АС-38/272-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" серпня 2007 р. Справа № АС-38/272-07
вх. № 6662/6-38
Суддя господарського суду Харківської області Жельне С.Ч.
за участю секретаря судового засідання Мельнік Р.В.
представників сторін :
позивача - Литвиненко К.В. за дов. № 2 від 09.01.2007 року
відповідача - не з"явився
прокурора - Балаклицький В.В.
по справі за позовом Прокурора Красноградського району Харківської області м. Красноград в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Харків
до Приватного сільськогосподарського підприємства ім. Щорса с. Кирилівка
про стягнення 1970,87 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позов полягає в стягненні з відповідача на користь позивача 1970,87 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
Представники прокуратури та позивача в судовому засіданні вказані позовні вимоги підтримують.
Відповідач представника у судове засідання не направив. Справа розглядається відповідно до ст. 49, 50 Кодексу адмністративного судочинства України.
Судом встановлено, що прокурором Красноградського району Харківської області проведено перевірку дотримання Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001р. № 2240-ІИ Красноградською міжрайонною виконавчою дирекцією Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 року № 2240 (надалі - Закон № 2240) "Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Фонд є некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.
Управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців. Управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду.
В Автономній Республіці Крим, областях, та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Згідно Положення про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової г втрати працездатності, затвердженого Постановою Правління Фонду від 19.09.2001 № 42, відділення Фонду діє як регіональна структура Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і є юридичною особою (п. 1.3. Положення).
Вищезгаданий Закон № 2240, який регулює діяльність Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, визначає взаємні права та обов'язки страховика, тобто Фонду, страхувальників та застрахованих осіб.
Відповідно до п.п.2 п.2 ст. 27 Закону № 2240 страхувальник зобов'язаний сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Розмір страхових внесків, які підлягають нарахуванню та сплаті до Фонду, визначено ст. 21 Закону України № 2240 та Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 року № 2213.
Порядок та строки сплати страхових внесків визначається статею 23 Закону № 2240. Відповідно до положень цієї норми Закону страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. У разі нестачі у страхувальників-роботодавців коштів для виплати заробітньої плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться пропорційно до сум заробітньої плати.
При прийнятті звіту за 1 квартал 2007 року від ПСП ім.Щорса Красноградського району було виявлено, що відповідач - ПСП ім.Щорса має заборгованість перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у розмірі 5912,81 грн.
Сума заборгованості перед Фондом соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 5912,81 грн . складається з : поточної заборгованості - 107,44 грн., простроченої заборгованості - 5805,37 грн.
Станом на 01.05.2007р. сума заборгованості залишається не погашеною, за 2006 рік та протягом 1 кварталу 2007 року збільшилась на 1970,87 грн. Згідно з п.іст. 19 Закону України № 2240 від 18.01.2001 року джерелом формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом, а також суми, не прийнятих до зарахування витрат страхувальника, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.2 ст. 19 Закону № 2240 кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, не включаються до Державного бюджету України, не підлягають вилученню та використовуються тільки за цільовим призначенням. А основним напрямком використання коштів Фонду згідно зі ст. 20 Закону є виплата застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на поховання; та фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей.
Таким чином, не сплата страхових внесків та інших коштів (пені, штрафних санкцій), призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, що надаються Фондом, порушує принципи загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням та може призвести до невиконання Фондом своїх зобов'язань перед застрахованими особами щодо надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, які гарантовані, в першу чергу, Коституцією України, а також Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 року № 2240.
На час вирішення спору по суті заборгованість відповідача становить 1970,87 грн. Доказів її добровільної сплати відповідачем суду не надано.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню як підтверджені належними доказами та такі, що ґрунтуються на нормах чинного законодавства.
Керуючись ст. ст. 12, 11, 12, 23, 41,51, 68-71, 76,86, 122, 128,138,139, 163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства ім. Щорса, адреса: 63320, Харківська область, Красноградський район. с.Кирилівка, код 30377999 на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з Тимчасової втрати працездатності адреса: 61200, м. Харків, пл.Конституції,1 Палац Праці, 3 під"їзд, 4 поверх , код 21224442 - 1970, 87 грн. заборгованості.
Постанову може бути оскаржено в порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви через суд першої інстанції, на протязі десяти днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо такої заяви не було подано.
Повний текст постанови підписано судом 09.08.2007 року.
Суддя Жельне С.Ч.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2007 |
Оприлюднено | 19.10.2007 |
Номер документу | 1030867 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жельне С.Ч.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні