Справа № 204/909/22
Провадження № 2/204/1157/22
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2022 року суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська Мащук В.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
07 лютого 2022 року до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.
Позовна заява передана судді 08 лютого 2022 року.
Ознайомившись з поданою позовною заявою, вважаю, що дана заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, а саме.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як зазначив Верховний суд у постанові № 495/1706/16-ц від 07.04.2021 року, наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову. Судовий збір, зокрема, з вимог визнати право власності на майно визначається з урахуванням вартості спірного майна
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 серпня 2020 року у справі№ 910/13737/19, провадження № 12-36гс20, зазначено, що будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.
Таким чином, позивачу слід визначити ціну позову та зазначити її.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них, однак, у резолютивній частині позовної заяви позивач ОСОБА_1 просила суд здійснити поділ майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності майно подружжя, проте не конкретизувала, поділ, якого саме майна просить здійснити суд. Також, однією з вимог позовної заяви позивачем зазначено: визнати за ОСОБА_3 право власності на земельні ділянки: кадастровий номер 4625581300:01:009:0007; кадастровий номер 4625581300:01:009:0005; кадастровий номер 4625581300:01:009:0006 , таким чином, позивачу слід уточнити резолютивну частину позовної заяви, визначитися за ким вона просить визнати право власності, і зазначити повну інформацію щодо спірних земельних ділянок.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини , однак, позивачем на підтвердження викладеного у позові не зазначено доказів, які підтверджують: факт перебування у шлюбі з відповідачем, рішення про розірвання шлюбу, правовстановлюючі документи, технічну документацію на спірні об`єкти нерухомого майна.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, однак, позовна заява не містить переліку документів, що додаються до позову, при цьому у позовні зазначено, що у позивача наявні оригінали письмових доказів. Таким чином, позивачу слід визначитися з наявністю у неї письмових доказів у справі, які у належно завірених копіях слід додати до позовної заяви відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно вартістю майна.
Як вбачається з позовної заяви позивач звернулась до суду з позовними вимогами щодо нерухомого майна, а саме: здійснення поділу майна, визнання права власності, тобто вимогами, як немайнового так і майнового характеру, проте за подачу позовної заяви позивачем судовий збір не сплачено.
Згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності № 20 від 22.12.1995р. під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за якою майно може бути продане в даному населеному пункті або місцевості.
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення судового збору та інших обов`язкових платежів визначений постановою КМУ Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства від 21.08.2014 року № 358.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання є звіт про оцінку майна (ст. 12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні). Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Таким чином, позивачу необхідно визначитися з ціною позову і сплатити судовий збір, виходячи з вартості майна, та надати суду оригінал квитанції.
При цьому, суд звертає увагу позивача на неступне, відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Відповідно до резолютивної частини позовної заяви позивач просила суд:
- Здійснити поділ майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя;
- Визнати за ОСОБА_1 право власності на: квартиру за адресою АДРЕСА_1 ; квартиру за адресою АДРЕСА_2 ; квартиру за адресою: АДРЕСА_3 ; квартиру за адресою АДРЕСА_4 ;
- Визнати за ОСОБА_3 право власності на земельні ділянки: кадастровий номер 4625581300:01:009:0007; кадастровий номер 4625581300:01:009:0005; кадастровий номер 4625581300:01:009:0006.
Однак, у зв`язку з відсутністю документів, які б підтверджували вартість спірного майна, суд позбавлений можливості визначити підсудність позовної заяви Красногвардійському районному суду м. Дніпропетровська. У зв`язку з чим, позивачу необхідно визначитися з вартістю спірного майна, та надати відповідні докази до суду.
Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Тому, вважаю за необхідне, залишити позовну заяву без руху і надати строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175,185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Ю. Мащук
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2022 |
Оприлюднено | 10.02.2022 |
Номер документу | 103057453 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Мащук В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні