Справа № 517/48/22
Провадження № 2/517/66/2022
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відкриття провадження у справі
07 лютого 2022 року смт. Захарівка
Суддя Фрунзівського районного суду Одеської області Тростенюк В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 до ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 та Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області, яка розташована за адресою: вул. Суворова, 34, смт. Затишшя Роздільнянського району Одеської області, 66740 про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за заповітом,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за заповітом, обґрунтовуючи свої вимоги наданими доказами.
Перешкод для прийняття заяви не має.
Цивільна справа, підсудна Фрунзівському районному суду Одеської області.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, відсутні.
Разом з тим, позивачем подано клопотання про витребування від Захарівської районної державної нотаріальної контори Одеської області (вул. Першого Травня, 49, смт. Захарівка, Одеська область, 66700) - інформацію щодо ОСОБА_4 : - чи залишала заповіти щодо свого майна ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_4 (актовий запис № 211 від 15 жовтня 2020 року);
-чи звертались її спадкоємці до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини або відмову від неї;
-чи видавались спадкоємцям свідоцтва про право на спадщину.
Належним чином завірену копію матеріалів спадкової справи, заведеної щодо майна: ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_4 (якщо така заводилась).
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Таким чином позовну заяву слід прийняти до розгляду, відкрити провадження у справі та враховуючи, що зазначені докази мають значення для правильного та об`єктивного розгляду справи, а у позивача виникають труднощі у їх отриманні, тому суд вважає, що зазначені докази підлягають витребуванню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 84, 175, 177, 187, ЦПК України,
постановив:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за заповітом.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Цивільну справу призначити до підготовчого судового засідання в приміщені Фрунзівського районного суду Одеської області на 12 годину 30 хвилин 21 лютого 2022 року.
Клопотання про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від Захарівської районної державної нотаріальної контори Одеської області (вул. Першого Травня, 49, смт. Захарівка, Одеська область, 66700) - інформацію щодо ОСОБА_4 : - чи залишала заповіти щодо свого майна ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_4 (актовий запис № 211 від 15 жовтня 2020 року);
-чи звертались її спадкоємці до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини або відмову від неї;
-чи видавались спадкоємцям свідоцтва про право на спадщину.
Належним чином завірену копію матеріалів спадкової справи, заведеної щодо майна: ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_4 (якщо така заводилась).
Роз`яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України та всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - fr.od.court.gov.ua/sud1531/gromadyanam/csz.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи .
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
У відповідності до п. 15.5 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Фрунзівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2022 |
Оприлюднено | 09.02.2022 |
Номер документу | 102999919 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзівський районний суд Одеської області
Тростенюк В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні