Рішення
від 27.01.2022 по справі 280/5275/21
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

27 січня 2022 року Справа № 280/5275/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши за правилами спрощеного, в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ (03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 11)

до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

24.06.2021 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 03.06.2021 №00077390902.

В обґрунтування позовних вимог ТОВ ГЛУСКО РІТЕЙЛ зазначає, що відповідач, за результатами проведення фактичної перевірки, дійшов висновку про те, що позивачем зберігаються тютюнові вироби, а саме сигарили MARVELL sweet cherry, без марок акцизного податку встановленого зразка. Разом із тим, пунктом 30 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено, що марки акцизного податку, надруковані до 1 січня 2021 року, на яких не позначено кількість одиниць у пачці (упаковці), повинні бути використані до 1 липня 2021 року, а марковані такими марками тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. За таких обставин вважає, що позивачем порушень вимог законодавства не допущено, а тому податкове повідомлення-рішення від 03.06.2021 №00077390902 є протиправним та підлягає скасуванню. Просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 29.06.2021 відкрито провадження в адміністративній справі №280/5275/21; ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідач позов не визнав, надав відзив (вх. від 21.07.2021 №41315), в якому проти задоволення позовних вимог заперечив та зазначив, що під час проведення фактичної перевірки ТОВ ГЛУСКО РІТЕЙЛ встановлено зберігання тютюнових виробів, вироблених після 01.01.2021 (а саме 11.01.2021), але обклеєних марками акцизного податку попереднього зразка, на яких не зазначено кількість одиниць у пачці. Отже, вказані тютюнові вироби вважаються немаркованими, чим порушено п. 226.5, абз. 6 п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України, абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 19.12.1995 № 481/95-ВР, п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251. З урахуванням викладеного просить відмовити у задоволенні позову.

02.08.2021 від представника позивача надійшла відповідь на відзив (вх. №43731), в якій він спростовує аргументи з підстав, викладених у позові. Крім того, вказує на безпідставність проведення фактичної перевірки, оскільки у наказі про її проведення не зазначено фактичної причини для її призначення.

Позивачем пред`явлено вимогу, яка згідно пункту 6 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України належить до справ незначної складності та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною п`ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи приписи ч. 5 ст. 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд звертає увагу на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ (код ЄДРПОУ 24812228) зареєстровано в якості юридичної особи. Основним видом економічної діяльності позивача є роздрібна торгівля пальним (код КВЕД 47.30).

На підставі ст. 20, 80 Податкового кодексу України, відповідно наказу Головного управління ДПС у Запорізькій області від 14.04.2021 №1005-П та направлень від 14.04.2021 №1616, №1617, №1618, фахівцями відповідача у період з 14.04.2021 по 23.04.2021 проведено фактичну перевірку господарської діяльності АЗС з магазином, що розташована за адресою: м. Запоріжжя, Хортицьке шосе, 2-А, суб`єкта господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ , за результатами якої складено акт від 23.04.2021 №3145/08/01/07/09/24812228.

Перевіркою, серед іншого, встановлено порушення позивачем вимог абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 19.12.1995 № 481/95-ВР, п. 226.5, абз. 6 п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України, п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251.

Такі висновки контролюючого органу базуються на встановленні зберігання позивачем тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка, а саме виявлено, що на тютюновій полиці знаходяться 5 пачок сигарил MARVELL sweet cherry з фільтром (в пачці 20 сигарил), з вмістом в димі однієї сигарили смол - 8 мг, нікотину - 0,7 мг, дата виробництва - 11.01.2021, ціна - 62,86 грн., обклеєні марками акцизного податку з наступними реквізитами: 13ААСЕ 145222 ТВ інші 20/2, 13ААСЕ 145221 ТВ інші 20/2, 13ААСЕ 145218 ТВ інші 20/2, 13ААСЕ 145223 ТВ інші 20/2, 13ААСЕ 145220 ТВ інші 20/2.

Тобто, на марках акцизного податку відсутні відомості про кількість одиниць у пачці, у зв`язку із чим податковий орган дійшов вищезазначених висновків.

Позивачем подано заперечення на акт перевірки (вих. від 17.05.2021 №382), які відповідачем залишено без задоволення (лист від 31.05.2021 №32680/6/08-01-07-09).

На підставі акту перевірки від 23.04.2021 №3145/08/01/07/09/24812228 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.06.201 №00077390902, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 17 000,00 грн.

Не погодившись із зазначеним податковим повідомленням-рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ звернулося до суду з даною позовною заявою.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними мотивами.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності до приписів підпунктів 19-1.1.14, 19-1.1.16 - 19-1.1.18 пункту 19-1.1 статті 19 Податкового кодексу України (тут і далі - в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), контролюючі органи виконують такі функції:

здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері;

здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального;

проводять роботу щодо боротьби з незаконним виробництвом, переміщенням, обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального;

організовують роботу, пов`язану із замовленням марок акцизного податку, їх зберіганням, продажем, відбором зразків, з метою проведення експертизи щодо їх автентичності та здійснюють контроль за наявністю таких марок на пляшках (упаковках) з алкогольними напоями, пачках (упаковках) тютюнових виробів, ємностях (упаковках) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, під час їх транспортування, зберігання і реалізації.

Відповідно до статті 62 Податкового кодексу України одним із способів здійснення податкового контролю є перевірки та звірки відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірки щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Порядок проведення фактичної перевірки врегульовано статтею 80 Податкового кодексу України.

Так, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) (п. 80.1 статті 80 Податкового кодексу України).

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав: у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів (пп. 80.2.2 п. 80.2 статті 80 Податкового кодексу України); у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах і пального, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального (пп. 80.2.5 п. 80.2 статті 80 Податкового кодексу України).

Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу (п. 80.5 статті 80 Податкового кодексу України).

Порядок оформлення результатів фактичної перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу (п. 80.10 статті 80 Податкового кодексу України).

Таким чином, з аналізу наведених правових норм суд приходить до висновку, що фактична перевірка проводиться на підставі наказу керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності підстав для її проведення.

Згідно пункту 81.1 статті 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;

службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

При пред`явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

Судом досліджено копію наказу Головного управління ДПС у Запорізькій області від 14.04.2021 №1005-П Про проведення фактичної перевірки ТОВ ГЛУСКО РІТЕЙЛ (код ЄДРПОУ 24812228 та встановлено його відповідність вимогам пункту 81.1 статті 81 Податкового кодексу України. Зокрема, в оскаржуваному наказі зазначено: дату видачі (14.04.2021); найменування контролюючого органу (Головне управління ДПС у Запорізькій області); найменування та реквізити суб`єкта, який перевіряється (ТОВ ГЛУСКО РІТЕЙЛ (код ЄДРПОУ 24812228); адреса об`єкта, перевірка якого проводиться (Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Хортицьке шосе, буд. 2-А); мета (з питань дотримання норм законодавства, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами; вимог законодавства, яке регулює ведення касових операцій; наявності ліцензій та інших документів; установлених правил торгівлі підакцизними товарами, а також інших питань, що регулюють виробництво та обіг підакцизних товарів в Україні); вид (фактична перевірка); підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом (пп. 80.2.2, 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України); дата початку і тривалість перевірки (з 14.04.2021, тривалістю не більше 10 діб); період діяльності, який буде перевірятися (з 01.01.2020 по день закінчення фактичної перевірки). Наказ містить підпис заступника керівника контролюючого органу та скріплений печаткою контролюючого органу.

Отже, не заслуговують на увагу аргументи позивача про те, що наказ від 14.04.2021 №1005-П не містить посилань на підставу проведення перевірки.

Оскаржуваний наказ отримано уповноваженою особою підприємства - Хованською Д.О..

Перевірку проведено на підставі направлень від 14.04.2021 №1616, №1617, №1618; уповноваженій особі позивача пред`явлено направлення та службові посвідчення, що підтверджується її підписом на таких направленнях.

Отже, судом не встановлено порушення відповідачем порядку проведення фактичної перевірки позивача.

Стосовно суті виявлених порушень слід зазначити про таке.

Питання виготовлення, зберігання, продажу марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах врегульовано статтею 226 Податкового кодексу України.

Так, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов`язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару. (п. 226.1 ст. 226 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 226.2, п. 226.5 ст. 226 Податкового кодексу України наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 226.8 ст. 226 Податкового кодексу України кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.

На марку акцизного податку на сигарети, цигарки та сигарили додатково наноситься кількість штук у пачці (упаковці). (пункт 226.8 статті 226 доповнено даним абзацом згідно із Законом № 466-IX від 16.01.2020).

За правилами, встановленими абз. 6 п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України, вважаються такими, що немарковані: сигарети, цигарки та сигарили, що вироблені після 1 січня 2021 року, в яких кількість одиниць у пачці (упаковці) не відповідає кількості одиниць, зазначеній на марках акцизного податку.

Відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 19.12.1995 № 481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

У відповідності до п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251 на кожну марку наносяться такі реквізити, серед іншого: кількість штук у пачці або упаковці (для сигарет, цигарок та сигарил) (абз 7 п. 5 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 29.10.2020 № 1037).

Дійсно, тютюнові вироби - сигарили MARVELL sweet cherry з фільтром, виявлені в ході проведення фактичної перевірки, марковані марками акцизного податку попереднього зразка, без зазначення кількості штук у пачці.

Однак, абз. 4 ч. 4 ст. 11 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 19.12.1995 № 481/95-ВР визначено, що у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Також, пунктом 30 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено, що марки акцизного податку, надруковані до 1 січня 2021 року, на яких не позначено кількість одиниць у пачці (упаковці), повинні бути використані до 1 липня 2021 року, а марковані такими марками тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Отже, здійснюючи зберігання та реалізацію тютюнових виробів - сигарил MARVELL sweet cherry з фільтром, маркованих марками акцизного податку попереднього зразка, з урахуванням приписів абз. 4 ч. 4 ст. 11 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 19.12.1995 № 481/95-ВР та пункту 30 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України, позивач не допустив порушень чинного законодавства України.

За таких обставин, податкове повідомлення-рішення від 03.06.2021 №00077390902 підлягає скасуванню як протиправне.

Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ .

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 139, 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області форми С від 03.06.2021 №00077390902.

3. Судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 копійок присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛУСКО РІТЕЙЛ (03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 11; код ЄДРПОУ 24812228) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166; код ЄДРПОУ ВП: 44118663).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення виготовлено та підписано 27.01.2022.

Суддя Ю.П. Бойченко

Дата ухвалення рішення27.01.2022
Оприлюднено09.02.2022
Номер документу103013640
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення