Ухвала
від 08.02.2022 по справі 917/136/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21

E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08.02.2022 Справа № 917/136/22

Суддя Господарського суду Полтавської області Сірош Д. М., розглянувши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Сенча"

до Миргородської районної державної адміністрації

про визнання протиправним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору, скасування державної реєстрації та кадастрового номера земельної ділянки, скасування рішення державного реєстратора

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Сенча" звернулося з позовом до Миргородської районної державної адміністрації, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження Голови Лохвицької районної Державної адміністрації від 08.06.2018 № 199 "Про затвердження технічних документацій щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) із земель нерозподілених земельних паїв для ведення товарного сільськогосподарського призначення на умовах оренди площею 11,3668 га кадастровий номер 5322686600:00:005:0484 із земель категорій нерозподілених земельних ділянок які знаходяться на території адміністративного підпорядкування Сенчанської сільської ради";

- визнати недійсним договір оренди землі від 08.06.2018, укладений між Лохвицькою районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю "АгроТайм" загальною площею 11,3668 га, в тому числі ріллі 11,3668 га, кадастровий номер 5322686600:00:005:0484, яка знаходиться на території Сенчанської сільської ради Лохвицького району Полтавської області за межами населеного пункту;

- скасувати державну реєстрацію та кадастровий номер 5322686600:00:005:0484 земельної ділянки площею 11,3668 га у Державному земельному кадастрі України, яка розташована на території Сенчанської сільської ради Лохвицького району Полтавської області;

- скасувати Рішення державного реєстратора Маляр Тетяни Миколаївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень номер 42019817 від 12.07.2018 о 10:56:51.

Згідно з частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

При цьому частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Згідно з частиною 4 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Позивачем до позовної заяви не додано договору оренди землі від 08.06.2018, укладеного між Лохвицькою районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю Агро Тайм , який позивач просить суд визнати недійсним.

Також, позовна заява не містить клопотання про витребування оскаржуваного договору оренди землі.

Відповідно до статті 78 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Згідно з частиною 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (частина 4 статті 91 Господарського процесуального кодексу України).

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Зокрема, в доданій до позовної заяви копії розпорядження голови районної державної адміністрації № 199, яке позивач просить суд визнати недійсним не відображений повністю текст документу.

З огляду на викладене зазначене розпорядження не є достовірним доказом в розумінні статті 78 Господарського процесуального кодексу України та не набуває юридичної сили документу.

В порушення пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України у позові не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункти 9, 10 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України).

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Щодо зазначення позивачем у вступній частині позову третіми особами Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Тайм", позивач не обґрунтував необхідності залучення зазначених третіх осіб, зокрема, яким чином рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки вказаних юридичних осіб та з якими вимогами залучено до суб`єктного складу учасників процесу в якості третіх осіб.

Таким чином, саме лише зазначення в позовній заяві певного підприємства чи організації як третьої особи, без зазначення її процесуального статусу (на стороні позивача чи відповідача), без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.

При цьому суд роз`яснює, що позивач також має право відкликати позовну заяву для виправлення недоліків або посвідчення доказів (пункт 3 частини 5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву без руху.

Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Сенча" строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду:

- належним чином засвідченої копії договору оренди землі від 08.06.2018, укладеного між Лохвицькою районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю Агро Тайм ;

- належним чином засвідченої та належної якості копії розпорядження голови районної державної адміністрації № 199 від 08.06.2018;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- надати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- обґрунтувати необхідності залучення в якості третіх осіб Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Тайм" та зазначити їх процесуальний статус (на стороні позивача чи відповідача).

Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Сенча".

Попередити Кременчуцьку міську раду Полтавської області про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Д. М. Сірош

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення08.02.2022
Оприлюднено10.02.2022
Номер документу103055906
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/136/22

Ухвала від 08.02.2022

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні