У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.02.2022 Справа №607/2582/22
провадження № 1-кс/607/882/2022
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , ознайомившись із клопотанням начальника відділення СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 , погодженим з прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_3 , поданим в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021211040000850 від 19 червня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про арешт майна,
встановила:
11 лютого 2022 року до слідчого судді надійшло вказане клопотання, котре було передано на відділення ПАТ «Укрпошта» 09 лютого 2021 року.
Воно подано слідчим та погоджене з прокурором.
У клопотанні слідчий просить накласти арешт на майно.
Частиною 1 ст. 171 КПК України визначено, що з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Водночас, відповідно до вимог ч. 2 ст. 64-2 КПК України третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна.
Згідно з ч. 1 ст. 64-2 КПК України третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути будь-яка фізична або юридична особа.
У клопотанні не вказано, чи оголошено про підозру будь-кому у кримінальному провадженні та не додано відповідного повідомлення про підозру кому б це не було.
Також не міститься відповідної відмітки із прізвищем підозрюваного у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо даного кримінального провадження.
З огляду на це, слідчий суддя вважає, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт, належить не підозрюваному /обвинуваченому/, а іншій особі, яка згідно із вказаними вище нормами КПК України має статус третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт.
А з огляду на процитовану вище ч. 2 ст. 64-2 КПК України, подати таке клопотання може виключно прокурор.
Отже, дане клопотання подано суб`єктом, який не має на це відповідних повноважень.
Аналогічна позиція міститься і в ухвалі Тернопільського апеляційного суду від 15 лютого 2021 року за результатами розгляду справи № 607/801/21.
Окрім цього у клопотанні не зазначено номеру телефону, електронної пошти, чи інших засобів зв`язку, за допомогою яких можна було б оперативно повідомити власника /власників, користувачів/ майна, на яке слідчий просить накласти арешт, тобто ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про дату, час та місце розгляду справи і таким чином виконати вимоги ч. 1 ст. 172 КПК України.
Частиною 3 ст. 172 КПК України надано право слідчому судді у випадку встановлення того, що клопотання подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повернути клопотання про арешт майна прокурору, цивільному позивачу та встановити строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.
Таким чином, клопотання подано без додержання вимог ст. 171КПК України, оскільки це зробила не повноважна особа та у ньому відсутні відомості про номер телефону, електронної пошти, чи інших засобів зв`язку за допомогою яких можна було б оперативно повідомити власника /власників, користувачів/ майна, на яке слідчий просить накласти арешт, про дату, час та місце розгляду справи.
Саме тому його слід повернути прокурору на підставі ч. 3 ст. 172 КПК України, встановивши строк в сімдесят дві години для усунення наведених недоліків.
Керуючись ст.ст. 9, 64-2, 167, 170, 171, 172 КПК України, слідчий суддя,
постановила:
клопотання начальника відділення СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_3 , подане в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021211040000850 від 19 червня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про арешт майна, повернути прокурору, надавши строк в сімдесят дві години для усунення недоліків, допущених при його подачі, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Копію ухвали та матеріали клопотання негайно надіслати прокурору відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2022 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 103115840 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Воробель Н. П.
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Воробель Н. П.
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Воробель Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні