Ухвала
від 04.02.2022 по справі 570/468/22
РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 570/468/22

Номер провадження 2-о/570/37/2022

У Х В А Л А

04 лютого 2022 року

Суддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В., перевіривши виконання вимог ст.ст.175, 177, 315, 316 ЦПК України при подачі заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління пенсійного фонду України в м. Рівне про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,-

в с т а н о в и в:

покликаючись на відсутність печатки на першому аркуші його трудової книжки, у зв`язку з чим у нього виникли ускладнення при оформленні пенсії за віком, заявник у поданій до суду 04 лютого 2022 року заяві просить встановити факт, що трудова книжка серії НОМЕР_1 , заповнена 31 травня 1977 року російською мовою на ім`я " ОСОБА_2 ", ІНФОРМАЦІЯ_1 , без печатки на першій сторінці, належить йому.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до таких висновків.

Згідно з п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч.2 ст.315 ЦПК України).

У поданій заяві, що підтверджується матеріалами справи, заявник вказує, що зареєстрований у м.Рівне, але проживає в с.Колоденка Рівненського району Рівненської області.

Як вбачається з долученої до заяви копії паспорта громадянина України місце проживання заявника зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Право на повноважний суд передбачено зокрема ч.1 ст.8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", відповідно до якої ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Важливість дотримання правил про підсудність підтверджується також практикою Європейського суду з прав людини. Зокрема, як порушення вимог п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ЄСПЛ розглядає порушення правил територіальної підсудності без належного законного обґрунтування.

Так, у справах "Верітас проти України" та "Сокуренко та Стригун проти України" ЄСПЛ роз`яснив, що суд не може вважатися "судом, встановленим законом" у розумінні п.1 ст.6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.

Відтак, підсудність є ефективним засобом, який сприяє тому, щоб конкретна справа розглядалася і вирішувалася законним, компетентним, незалежним і неупередженим судом до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Враховуючи вищезазначене, суд не погоджується з доводами заявника про те, що справа підсудна Рівненському районному суду Рівненської області та дійшов висновку, що справа підсудна Рівненському міському суду Рівненської області.

Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

В подальшому підсудність справи визначиться ухвалою суду вищої інстанції відповідно до вимог статті 26 ЦПК України.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.31, 32, 315, 316, 353 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

передати цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління пенсійного фонду України в м. Рівне про встановлення факту належності правовстановлюючих документів до Рівненського міського суду Рівненської області.

Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Кушнір Н.В.

СудРівненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення04.02.2022
Оприлюднено10.02.2022
Номер документу103045315
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —570/468/22

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Гнатущенко Ю.В.

Ухвала від 30.05.2022

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Гнатущенко Ю.В.

Рішення від 31.05.2022

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Гнатущенко Ю.В.

Ухвала від 01.05.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 07.04.2022

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Першко О. О.

Ухвала від 04.02.2022

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Кушнір Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні