ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 січня 2022 рокум. ПолтаваСправа №440/18620/21
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., ознайомившись з матеріалами позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Дезсистема" (вул. Троїцька, 61/52, оф. 1, м. Кременчук, Полтавська область, 39600) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014), Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Полтавського окружного адміністративного суду 29.12.2021 надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Дезсистема" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України, у якому позивач просив:
визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 08.04.2021 №2551056/41196801;
зобов`язати ДПС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних складену ТОВ "Дезсистема" податкову накладну від 04.02.2021 №23 днем її подання.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04.01.2022 позовну заяву залишено без руху з огляду на її невідповідність вимогам частини шостої статті 161 КАС України.
Позивач копію ухвали суду від 04.01.2022 отримав 13.01.2022, що підтверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №3603934331513.
Заяву про поновлення строку звернення до суду з цим позовом позивач не надав.
Разом з цим суд, керуючись частиною п`ятою статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень", згідно з якою судді мають право на доступ до усіх інформаційних ресурсів Єдиного державного реєстру судових рішень, встановив, що ТОВ "Дезсистема" у липні 2021 року зверталось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом щодо оскарження, зокрема, рішення Комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 08.04.2021 №2551056/41196801.
Однак, ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.07.2021 у справі №440/7630/21 позовну заяву повернуто позивачу.
Також суд враховує, що у провадженні Полтавського окружного адміністративного суду перебувала справа №440/2674/21, за результатами розгляду якої рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 02.07.2021, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 19.10.2021, зобов`язано Головне управління ДПС у Полтавській області виключити ТОВ "Дезсистема" з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Отже, вищенаведені обставини свідчать про наявність поважних причин пропуску позивачем строку звернення до суду з цим позовом.
Згідно з частиною першою статті 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Суд зауважує, що однією з основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства є офіційне з`ясування всіх обставин у справі. Так, адміністративний суд не обмежений доводами сторін та у силу частини четвертої статті 9 КАС України вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
З урахуванням наведеного, зважаючи на отримання судом з власної ініціативи доказів, що свідчать про наявність поважних причин пропуску позивачем строку звернення до суду з цим позовом, суд визнав за доцільне поновити позивачу такий строк.
Позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на цій стадії відсутні, з урахуванням чого суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
У силу положень пункту 10 частини шостої статті 12, частин першої та другої статті 257 КАС України спір виник у справі незначної складності, а тому суд на підставі частини п`ятої статті 262 КАС України вважає за можливе здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
Водночас суд вважає за необхідне поінформувати учасників справи про її розгляд шляхом надсилання копій цієї ухвали. Крім того, суд зауважує, що учасники справи не позбавлені можливості подання до суду додаткових доказів, письмових пояснень, заяв по суті спору тощо у порядку, визначеному процесуальним законом.
Згідно з частиною четвертою статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд визнав за необхідне витребувати від Головного управління ДПС у Полтавській області додаткові докази задля повного та всебічного встановлення фактичних обставин справи.
Керуючись статтями 9, 12, 77, 171, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "Дезсистема" строк звернення до суду з цим позовом.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №440/18620/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дезсистема" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановити відповідачам п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Роз`яснити відповідачам, що:
відповідно до частини третьої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має подати суду усі наявні в нього докази разом із поданням відзиву;
відповідно до статті 162, частини першої статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має право подати відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 КАС України.
Встановити позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву відповідачів для подання відповіді на відзив у відповідності до вимог статті 163 КАС України.
Встановити відповідачам семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення на відповідь у відповідності до вимог статті 164 КАС України.
Витребувати від Головного управління ДПС у Полтавській області належним чином засвідчені копії спірного рішення разом з усіма наявними матеріалами, що стали підставою для його ухвалення (зокрема, витяг з протоколу засідання Комісії із зазначенням підстав для відмови у реєстрації податкової накладної).
Роз`яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів після відкриття провадження у справі (з 03.03.2022), справу буде розглянуто без виклику учасників справи в судове засідання (у порядку письмового провадження).
Повідомити учасників справи, що:
процесуальні права та обов`язки визначені статтями 44, 47 КАС України;
письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України;
копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має право подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву;
у разі невиконання процесуальних обов`язків суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу;
інформація у справі розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки суду: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
Надати учасникам справи дозвіл на подання до суду заяв по суті справи, клопотань та письмових доказів у паперовій формі .
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам.
Надіслати відповідачам копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2022 |
Оприлюднено | 15.02.2022 |
Номер документу | 103163548 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні