Рішення
від 31.01.2022 по справі 466/11526/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/11526/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 січня 2022 року м.Львів

Шевченківський районний суд м.Львова

у складі: головуючого судді Невойта П.С.,

секретаря судового засідання: Лелик О.М.,

справа № 466/11526/21

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Леокас до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: приватне акціонерне товариство Страхова група ТАС про відшкодування шкоди спричиненої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, -

за участю представника позивача адвоката : Хом`як О.Г.,

в с т а н о в и в:

представник позивача адвокат Хом`як Олександр Григорович звернувся до суду в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю Леокас з позовною заявою до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: приватне акціонерне товариство Страхова група ТАС та просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю Леокас грошові кошти в розмірі 26 147,98 гривень та судові витрати.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ТОВ Леокас є власником транспортного засобу марки Форд Фієста д.н.з. НОМЕР_1 .

26.08.2020 у м. Львові на вул. Волинська, 10-А відбулося ДТП за участі автомобіля Форд Фієста д.н.з. НОМЕР_1 та автомобіля Сканія д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 .

Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 28.10.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340,00 грн. (триста сорок гривень 00 копійок) в дохід держави.

На момент вчинення ДТП відповідальність власника транспортного засобу марки Сканія , номерний знак НОМЕР_2 забезпечена Полісом страхування №АР/7346621 з лімітом відповідальності за шкоду, завдану майну потерпілих у розмірі 130000грн., франшизою 2500,00 гривень. Термін дії страхового полісу з 30.03.2020 до 29.03.2021.

Згідно звіту про оцінку №1691а/20 від 16.10.2020 вартість відновлюваного ремонту автомобіля Форд Фієста д.н.з. НОМЕР_1 складає 54955,67 гривень.

Вартість відновлюваного ремонту автомобіля Форд Фієста д.н.з. НОМЕР_1 здійсненого спеціалізованою СТО - ТОВ Велет Авто №10583 від 29.09.2020 становила 50939,77 гривень, які позивач перерахував ТОВ Велет Авто .

Оскільки, незважаючи на визначену вартість відновлюваного ремонту, а також понесені фактичні витрати по його оплаті, на підставі ст. 22.1 та ст.29 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів , передбачено обмеження виплати страхового відшкодування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, а саме відшкодування відновлюваного ремонту з урахуванням значення фізичного зносу, позивач змушений звернутися до суду за захистом порушеного права.

Відповідач не скористався правом подачі письмового відзиву на позовну заяву.

Ухвалою від 30.11.2021 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі.

Ухвалою від 24.01.2022 вирішено проводити заочний розгляд справи.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не прибув повторно з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи, що стверджується наявним у матеріалах справи рекомендованим повідомленням, яке повернулося на адресу суду на долучено до матеріалів справи, відзиву на позовну заяву подано ним не було. Оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи у його відсутності, представник позивача, не заперечує проти заочного розгляду справи, суд у відповідності до вимог ст. 280 ЦПК України вважає за можливе заслухати справу на підставі наявних доказів.

Представник третьої особи приватне акціонерне товариство Страхова група ТАС в судове засідання не прибув, присьмових пояснень на позовну заяву не подавали.

Заслухавши пояснення представника позивача, з`ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши матеріали цивільної справи 466/11526/21, зібрані по справі докази суд приходить до наступного висновку.

Суд встановив, що 26.08.2020 у м. Львові на вул. Волинська, 10-А відбулося ДТП за участі автомобіля Форд Фієста д.н.з. НОМЕР_1 та автомобіля Сканія д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 .

Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 28.10.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340,00 грн. (триста сорок гривень 00 копійок) в дохід держави, за те, що 26.08.2020 о 17:00 год. у м. Львові, вул. Волинська, 10А, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки Scania R420 , причіп Schmitz SK 024, номерний знак НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв наїзд на припаркований транспортний засіб марки Ford Fiesta , номерний знак НОМЕР_1 . В результаті ДТП транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень з матеріальними збитками, порушивши вимоги п. 13.1 Правил дорожнього руху України, чим скоїв правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП /арк.спр.12/.

На момент вчинення ДТП відповідальність власника транспортного засобу Сканія д.н.з. НОМЕР_2 забезпечена Полісом страхування №АР/7346621 у ПрАТ СГ ТАС , копія якого міститься в матеріалах справи / арк.спр.13/.

Згідно звіту №1691а/20 від 26.08.2020 вартість відновлюваного ремонту автомобіля Ford Fiesta д.н.з. НОМЕР_1 становить 54955,67грн., вартість відновлюваного ремонту з врахуванням коефіцієнта фізичного зносу складових автомобіля Ford Fiesta д.н.з. НОМЕР_1 становить 29291,79 гривень /арк. спр.19-24/.

Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 транспортний засіб марки Ford Fiesta д.н.з. НОМЕР_1 належить на праві власності ТзОВ Леокас /арк. спр.11/.

Відповідно до частини першої статті 1166 ЦК України шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об`єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку (частина друга статті 1187 ЦК України).

Відповідно до статті 6 Закону України Про обов`язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров`ю та/або майну потерпілого.

Згідно з пунктом 22.1 статті 22 Закону України Про обов`язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо- транспортної пригоди життю здоров`ю, майну третьої особи.

За змістом статті 1194 ЦК України особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов`язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).

Факт здійснення позивачем відновлювального ремонту підтверджується актами виконаних робіт, а розмір понесених ним витрат квитанціями.

Верховний Суд України у постанові від 02 грудня 2015 року у справі № 6-691цс15 дійшов висновку, що правильним є стягнення з винного водія різниці між фактичною вартістю ремонту з урахуванням заміни зношених деталей на нові (без урахування коефіцієнта фізичного зносу) та страховим відшкодуванням, виплаченим страховиком у розмірі вартості відновлювального ремонту пошкодженого автомобіля з урахуванням зносу деталей, що підлягають заміні, оскільки у цьому випадку у страховика не виник обов`язок з відшкодування такої різниці незважаючи на те, що вказані збитки є меншими від страхового відшкодування (страхової виплати).

Якщо потерпілий звернувся до страховика й одержав страхове відшкодування, але його недостатньо для повного відшкодування шкоди, деліктне зобов`язання зберігається до виконання особою, яка завдала шкоди, свого обов`язку згідно зі статтею 1194 ЦК України відшкодування потерпілому різниці між фактичним розміром шкоди та страховою виплатою (страховим відшкодуванням), яка ним одержана від страховика.

Таким чином, розмір страхової виплати (страхового відшкодування), якщо страховик визначає його меншим страхової суми (ліміту його відповідальності), може бути оспорений особою, яка завдала шкоди, якщо ця особа виконала свій обов`язок перед потерпілим, у тому числі й частково відшкодувала шкоду згідно зі ст.1194 ЦК України, але вважає, що страховик порушив умови договору, здійснив потерпілому страхову виплату (страхове відшкодування) не в повному обсязі, що призвело до безпідставного збільшення обсягу її (особи, яка завдала шкоди), відповідальності.

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 20 січня 2016 року у справі № 6-2808цс15, з якою погодився і Верховний Суд у постанові від 14 лютого 2018 року у справі № 754/1114/15-ц.

Отже, позивач має право на відшкодування у повному обсязі реальної вартості понесених витрат. Стягнення різниці між сумою фактичних витрат та сумою, яка підлягає виплаті страховою компанією та франшизи, з відповідача як з винної особи у розмірі 26147,98 грн.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

Крім того, в силу дії ст. 141 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути в користь позивача судові витрати за сплату судового збору у розмірі 2270,00грн., що підтверджується платіжним дорученням №1968 від 27.08.2021 /арк.спр.6/.

Керуючись ст.12, 13, 76, 82, 89, 137, 141, 247, 259, 263-265, 273, 280-282 ЦПК України, суд,

у х в а л и в :

позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Леокас грошові кошти в розмірі 26148,00 гривень, які складаються з: 21648,00 грн. - завданих збитків, 2500 грн. - франшиза, 2000 грн. витрати на проведення оцінки завданої матеріальної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Леокас - 2270,00 грн. судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення в порядку ст. 284-285 ЦПК України.

Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Леокас , код ЄДРПОУ 39210711, місцезнаходження: м. Львів, вул. Б.Хмельницького, 106.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Повний текст рішення складений 31.01.2022.

Суддя П. С. Невойт

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення31.01.2022
Оприлюднено14.02.2022
Номер документу103096338
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —466/11526/21

Рішення від 15.02.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Невойт П. С.

Ухвала від 31.01.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Невойт П. С.

Рішення від 31.01.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Невойт П. С.

Рішення від 24.01.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Невойт П. С.

Ухвала від 30.11.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Невойт П. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні