Рішення
від 09.10.2007 по справі 34/519-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

34/519-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

  

08.10.07р.

Справа № 34/519-07

За позовом  Товариства з обмеженою відповідальністю "БЛІЦ-АРГУМЕНТ", м.Дніпропетровськ 

до  Царичанської центральної районної лікарні Дніпропетровської області, Дніпропетровська область, смт. Царичанка 

про визнання незаконними дії відповідача по підготовці та наданню позивачу тендерної документації, зобов`язання відповідача виправити, змінити та привести тендерну документацію, зобов`язання відповідача оповістити про новий час та місце отримання тендерної документації

Суддя  Примак С.А.

Представники:

  від позивача - не з'явився

від відповідача - Буртова К.Д., предст., дов. №732 від 01.10.07 р. 

СУТЬ СПОРУ:

Позов заявлено про:

- визнання незаконними дії відповідача по підготовці та наданню позивачу (учасникам торгів) тендерної документації для проведення торгів (відповідно до об'яви №31039907 в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України від 30.07.07 №31(102) по закупівлі обладнання медичного;

- зобов`язання відповідача виправити, змінити та привести тендерну документацію для проведення торгів (відповідно до об'яви №31039907 в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України від 30.07.07 №31(102) по закупівлі обладнання медичного згідно з вимогами закону;

- зобов`язання відповідача оповістити позивача належним чином про новий час та місце отримання тендерної документації для проведення торгів (відповідно до об'яви №31039907 в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України від 30.07.07 №31(102) по закупівлі обладнання медичного та про проведення нових торгів;

- стягнення 85 грн. держмита, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Відповідач у відзиві на позов просить суд залишити позов без задоволення.

Господарський суд згідно зі ст.75 ГПК  України  розглядає справу за наявними в ній   матеріалами.   

В порядку ст.85 ГПК України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, господарський суд ,-

В С Т А Н О В И В:

В Інформаційному бюлетені Тендерної палати України №31(102) від 30.07.07 р. було надано оголошення №31039907 про відкриті торги щодо закупівлі устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного, замовником торгів є Царичанська центральна районна лікарня Дніпропетровської області.

Позивач зазначає, що внаслідок неправомірних дій відповідача він не може брати участь в закупівлі, обґрунтовуючи тим, що відповідно до п.30.1 тендерної документації замовник вимагає від позивача за два робочих дні до розкриття тендерних пропозицій внести на рахунок консультанта торгів завдаток в сумі 14 200 грн., а також зобов'язує його подати калькуляцію вартості товару з визначенням розміру прибутку, що спонукає позивача розкрити комерційну таємницю.

Господарський суд вважає необхідним відмовити в задоволенні позову за таких підстав.

Відповідно до ст. 546 ЦК України, виконання  зобов'язання  може  забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

Відповідно до ст. 570 ЦК України завдатком є грошова сума або рухоме  майно,  що  видається кредиторові  боржником  у  рахунок  належних  з нього за договором платежів,  на підтвердження зобов'язання і на забезпечення  його виконання. Якщо  не  буде  встановлено,  що сума,  сплачена в рахунок належних з боржника  платежів, є завдатком, вона   вважається авансом.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", забезпечення тендерної  пропозиції (далі - тендерне забезпечення) - надання  учасником замовнику гарантій щодо забезпечення виконання ним зобов'язань, які виникають у зв'язку з поданням тендерних пропозицій, включаючи такі способи забезпечення, як банківські гарантії,  резервні акредитиви, чеки, згідно з якими  первинне  зобов'язання  несе   будь-який   банк, депозити,  векселі, порука та інші види забезпечення за вибором замовника  відповідно  до  закону.

Статтею 23 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" передбачено забезпечення тендерної пропозиції, зокрема, замовник зобов'язаний зазначити у тендерній документації вимоги щодо надання  тендерного  забезпечення, його розмірів, а також випадки, коли тендерне забезпечення  не  повертається учаснику. Учасник  під  час  подання тендерної пропозиції одночасно вносить тендерне забезпечення, розмір якого становить один відсоток очікуваної вартості у разі проведення торгів на закупівлю робіт та  п'ять  відсотків  у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг на умовах, визначених тендерною документацією. В разі, якщо тендерні  пропозиції можуть подаватися щодо частини предмета закупівлі (лота), розмір тендерного забезпечення встановлюється  замовником виходячи з очікуваної вартості предмета закупівлі по кожному лоту.

Статтею 36 даного Закону передбачено право на оскарження дій замовника, в якій зазначено, зокрема, що з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і  свобод  у сфері закупівель будь-який учасник або інша особа має право  оскаржити  рішення,  дії  або  бездіяльність  замовника  до Комісії, або до суду згідно з цим Законом. Об'єктом оскарження не може бути:

- вибір процедури здійснення закупівлі, крім випадків, передбачених  цим Законом;

- встановлення  вимоги щодо нотаріального посвідчення договору;

- будь-які витрати,  понесені учасником  у  процесі  здійснення процедури закупівлі та укладення договору про закупівлю.

Згідно з п.30.1 Тендерної документації на закупівлю товарів флюграфічного комплексу стаціонарного з цифровою обробкою зображення, інкубатору інтенсивної терапії для новонароджених Царичанської центральної районної лікарні, затв. Головою тендерного комітету 12.07.07, на учасника-переможця торгів відповідно до ст.527, 528, 629, 903, 904 ЦК України, ст.12, 26, 29, 34 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" покладаються всі витрати, пов'язані з укладенням договору у сумі 14 200 грн. До складу зазначених витрат не включаються витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням договору. Якщо Учасник подає свої пропозиції стосовно частини предмету закупівлі, складену відповідно до Розділу 6 тендерної документації, він сплачує суму, розраховану від частини предмета закупівлі, а саме:

Лот №1 флюграфічний комплекс стаціонарний з цифровою обробкою зображення - 12 800 грн.

Лот №2 інкубатор інтенсивної терапії для новонароджених - 1400 грн.

Зазначена вище сума на підставі ст. 546, 570 ЦК України сплачується кожним Учасником торгів на рахунок Консультанта торгів як завдаток у строк, не пізніше ніж за 2 робочі дні до фактичної дати розкриття тендерних пропозицій. Завдаток повертається Учаснику торгів, якого не було обрано переможцем, впродовж 15 робочих днів з моменту укладення договору.

Враховуючи те, що дані кошти є забезпеченням  виконання зобов'язання й виконання його не ніяким чином не порушує права позивача, крім того, дані витрати не можуть бути оскаржені (ст.36 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти"), господарський суд вважає позовні вимоги безпідставними.

Крім того, позивач зазначає, що вимога відповідача щодо надання калькуляції вартості товару з визначенням розміру прибутку, що спонукає позивача розкрити комерційну таємницю, є незаконною.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" тендерна пропозиція подається у письмовій формі за підписом  уповноваженої  посадової  особи  учасника у запечатанному конверті або в іншій формі,  зазначеній у тендерних документах. На запит  учасника  замовник  підтверджує  отримання  його  тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу отримання.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 даного Закону, розкриття тендерних пропозицій  відбувається  у  день закінчення строку їх подання у час та у місці, зазначених  у тендерній  документації.

З огляду на дані норми Закону твердження позивача щодо незаконності такої вимоги є безпідставними.  

Позивач заявив клопотання про розгляд справи в порядку Кодексу адміністративного судочинства України.

Дане клопотання не підлягає задоволенню за таких підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа    адміністративної    юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду  публічно-правовий  спір,  у  якому хоча б однією зі сторін є орган  виконавчої  влади,  орган  місцевого  самоврядування,  їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі  законодавства,  в  тому  числі  на виконання делегованих повноважень.

У даному випадку відсутній публічно-правовий спір, відсутня сторона, яка була б органом виконавчої  влади,  органом  місцевого  самоврядування,  їхньою посадовою  чи службовою особою або іншим суб'єктом, який здійснює владні управлінські функції на основі  законодавства,  в  тому  числі  на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.49 ГПК України судові витрати слід покласти на позивача.

Керуючись ст.ст. 546, 570 ЦК України, Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", Роз`ясненням Вищого арбітражного суду України „Про деякі питання практики застосування статей 80 та 81 Господарського процесуального Кодексу України” N 02-5/612 від 23.08.94, ст.ст. 12, 49, 82-85  Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

 

В И Р І Ш И В:

У позові відмовити повністю.

Суддя

 С.А. Примак

Рішення підписано 10.10.07 р.

 

   

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення09.10.2007
Оприлюднено19.10.2007
Номер документу1030038
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —34/519-07

Рішення від 09.10.2007

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні