печерський районний суд міста києва
Справа № 757/67899/21-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2022 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні № 12021000000000567, -
ВСТАНОВИВ:
22.12.2021 в провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на речі, вилучені 15.12.2021 під час проведення обшуку в приміщеннях Пункту видачі дозвільних документів Управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області за місцем роботи інспекторів Укртрансбезпеки за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення знаходиться в окремій будівлі, що розташована на території Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс»), земельна ділянка з кадастровим номером 2124881200:03:001:0219), а саме: мобільний телефон марки IPhone 12 Pro IMEI НОМЕР_1 , серійний номер НОМЕР_2 , з сім карткою мобільного оператора ПрАТ «Водафон» № НОМЕР_3 належний ОСОБА_4 .
Обґрунтовуючи клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12021000000000567 від 26.04.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України.
Під час досудового розслідуванням встановлено, що службові особи Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845), зловживаючи службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби та на користь третіх осіб, розробили і впровадили протиправний механізм виведення дозволів на перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні у тіньовий обіг.
В ході досудового розслідування, у період часу з 08 год. 20 хв. по 14 год. 51 хв. 15.12.2021, на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва, проведено обшук в приміщеннях Пункту видачі дозвільних документів Управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області за місцем роботи інспекторів Укртрансбезпеки за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення знаходиться в окремій будівлі, що розташована на території Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс»), земельна ділянка з кадастровим номером 2124881200:03:001:0219), з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, а також відшукання речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.
Під час проведення вказаного обшуку виявлено та вилучено серед іншого: Мобільний телефон марки IPhone 12 Pro IMEI НОМЕР_1 , серійний номер НОМЕР_2 з сім карткою мобільного оператора ПрАТ «Водафон» № НОМЕР_3 .
В своєму клопотанні прокурор посилається на те, що вилучений мобільний телефон, дозвіл на вилучення якого не надано ухвалою слідчого судді є предметом кримінального правопорушення, речовим доказом, що в сукупності з іншими, мають значення для кримінального провадження, оскільки в ході проведення обшуку встановлено наявність в його даних інформації та фотозображень, щодо обговорення між ОСОБА_4 із перевізниками умов отримання дозволів на міжнародні перевезення.
16.12.2021 постановою слідчого вилучене майно визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.
В заяві поданій до суду прокурор ОСОБА_5 вимоги клопотання підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник власника майна, який повідомлявся судом належним чином, в судове засідання не з`явився.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України під час розгляду клопотання слідчим суддею фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Згідно другої частини ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Частиною 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
З огляду на положення ч.ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, майно, яке відповідає критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України повинно вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто являється його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя вивчивши клопотання, надавши оцінку документам, що долучені до нього, зважаючи на постанову слідчого про визнання майна речовими доказами, з метою їх збереження є достатні підстави для накладення арешту.
Також слідчим на підставі наданих матеріалів доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики зникнення цього майна.
Відтак клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 170-173, 309, 372 КПК України слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні № 12021000000000567 задовольнити.
Накласти арешт на речі, вилучені 15.12.2021 під час проведення обшуку в приміщеннях Пункту видачі дозвільних документів Управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області за місцем роботи інспекторів Укртрансбезпеки за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення знаходиться в окремій будівлі, що розташована на території Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс»), земельна ділянка з кадастровим номером 2124881200:03:001:0219), а саме: мобільний телефон марки IPhone 12 Pro IMEI НОМЕР_1 , серійний номер НОМЕР_2 , з сім карткою мобільного оператора ПрАТ «Водафон» № НОМЕР_3 належний ОСОБА_4 , із забороною користуватися та розпоряджатися вказаним майном.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом 5 днів із дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 103002094 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бортницька В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні