УХВАЛА
27 січня 2022 року
Київ
справа №5/46/07-АП
адміністративне провадження №К/9901/32223/21
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Усенко Є.А., розглянувши клопотання Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та заяву Публічного акціонерного товариства Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, за участю: Запорізької обласної прокуратури, Дніпропетровської обласної прокуратури, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, касаційне провадження у якій відкрито за касаційною скаргою заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 23.02.2021 та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 13.07.2021,
У С Т А Н О В И В:
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 22.09.2021 відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури на зазначені судові рішення у цій справі та ухвалою від 23.12.2021 призначив справу до касаційного розгляду у судовому засіданні з повідомленням сторін.
20.01.2022 до суду надійшло клопотання Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про участь у судовому засіданні, призначеному на 31.01.2022 о 11:30 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Публічне акціонерне товариство Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь також подало заяву про участь у судовому засіданні, призначеному на 31.01.2022 о 11:30 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (заява надійшла до Верховного Суду 27.01.2022).
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною першою статті 195 КАС учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За правилами частини другої статті 195 КАС учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частина четверта статті 195 КАС (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 30.03.2020 №540-ІХ) визначає, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
17.08.2021 Вища рада правосуддя рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС).
04.09.2021 в газеті "Голос України" №168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС: "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистема відеоконференцзв`язку.
Зазначені підсистеми офіційно почали функціонувати з 05.10.2021.
Зокрема, можливість участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду, здійснюється засобами підсистеми відеоконференцзв`язку. При цьому, для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, особа попередньо має бути зареєстрована в Електронному кабінеті (пункт 49 Положення про ЄСІТС).
Подані сторонами у справі клопотання та заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідають вимогам щодо форми і змісту, подані з дотриманням правил процесуального закону.
З урахуванням наведеного, а також, що Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду має технічну можливість провести судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua) у визначені дату і час, є підстави задовольнити заявлені клопотання Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та заяву Публічного акціонерного товариства Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь .
Керуючись статтями 44, 195 КАС України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
Задовольнити клопотання Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та заяву Публічного акціонерного товариства Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Забезпечити участь представників Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та Публічного акціонерного товариства Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь у судовому засіданні у справі №5/46/07-АП, призначеному на 31.01.2022 об 11:30 год., в режимі відеоконференції.
Роз`яснити заявникам, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вони зобов`язані: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити заявникам, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
...........................
Є.А. Усенко,
Суддя Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2022 |
Оприлюднено | 09.02.2022 |
Номер документу | 103030455 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Усенко Є.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні