ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13:20год. 06 липня 2010 року м. Чернівці Справа № 2а-2316/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ковтюк В.О.
при секретарі судового засідання Павлюку А.Г.
за участю :
представника прокурора - Романюка В.І.
представника позивача - не з’явився
представника відповідача - не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Садгірського району м.Чернівці в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Вижницька сільськогосподарська МТС» про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій, суд –
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Садгірського району м. Чернівці звернувся з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державна комісії з цінних паперів та фондового ринку (позивач) до відкритого акціонерного товариства “Вижницька сільськогосподарська МТС” (відповідача) про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій в сумі 17000,00 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів 05 листопада 2009 року проведено перевірку відповідача, у якого станом на 01.07.09р. державна частка акцій складає 100%, щодо дотримання вимог Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” .
В ході перевірки було встановлено порушення п. 3.1 Глави 1 та п.п. 1.3.4 Глави 3 Розділу ІV Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку “Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.02.07р №97/13364, а саме: відповідач маючи станом на 01 липня 2009р. акції державна частка яких складає 100% не розмістив інформацію за ІІІ квартал 2009 р. в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії. В ході перевірки було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №199-ЧЦ, на підставі якого 05 листопада 2009 року було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів. За результатами розгляду 17 листопада 2009 року винесена постанова №207-ЧЦ, про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою до відповідача застосовано штраф в розмірі 17000,00 грн. Дана заборгованість не була сплачена відповідачем добровільно.
Представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач вже в друге судове засідання не з’явився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення. Згідно ст. 128 КАС України не з’явлення у судове засідання відповідача не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.
Письмові заперечення відповідач на позов не подав.
Заслухавши пояснення представника прокуратури, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що уповноваженою особою Комісії – заступником начальника Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 28 жовтня 2009 року виявлено, що відповідач станом на 28 жовтня 2009 року, маючи станом на 01 липня 2009р. акції державна частка яких складає 100%, не розмістив інформацію за ІІІ квартал 2009 року в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, про що складено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку (а.с. 9).
На підставі зазначеної постанови 05 листопада 2009 року начальником Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було складено акт №199-ЧЦ про правопорушення на ринку цінних паперів. (а.с. 7).
Акт №199-ЧЦ від 05.11.09р. став підставою для застосування санкцій у вигляді штрафу в сумі 17000,00 грн. (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), про що було винесено постанову № 207-ЧЦ від 17.11.09р.(а.с. 10).
Станом на день звернення до суду заборгованість по сплаті штрафу відповідачем погашена не була.
Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми штрафу на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача суду, не подано.
Правові засади діяльності на ринку цінних паперів та фондового ринку регулюються Законом України “Про цінні папери та фондовий ринок” від 23.02.06р. № 3480-IV(далі – Закон № 3480-IV; Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку України” від 30.10.96р. №446/96-ВР (далі – Закон №446/96-ВР); Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку “Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05.02.07р №97/13364 (далі – Положення); Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку “Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811 (далі – Правила)
Відповідно до п.п. 3.1. п. 3 Глави 1 Розділу ІV Положення, обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу.
Пунктами 1, 3, 4 глави 3 Положення, передбачений наступний порядок розкриття квартальної інформації на фондовому ринку:
розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії;
Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого
року, наступного за звітним роком.
При наданні квартальної інформації до Комісії особи, зазначені у підпунктах 3.1-3.5 пункту 3 глави 1 цього розділу, надають (надсилають) квартальну інформацію до
територіального органу Комісії за їх місцезнаходженням. У разі, якщо особи, зазначені в підпунктах 3.1-3.5 пункту 3 глави 1 цього розділу, є банками та/або здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій, іпотечних сертифікатів, сертифікатів ФОН, квартальна
інформація надається (надсилається) до загального відділу центрального апарату Комісії.
Пункт 7 ст. 11 Закону №446/96-ВР, передбачає, що за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктами 2, 3, 4 Розділу XVIII Правил, передбачено, що штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови; юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету; документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об’єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку - позов задовольнити.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Вижницька сільськогосподарська МТС» (с.Іспас, Вижницький район, Чернівецької області, код. ЄДРПОУ 30749734) на користь Державного бюджету – 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.
Постанову в повному обсязі виготовлено 09 липня 2010 р.
Суддя В.О. Ковтюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2010 |
Оприлюднено | 05.08.2010 |
Номер документу | 10302350 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковтюк Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковтюк Віталіна Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні