлення цього позову прокурором в інтересах держави.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 912/2385/18 від 26.05.2020р.

Земельна ділянка за кадастровим номером 6824283900:05:009:0002 площею 29,9997 га, відповідно до Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ№ 334613 від 14.05.2009, відноситься до земель державної власності, з цільовим призначенням для дослідних та навчальних цілей, надана Іршиківській загальноосвітній школі І-ІИ ступенів у постійне користування.

Крім цього, вказано, що 12.07.2021р. на адресу Старокостянтинівської міської ради, ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області також скеровано листи про встановлення підстав та наміру здійснювати представництво інтересів держави в суді.

Разом з тим, відзначено, що станом на 22.09.2021р. жодної відповіді на адресу місцевої прокуратури так і не надійшло, договір між сторонами не розірвано.

Укладення договору №1 між Іршиківським НВК ФГ «Хижницьке 2010», всупереч встановленому державою порядку, зачіпає інтереси держави у сфері контролю за використанням та охороною земель, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з позовом, оскільки уповноваженим органом - Старокостянтинівською міською радою, Головним управлінням Держгеокадастру в Хмельницькій області заходи щодо визнання спірного договору недійсним з моменту його укладення по теперішній час, не вживаються, а відтак Старокостянтинівська міська рада, Головне управління Держгеокадастру в Хмельницькій області не вчиняли дій, спрямованих на повернення спірної земельної ділянки.

Зважаючи на викладене та враховуючи те, що Старокостянтинівська міська рада, Головне управління Держгеокадастру в Хмельницькій області не вживають заходів спрямованих на визнання спірного договору недійсним з моменту його укладення по даний час, позов в інтересах держави подається прокурором.

Вказане свідчить про неналежне здійснення суб`єктами владних повноважень, до компетенції яких віднесені відповідні повноваження щодо захисту інтересів держави, а відтак вбачаються правові підстави щодо звернення прокурора до суду із вказаним позовом з урахуванням положень ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру».

В даному випадку, як зауважив прокурор, ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області та Старокостянтинівська міська рада не вживають належних заходів представницького характеру у судовому порядку самостійно. Така бездіяльність вказаних органів призводить до нераціонального використання державних ресурсів. Зокрема, земельна ділянка, яка повинна використовуватися виключно для дослідних і навчальних цілей, використовується сільськогосподарським товаровиробником з метою отримання прибутку.

Як зауважив прокурор, звернення прокурора спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значимого питання передачі в користування земельної ділянки навчального закладу з цільовим призначенням для дослідних і навчальних цілей, і дотримання у цій сфері суспільних відносин законодавства становить суспільний інтерес, тому захист такого інтересу відповідає функціям прокурора.

Враховуючи вищевикладене, прокурор просив задовольнити позов.

У заяві, поданій 21.12.2021р. представник відповідача 2 повідомив про те, що 16.12.2021р. між Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради та фермерським господарством "Хижницьке 2010" було розірвано договір № 1 від 02.01.2021р., відтак представник відповідача 2 вважає, що на даний час відсутній предмет спору. Також, представник відповідача 2 просить розгляд справи проводити за відсутності представника фермерського господарства "Хижницьке 2010". Крім того, посилаючись на положення п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України представник відповідача 2 просить закрити провадження за відсутності предмету спору.

У засіданні 20.01.2022р. представники прокуратури та Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області просять суд визнати недійсним договір № 1 від 02.01.2021р., укладений між Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради та фермерським господарством "Хижницьке 2010", а провадження у справі в частині позовних вимог про зобов`язання фермерського господарства "Хижницьке 2010" звільнити земельну ділянку закрити.

Розглядом матеріалів справи встановлено таке.

02.01.2021р. між Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради (стороною 1) та фермерським господарством "Хижницьке 2010" (стороною 2) укладено договір № 1, відповідно до розділу 1 сторони за даним договором зобов`язуються шляхом об`єднання зусиль без об`єднання вкладів сторін у рамках чинного законодавства України та у відповідності до статуту сторін, що уклали цей договір, спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення наступних спільних господарських цілей.

Метою цього договору є надання учням, слухачам обладнаних робочих місць для проходження виробничого навчання та виробничої практики, підвищення якості підготовки кваліфікованих спеціалістів на базі навчального закладу, впровадження у навчально-виробничий процес передових, новітніх сільськогосподарських технологій, моделювання і апробації нових виробничих технологій, удосконалення форм та методів ведення сучасного господарства, використання сучасної вітчизняної та зарубіжної сільськогосподарської техніки під час проходження практики учнями по роботі на навчальних трудових ділянках

Згідно із п. 3.1. договору сторона-1 за даною угодою зобов`язується: з моменту підписання цього договору в разі необхідності надати ділянки, які підлягатимуть обробітку для потреб визначених вказаним договором.

Розділом 4 договору визначено, що для досягнення цілей за даним договором сторони зобов`язуються спільно працювати на основі взаємних умов, зокрема з метою: проходження практики учнями по роботі на навчальних трудових ділянках.

Розділом 5 договору визначений порядок ведення спільних справ, де зокрема вказано, що сторони не можуть втручатись у фінансово-господарську діяльність один одного. Сторона 1 має право набути у власність вироблену (вирощену) сільськогосподарську продукцію (урожай) з врахуванням вимог п. п. 2.4 та 2.5. даного договору.

Згідно із п. 5.1. договору сторона 1 має право вимагати від сторони 2 належним чином виконувати умови даного договору.

Як передбачено п. 5.2. договору сторона 1 зобов`язана забезпечувати попередню підготовку учнів, слухачів, які направляються для проходження такої практики, вивчення ними правил і норм охорони праці, техніки безпеки інших правил і норм.

Відповідно до п. 5.3. договору сторона 2 має право набути у власність вироблену (вирощену) сільськогосподарську продукцію (урожай) з врахуванням вимог п. п. 2.4 та 2.5. даного Договору.

Згідно із п. 5.4. договору сторона 2 має право залучати для виконання своїх зобов`язань за даним договором третіх осіб, беручи на себе відповідальність перед стороною 1 за їхні дії.

Відповідно до п. 5.5. договору сторона 1 зобов`язана проводити учням, які приймають безпосередню участь у виконанні робіт за цим договором інструктажі з охорони праці, правил поведінки на робочих місцях, змісту роботи, не допускати простоїв і використання їх на роботах, що не відповідають навчальним програмам.

Згідно із п. 6.1. договору 6.1. договору оподаткування результатів діяльності по спільному обробітку здійснюється стороною-2, в порядку передбаченому чинним законодавством України.

Як передбачено п. 6.2. договору підбиття підсумків сумісної діяльності і розподіл прибутку між сторонами здійснюється на підставі окремого балансу, який складає сторона - 2.

Відповідно до п. 6.3. договору фактичний розподіл прибутку здійснюється шляхом перерахування відповідної частки прибутку у грошовій формі стороні-1 та утримання відповідної частки стороною-2. Перерахування проводиться не пізніше 20 числа останнього місяця року.

Згідно із п. 6.4. договору кошти отримані від спільного обробітку земельних ділянок розподіляються між сторонами: 6.4.1. Стороні-1 20 відсотків від результатів спільного обробітку земельних ділянок, після покриття витрат та збитків, але не менше як 1900 грн. за один гектар, що підлягає обов`язковому перерахуванню вказаних коштів стороні-1 незалежно від фінансових результатів вказаної діяльності. Щорічно ця сума уточнюється додатковою угодою з урахуванням індексу інфляції (за даними Держкомстату) та у інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

Як передбачено п. 6.4.2. договору стороні-2 80 відсотків від результатів спільного обробітку земельних ділянок, після покриття витрат та збитків.

Термін дії договору з моменту підписання до 31.12.2021р. (п. 7.1.).

Договір скріплено підписами та печатками сторін.

Відповідно до державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ № 334613, виданого Управлінням Держкомзему у Старокостянтинівському районі Хмельницької області 14.05.2009р. Іршиківському навчально-виховному комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради на підставі рішення органу державної влади або органу місцевого самоврядування, а саме розпорядження Старокостянтинівської районної державної адміністрації № 24/2009 від 30.01.2008р. є постійним користувачем земельної ділянки площею 30 га, яка розташована на території Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області. Цільове призначення земельної ділянки для дослідних і навчальних цілей.

У листі № 43 від 05.02.2021р., адресованого Управлінню Служби безпеки України у Хмельницькій області, директором приватного підприємства «Діоріт Плюс 1» повідомлено про те, що орієнтовна ринкова вартість 1 га земель сільськогосподарського призначення розташованих на території Хмельницької області (за межами населених пунктів) становить 72000 грн.

У відповіді на лист № 72/8/202/9962 від 04.02.2021р., адресованій ПП «Діоріт Плюс 1», заступник начальника Управління зазначив, що у зв`язку з виконанням покладених на Службу безпеки України завдань, на підставі п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про контррозвідувальну діяльність» (справа №43), просить надати можливо наявну інформацію щодо орієнтовної ринкової вартості 1 га земель сільськогосподарського призначення, розташованих на території Хмельницької області (за межами населених пунктів).

У листі № 50-176вих.21 від 24.03.2021р., адресованому начальнику управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, в.о. заступника керівника окружної прокуратури з метою встановлення підстав для вжиття заходів представницького характеру на захист інтересів держави, керуючись ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», просить направити у строк не пізніше 30.03.2021р. до окружної прокуратури інформацію та копії документів, пов`язаних із використанням земельної ділянки Іршиківського НВК.

У відповіді на лист № 01-20/252/2021 від 29.03.2021р., адресованій в.о. заступника керівника окружної прокуратури, Управлінням освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради зазначено, що Управлінням освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради не укладалося жодних договорів щодо використання земельної ділянки, яка належить на праві постійного користування Іршиківському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа І-ПІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Старокостянтинівської міської ради, а також ніякого погодження на укладення таких договорів не надавалося. Лист з проханням надати інформацію та копії документів направлений для виконання Іршиківському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Старокостянтинівської міської ради.

У листах № 50-1621вих.21 від 19.06.2021р., № 50-1622вих.21 від 19.05.2021р., № 50-1623вих21 від 19.05.2021р., № 50-1626вих21 від 19.05.2021р., адресованих Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області та голові Старокостянтинівської міської ради, начальнику управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, директору Іршиківського НВК, заступником керівника окружної прокуратури зазначено, що аналізуючи зміст договору, вбачається, що Іршиківський НВК фактично передав ФГ «Хижницьке 2010» у платне користування земельну ділянку, при цьому не уклавши договору оренди земельної ділянки у відповідності до вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі». Враховуючи викладене, просить в строк до 21.05.2021р. повідомити чи будуть вживатися та чи вживалися заходи щодо визнання недійсним вищевказаного договору про здійснення спільної діяльності № 1 та звільнення ФГ «Хижницьке 2010» вказаної земельної ділянки.

У відповіді на лист № 63/42-24-2529/21 від 16.09.2021р., адресованій Хмельницькій окружній прокуратурі, міським головою виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради повідомлено про те, що на підставі клопотання управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради на чергову сесію міської ради буде винесено питання щодо припинення права постійного користування земельної ділянки Іршиківським навчально - виховним комплексом.

У відповіді на лист директора Іршиківського НВК, адресованій заступнику окружної прокуратури повідомлено про те, що після збору врожаю ФГ "Хижницьке 2010" договір №1 Також повідомлено про те, що будуть вжиті заходи щодо укладання договору оренди земельної ділянки у відповідності до вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі».

Відповідно до Статуту Іршиківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради, затвердженого рішенням міської ради № 70/3/VIII Іршиківський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради заклад загальної середньої та дошкільної освіти, що знаходиться у власності Старокостянтинівської міської територіальної громади (п.1.1.).

Згідно із п. 1.4. Статуту засновником навчального закладу є: Старокостянтинівська міська рада від імені Старокостянтинівської міської територіальної громади.

Як передбачено п. 1.6. Статуту головними завданнями Іршиківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради є, зокрема: забезпечення реалізації державної політики в галузі освіти, створення умов для здобуття дошкільної та загальної середньої освіти на рівні державних стандартів, реалізація наступності між дошкільною і початковою лаками загальноосвітньої підготовки.

У повідомленнях про встановлення підстав та намір здійснювати представництво інтересів держави в суді № 50-2972вих21 від 12.07.2021р., № 50-2973вих21 від 12.07.2021р. та № 50-3073вих21 від 15.07.2021р., адресованих Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області та голові Старокостянтинівської міської ради, заступник керівником Хмельницької окружної прокуратури, посилаючись на положення ч. 4 ст. 23 Закону України Про прокуратуру повідомлено про намір здійснити представництво в суді законних інтересів держави шляхом пред`явлення до господарського суду Хмельницької області позову про визнання недійсним договору про здійснення спільної діяльності № 1 та звільнення фермерського господарства "Хижницьке 2010" земельної ділянки площею 29,9997 га з кадастровим номером 6824283900:05:009:0002, для вирощування сільськогосподарської продукції.

16.12.2021р. між фермерським господарством "Хижницьке 2010" (стороною 1) та Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради (стороною 2) складено, скріплено підписами та печатками сторін угоду про дострокове розірвання договору № 1 від 02.01.2021р., відповідно до якої сторони домовились про наступне: 1. Достроково припинити дію договору від 02.01.2021р. № 1 за взаємною згодою сторін. 2. Сторона-1 зобов`язується передати у належному стані стороні -2 земельну ділянку кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, площею 30 га, що знаходиться за адресою с. Іршики Старокостянтинівська ОТГ; 3. Передача стороною-1 стороні-2 зазначених у пунктах 2 даної угоди земельної ділянки оформляється актом приймання-передачі. 4. Після передачі стороні-2 земельної ділянки та підписання акту приймання-передачі сторона-1 проводить кінцевий розрахунок перед стороною-2. 5. Дана угода набирає чинності з моменту підписання сторонами, складена у 2-х примірниках та є невід`ємною частиною договору від 02.01.2021р. 1.

16.12.2021р. між фермерським господарством "Хижницьке 2010" (стороною 1) та Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради (стороною 2) складено, скріплено підписами та печатками сторін акт приймання-передачі земельної ділянки кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, площею 30 га, що знаходиться за адресою: с. Іршики, Старокостянтинівська ОТГ, у зв`язку із достроковим розірванням договору від 02.01.2021р.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом береться до уваги наступне.

Пунктом 3 ст.3, ст.627 Цивільного кодексу України закріплено принцип свободи договору, який передбачає, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Ст. 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Згідно із ст. 38 Закону України Про загальну середню освіту заклад загальної середньої освіти, зокрема: створює науково-методичну і матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу.

Як передбачено ст. 44 Закону України Про загальну середню освіту матеріально-технічна база закладів загальної середньої освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно закладів загальної середньої освіти належить їм на правах, визначених законодавством України. Вимоги до матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти визначаються відповідними будівельними і санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також типовими переліками обов`язкового навчального та іншого обладнання (в тому числі корекційного), навчально-методичних та навчально-наочних посібників, підручників, художньої та іншої літератури.

Відповідно до ч. 1 ст. 80 Закону України Про освіту до майна закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належать: нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо; майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об`єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об`єкти авторського права та/або суміжних прав; інші активи, передбачені законодавством.

Як встановлено судом, 02.01.2021р. між Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради (стороною 1) та фермерським господарством "Хижницьке 2010" (стороною 2) укладено договір № 1, відповідно до розділу 1 сторони за даним договором зобов`язуються шляхом об`єднання зусиль без об`єднання вкладів сторін у рамках чинного законодавства України та у відповідності до статуту сторін, що уклали цей договір, спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення наступних спільних господарських цілей. Метою цього договору є надання учням, слухачам обладнаних робочих місць для проходження виробничого навчання та виробничої практики, підвищення якості підготовки кваліфікованих спеціалістів на базі навчального закладу, впровадження у навчально-виробничий процес передових, новітніх сільськогосподарських технологій, моделювання і апробації нових виробничих технологій, удосконалення форм та методів ведення сучасного господарства, використання сучасної вітчизняної та зарубіжної сільськогосподарської техніки під час проходження практики учнями по роботі на навчальних трудових ділянках

Умовами договору передбачено, що сторона-1 за даною угодою зобов`язується: з моменту підписання цього договору в разі необхідності надати ділянки, які підлягатимуть обробітку для потреб визначених вказаним договором (п. 3.1.).

Також, умовами договору сторони визначили, зокрема розділом 5 порядок ведення спільних справ, де зокрема вказано, що сторона 1 має право набути у власність вироблену (вирощену) сільськогосподарську продукцію (урожай) з врахуванням вимог п. п. 2.4 та 2.5. даного договору.

Крім того, умовами договору визначено, що відповідно до п. 5.3. договору сторона 2 має право набути у власність вироблену (вирощену) сільськогосподарську продукцію (урожай) з врахуванням вимог п. п. 2.4 та 2.5. даного Договору.

Разом з тим, сторони у договору погодили, що фактичний розподіл прибутку здійснюється шляхом перерахування відповідної частки прибутку у грошовій формі стороні-1 та утримання відповідної частки стороною-2. Перерахування проводиться не пізніше 20 числа останнього місяця року (п. 6.3.).

Також, умовами договору передбачено, що кошти отримані від спільного обробітку земельних ділянок розподіляються між сторонами: 6.4.1. Стороні-1 20 відсотків від результатів спільного обробітку земельних ділянок, після покриття витрат та збитків, але не менше як 1900 грн. за один гектар, що підлягає обов`язковому перерахуванню вказаних коштів стороні-1 незалежно від фінансових результатів вказаної діяльності. Щорічно ця сума уточнюється додатковою угодою з урахуванням індексу інфляції (за даними Держкомстату) та у інших випадках, передбачених чинним законодавством України. 6.4.2. Стороні-2 80 відсотків від результатів спільного обробітку земельних ділянок, після покриття витрат та збитків (п. 6.4.).

Термін дії договору з моменту підписання до 31.12.2021р. (п. 7.1.).

Згідно із ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Як передбачено ст.ст. 626, 629 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Статтею 215 Цивільного кодексу України передбачено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п`ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

У випадках, встановлених цим Кодексом, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним.

Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Згідно із ст. 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (ст. 204 Цивільного кодексу України).

З огляду на зміст укладеного між сторонами договору № 1 від 02.01.2021р. та положення законодавства суд приходить до висновку, що між сторонами виникли фактичні відносини з передання в користування земельної ділянки, метою яких є отримання прибутку від врожаю сільськогосподарських культур, які там вирощуються.

Також, за змістом ст. 13 Закону України Про оренду землі договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Як передбачено ч.ч. 1, 3 ст. 15 Закону України Про оренду землі істотними умовами договору оренди землі є: об`єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); дата укладення та строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

При цьому, судом зауважується, що за змістом вищеозначеного договору № 1 від 02.01.2021р. між сторонами склалися правовідносини з оренди землі, оскільки відповідно до умов договору Іршиківський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради передало у користування фермерському господарству "Хижницьке 2010" земельну ділянку, площею 29,9997 га, кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, що знаходиться за межами населених пунктів Іршиківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області. Тому суд приходить до висновку про необхідність застосування до даних правовідносин законодавства, що регулює правовідносини у сфері оренди землі.

Статтею 235 Цивільного кодексу України визначено, що удаваним є правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили.

Якщо буде встановлено, що правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили.

Відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України Про оренду землі та іншими нормативно-правовими актами.

Так, частина 1 статті 6 Закону України Про оренду землі передбачає, що орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

При цьому, ч.ч. 1, 2 ст. 4 Закону України Про оренду землі визначає, що орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи.

Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

Згідно із ч. 1 ст. 78 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.

Як передбачено ч. 1 ст. 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Як передбачено ч. 2 ст. 16 Закону України Про оренду землі, укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.

Крім того, ч. 5 ст. 6 Закону України Про оренду землі встановлено, що право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Враховуючи вищенаведені положення законодавства, судом звертається увага на те, що, враховуючи вищенаведене, оспорюваний договір укладений без наявності необхідного на це обсягу цивільної дієздатності, що має наслідком визнання такого договору недійсним.

За таких обставин суд приходить до висновку про обґрунтованість позову в частині визнання недійсним договору № 1 від 02.01.2021р., укладеного між Іршиківським навчально-виховним комплексом Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області та фермерським господарством Хижницьке 2010, з огляду на зміст статей 203, 215 ЦК України, тому позов в цій частині підлягає задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання фермерського господарства Хижницьке 2010 звільнити земельну ділянку площею 29,9997 га, кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, яку воно займає на підставі договору № 1 від 02.01.2021р., судом враховується наступне.

Як вбачається з матеріалів справи 16.12.2021р. між фермерським господарством "Хижницьке 2010" (стороною 1) та Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради (стороною 2) складено, скріплено підписами та печатками сторін угоду про дострокове розірвання договору № 1 від 02.01.2021р., відповідно до якої сторони домовились про наступне: 1. Достроково припинити дію договору від 02.01.2021р. № 1 за взаємною згодою сторін. 2. Сторона-1 зобов`язується передати у належному стані стороні -2 земельну ділянку кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, площею 30 га, що знаходиться за адресою с. Іршики Старокостянтинівська ОТГ; 3. Передача стороною-1 стороні-2 зазначених у пунктах 2 даної угоди земельної ділянки оформляється актом приймання-передачі. 4. Після передачі стороні-2 земельної ділянки та підписання акту приймання-передачі сторона-1 проводить кінцевий розрахунок перед стороною-2. 5. Дана угода набирає чинності з моменту підписання сторонами, складена у 2-х примірниках та є невід`ємною частиною договору від 02.01.2021р.

Також, як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, 16.12.2021р. між фермерським господарством "Хижницьке 2010" (стороною 1) та Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради (стороною 2) складено, скріплено підписами та печатками сторін акт приймання-передачі земельної ділянки кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, площею 30 га, що знаходиться за адресою: с. Іршики, Старокостянтинівська ОТГ, у зв`язку із достроковим розірванням договору від 02.01.2021р.

Відтак, судом звертається увага на те, що спірну земельну ділянку було повернуто фермерським господарством "Хижницьке 2010" на підставі акту прийому-передачі земельної ділянки від 16.12.2021р.

При цьому, судом зауважується, що оскільки спірну земельну ділянку було повернуто фермерським господарством "Хижницьке 2010" на підставі акту прийому-передачі земельної ділянки від 16.12.2021р., предмет спору відсутній в частині позовних вимог про зобов`язання фермерського господарства Хижницьке 2010 звільнити земельну ділянку площею 29,9997 га, кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, яку воно займає на підставі договору № 1 від 02.01.2021р.

Враховуючи вищевикладені обставини, зміст позовних вимог, суд вважає, що предмет спору у даній справі в частині позовних вимог про зобов`язання фермерського господарства Хижницьке 2010 звільнити земельну ділянку площею 29,9997 га, кадастровий номер 6824283900:05:009:0002, яку воно займає на підставі договору № 1 від 02.01.2021р., відсутній. У зв`язку із цим провадження у справі в цій частині підлягає закриттю відповідно до п. 2 ч.1 ст. 231 ГПК України. У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

У зв`язку з тим, що спір виник внаслідок неправомірних дій відповідачів, судові витрати покладаються на відповідачів відповідно до ст. 129 ГПК України. Повний текст рішення (враховуючи зміст положень ст.233 ГПК України) остаточно складено у 10-ий робочий день після оголошення вступної та резолютивної частин рішення, тобто 03.02.2022р.

Керуючись ст.ст. 2, 20, 24, 73, 74, 129, 232, 237, 238, 240, 241, 244 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов заступника керівника Хмельницької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області, Старокостянтинівської міської ради до Іршиківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради, фермерського господарства "Хижницьке 2010" про визнання недійсним договору та зобов"язання звільнити земельну ділянку задовольнити частково.

Визнати недійсним договір № 1 від 02.01.2021р., укладений між Іршиківським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради та фермерським господарством "Хижницьке 2010".

Провадження у справі в частині позовних вимог про зобов`язання фермерського господарства "Хижницьке 2010" звільнити земельну ділянку закрити.

Стягнути з Іршиківського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Старокостянтинівської міської ради (Хмельницька область, Старокостянтинівський район, село Іршики, вулиця Набережна, будинок 104, ідентифікаційний код 22779930) на користь Хмельницької обласної прокуратури (м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3, ідентифікаційний код 02911102) 2270 грн. відшкодування судового збору.

Видати наказ.

Стягнути з фермерського господарства "Хижницьке 2010" (Хмельницька область, Старокостянтинівський район, село Хижники, ідентифікаційний код 37083831) на користь Хмельницької обласної прокуратури (м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3, ідентифікаційний код 02911102) 2270 грн. відшкодування судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).

Апеляційна скарга подається в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.

Повний текст рішення складено 03.02.2022р.

Суддя М.В. Смаровоз

Віддруков. 6 прим. (всім рек. з пов. про вруч.): 1 - до справи; 2,3 - позивачу (Головне управління Держгеокадастру в Хмельницькій області, 29013, вул. Інститутська, 4/1; Старокостянтинівська міська рада, 31100, Хмельницька обл., м. Старокостянтинів, вул. Острозького, буд. 41); 4 - відповідачу 1 (Іршиківський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад "Старокостянтинівської міської ради, 31137, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н, с. Іршики, вул. Набережна, буд. 104); 5 - відповідачу 2 (31137, Хмельницька обл., м. Старокостянтинів, с. Хижники); 6 - Хмельницькій окружній прокуратурі (31100, Хмельницька обл., м. Старокостянтинів, вул. Острозького, 41).

Надіслати на електронні адреси:

позивачу 1 -khmelnytskyi@land.gov.ua

позивачу 2- strkrada@starkon.gov.ua

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення19.01.2022
Оприлюднено24.08.2022
Номер документу102973652
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про припинення права користування земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —924/981/21

Рішення від 19.01.2022

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Смаровоз М.В.

Ухвала від 22.12.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Смаровоз М.В.

Ухвала від 22.11.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Смаровоз М.В.

Ухвала від 20.10.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Смаровоз М.В.

Ухвала від 01.10.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Смаровоз М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні