Рішення
від 02.02.2022 по справі 910/17122/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

02.02.2022Справа № 910/17122/21

Господарський суд міста Києва у складі судді Людмили ШКУРДОВОЇ, розглянувши матеріали справи 910/17122/21

За позовом : Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Маршала Тимошенка, 13-А"

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ц.Б.А.Інвест"

про: стягнення 31 967,374 грн

Без виклику представників сторін

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Господарським судом міста Києва розглядається справа за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Маршала Тимошенка, 13-А" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ц.Б.А.Інвест" про стягнення 31 967,374 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем зобов`язань щодо сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території внаслідок чого у відповідача перед позивачем виникла заборгованість в розмірі 27 590,82 грн. В зв`язку з порушенням відповідачем грошового зобов`язання за Договором позивач нарахував та просить суд стягнути з відповідача 3 % річних в розмірпі 1351,02 грн, інфляційні втрати в розмірі 3 025,53 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.10.2021 року у справі №910/17122/21 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Сторони у справі були належним чином повідомлені про розгляд даної справи судом. Сторони правом для подання до суду заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та для подання клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін, у встановлений судом строк, не скористались. Відповідач своїм правом на надання відзиву не скористався, відзив на позов не надав.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Оскільки клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін до суду не надходило, у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними у справі матеріалами.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Співвласниками багатоквартирного будинку № 13-А по вул. Маршала Тимошенка, м. Києва зареєстроване Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Маршала Тимошенка, 13-А".

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 16.08.2021 року, відповідач є власником нежитлових приміщень групи приміщень №607-1, №606-1, №606-2 загальною площею 361,5 кв.м. за адресою: вул. Маршала Тимошенка, 13-А, м. Києва.

Згідно п. 2 розділу IV Статуту ОСББ МАРШАЛА ТИМОШЕНКА, 13-А , сплата встановлених загальними зборами об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об`єднання, є обов`язковою для всіх співвласників.

Згідно п.2 розділу V Статуту ОСББ МАРШАЛА ТИМОШЕНКА, 13-А , співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень та своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Згідно Протоколу Загальних зборів ОСББ МАРШАЛА ТИМОШЕНКА, 13А № 3 від 22.10.2017 року на період з 01.12.2017 року встановлено розмір щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території для житлових приміщень в розмірі 4,41 грн. при сплаті до 20 числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем та 4,85 грн. при сплаті після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем.

Згідно Протоколу Загальних зборів ОСББ МАРШАЛА ТИМОШЕНКА, 13-А № 4 від 02.02.2019 року на 2019 рік встановлено розмір щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території для житлових приміщень в розмірі 4,82 грн. при сплаті до 25 числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем та 5,30 грн. при сплаті після 25 числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем.

Згідно Протоколу Загальних зборів ОСББ МАРШАЛА ТИМОШЕНКА, 13А № 5, дата оформлення 14.05.2020 року на 2020 рік встановлено розмір щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової юиторії для житлових приміщень в розмірі 4,82 грн. при сплаті до 25 числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем та 5,30 грн. при сплаті після 25 числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем.

Звертаючись з позовом до суду позивач зазначає, що оскільки відповідач володіє приміщенням в багатоквартирному будинку по вул. Маршала Тимошенка, 13-А, м. Києва, утримання та обслуговування якого здійснюється позивачем, відповідно на відповідача покладається обов`язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати щомісячні внески з обслуговування будинку.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Споживачем відповідно до вказаної статті Закону є фізична чи юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України Про житлово-комунальні послуги .

Згідно зі ст.5 Закону України Про житлово-комунальні послуги до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Відповідно до ст.12 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Пункт 1 ч.1 ст.7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору про надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений п. 5 ч. 2 ст. 7 вказаного Закону обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Отже, споживачі зобов`язані оплатити отримані ними житлово-комунальні послуги. Відсутність письмового договору щодо надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від встановленого законом обов`язку оплати послуги в повному обсязі, якщо він фактично користується ними.

За таких обставин зобов`язання відповідача оплатити комунальні послуги виникає на підставі закону з узгоджених дій постачальника і споживача послуг.

Враховуючи положення статей ст.193 ГК України та ст. 509, 526 ЦК України правовідношення, в якому замовник зобов`язаний оплатити надану послугу в грошах, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати, є грошовим зобов`язанням.

Відповідно до статті 218 ЦК України недодержання сторонами письмової форми правочину, яка встановлена законом, не має наслідком його недійсність, крім випадків, встановлених законом.

Недійсність договору про надання комунальних послуг у зв`язку з недодержанням юридичними особами письмової форми законом не встановлена, а тому виниклі між сторонами зобов`язання є дійсними і їх виконання повинне здійснюватися у відповідності до норм цивільного законодавства.

Відповідно до ст.322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідачем не спростовано факту отримання послуг від позивача з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 27 590,82 грн. за період з квітня 2018 по вересень 2021р., відтак в силу наведених норм відповідач зобов`язаний був оплачувати надані позивачем послуги.

Відповідно до ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч.2 ст.74 ГПК України у разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Відповідач не скористався своїм правом надати відзив на позов, обставини і докази, на які посилається позивач, як на обґрунтування своїх вимог, відповідач не спростував, доказів оплати спожитих комунальних послуг суду не надав, в зв`язку з чим суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в частині стягнення з 27 590,82 грн., що утворилась за період з квітня 2018 по вересень 2021р.

В зв`язку з порушенням відповідачем грошового зобов`язання за Договором позивач нарахував та просить суд стягнути з відповідача 3 % річних в розмірі 1351,02 грн, інфляційні втрати в розмірі 3 025,53 грн. за період з 20.05.2018 по 22.09.2021.

Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Судом перевірено розрахунок 3 % річних та інфляційних втрат, враховуючи відсутність контррозрахунку відповідача суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 3 % річних в розмірі 1351,02 грн, інфляційні втрати в розмірі 3 025,53 грн.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст.74, 76-80, 129, 236 - 240 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ц.Б.А.Інвест" (03040, м.Київ, вул.Стельмаха, буд.10, код ЄДРПОУ 31240817) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Маршала Тимошенка, 13-А" (04212, м.Київ, вул.Маршала Тимошенка, буд.13-А, код ЄДРПОУ 40748983) 27 590 (двадцять сім тисяч п`ятсот дев`янсто) грн 82 коп - суму основного боргу, 3 % річних - 1351 (тисячу триста п`ятдесят одну) грн 02 коп, 3 025 (три тисячі двадцять п`ять) грн 53 коп - інфляційні втрати та 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн 00 коп - витрати по сплаті судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили через 20 днів з моменту виготовлення повного тексту рішення в разі не оскарження його в установленому порядку. Рішення може бути оскаржене в 20-денний строк до Північного апеляційного господарського суду .

Суддя Людмила ШКУРДОВА

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.02.2022
Оприлюднено08.02.2022
Номер документу102994984
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17122/21

Рішення від 21.02.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Рішення від 02.02.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 27.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні