ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 січня 2022 рокум. ПолтаваСправа №440/5313/21
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Градизької селищної ради Кременчуцького району Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Градизької селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, у якому просив:
визнати протиправним та скасувати рішення селищної ради від 16.03.2021 №116 "Про розгляд заяви у наданні дозволу на затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду гр. ОСОБА_1 земельної ділянки площею 11,00 га для сінокосіння і випасання худоби в с. Броварки Глобинського району Полтавської області";
зобов`язати відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення в оренду ОСОБА_1 земельної ділянки площею 11,00 га для сінокосіння і випасання худоби кадастровий номер 5320680701:01:001:0111 в с. Броварки Глобинського району Полтавської області.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у цій справі, а її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою від 28.07.2021 суд перейшов до розгляду справи у порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 21.09.2021 провадження у цій справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у цивільній справі №527/1335/21 за позовом ОСОБА_1 до Градизької селищної ради Кременчуцького району Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень.
18.01.2022 до суду з електронної поштової адреси " ІНФОРМАЦІЯ_1 " надійшла заява адвоката Молодчина В.П. про поновлення провадження у цій справі, що передана головуючому судді 24.01.2022.
Розглянувши подану заяву, суд завертає увагу на такі обставини.
З 05.10.2021 розпочато функціонування підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку.
Згідно з частинами сьомою, восьмою статті 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (надалі - Положення).
У силу підпункту 5.2 пункту 5 Положення, електронна копія паперового документа - документ в електронній формі, що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом сканування (фотографування) паперового документа. Відповідність оригіналу та правовий статус електронної копії паперового документа засвідчуються кваліфікованим електронним підписом особи, що створила таку копію
За змістом пунктів 9, 10 Положення процедура реєстрації в ЄСІТС (реєстрація Електронного кабінету, реєстрація офіційної електронної адреси) передбачає проходження запропонованої засобами Електронного кабінету процедури реєстрації з використанням кваліфікованого електронного підпису, та внесенням контактних даних особи, зокрема адреси електронної пошти, номера телефону (в тому числі мобільного), зазначенням інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.
Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.
Процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом /пункт 16 Положення/.
Відповідно до пункту 59 Положення до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС процесуальні та інші документи можуть подаватися до суду в електронній формі з використанням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, з якої надійшли документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом. До початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС суд надсилає документи у справах або на офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти, з якої надійшли до суду документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом.
Суд зауважує, що подана до суду заява разом з доданими до неї документами не засвідчені кваліфікованим електронним підписом особи, яка їх подала.
Статтею 166 КАС України визначено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно з частиною другою статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Оскільки подану до суду заяву не засвідчено кваліфікованим електронним підписом особи, яка її подала, таку заяву належить повернути заявнику без розгляду.
Разом з цим, керуючись частиною п`ятою статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", у силу якої судді мають право на доступ до усіх інформаційних ресурсів Єдиного державного реєстру судових рішень, судом з`ясовано, що 01.12.2021 Глобинським районним судом Полтавської області у справі №527/1335/21 ухвалено рішення про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , що набрало законної сили 11.01.2022.
Згідно з частиною першою статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
За таких обставин, зважаючи на те, що рішення Глобинського районного суду Полтавської області від 01.12.2021 у справі №527/1335/21 набрало законної сили, суд дійшов висновку про необхідність поновлення провадження у цій справі.
Частиною третьою статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
Керуючись статтями 44, 166, 167, 237, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву про поновлення провадження у справі, подану від імені адвоката Молодчина Володимира Петровича, повернути заявнику без розгляду.
Провадження в адміністративній справі №440/5313/21 за позовом ОСОБА_1 до Градизької селищної ради Кременчуцького району Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії поновити.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 22 лютого 2022 року о 10:15, що відбудеться у приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, Полтавська область, 36039.
У судове засідання викликати учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала в частині повернення без розгляду заяви про поновлення провадження у справі може бути оскаржена. Апеляційна скарга в електронній формі подається через Електронний кабінет користувача підсистеми "Електронний суд" безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду, а у паперовій формі - через Полтавський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвалу суду не вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
В іншій частині - ухвала окремо не оскаржується.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2022 |
Оприлюднено | 15.02.2022 |
Номер документу | 103152640 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні