Справа № 697/1663/19
Провадження № 6/697/3/2022
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2022 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - Колісник Л.О.,
за участю секретаря судових засідань - Титар Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Канівського міськрайонного суду Черкаської області цивільну справу за заявою Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк про видачу дублікату виконавчого листа,-
ВСТАНОВИВ:
На адресу суду надійшла заява АТ КБ Приватбанк про видачу дублікату виконавчого листа, з посиланням на те, що 20.01.2020 Канівським міськрайонним судом Черкаської області видано виконавчий лист по справі № 697/1663/19 за позовом АТ КБ Приватбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та судових витрат. Документ отримано стягувачем 23.01.2020.
19.07.2021 на підставі заяви стягувача АТ КБ Приватбанк державним виконавцем Канівського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сіленко Л.С. відкрито виконавче провадження №61329706.
07.12.2021 на підставі заяви стягувача АТ КБ Приватбанк державним виконавцем Канівського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сіленко Л.С. винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу на підставі пункту 1 частини 1 статті 37 Закону України Про виконавче провадження . Повернення виконавчого листа з цих підстав, не позбавляє права стягувача повторно пред`явити виконавчий лист.
20.01.2022 при підготовці заяви на примусове виконання рішення суду для направлення до приватного виконавця встановлено, що виконавчий лист втрачено.
Враховуючи відсутність (втрату) оригіналу виконавчого листа, неможливість стягувачу повторно звернутися з примусовим виконанням рішення суду, заявник звернувся до суду з заявою про видачу дублікату виконавчого листа.
Просить видати дублікат виконавчого листа Канівського міськрайонного суду Черкаської області по цивільній справі № 697/1663/19 від 20.01.2020.
В судове засідання представник заявника не з`явився, надіслав до суду заяву про розгляд заяви у його відсутність.
В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з`явилася, про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.
У відповідності до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що заява про видачу дубліката виконавчого листа підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
У статті 1 Закону України Про виконавче провадження визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про виконавче провадження , підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 12 Закону України Про виконавче провадження , виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров`я, втрати годувальника тощо може бути пред`явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.
Згідно з п. 17.4 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Дублікат - це документ, що видається замість втраченого оригіналу та має силу первісного документу. Оригінал виконавчого листа вважається втраченим, коли його загублено, украдено, знищено або істотно пошкоджено, що унеможливлює його виконання.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25.09.2015 за №8 "Про узагальнення практики розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах", заява про видачу дубліката виконавчого листа повинна містити необхідні відомості для вирішення питання видачі дубліката виконавчого листа. У таких заявах потрібно зазначати назви сторін виконавчого провадження, підстави для видачі дубліката виконавчого листа; посилання на докази, якими підтверджувались би втрата виконавчого листа.
Отже, єдиною підставою для видачі судом дублікату виконавчого листа є його втрата.
Відповідно до ч. 4 ст. 263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 06.11.2019 в справі № 2-1053/10 (провадження № 61 - 18169св18) зроблено висновок, що при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа у зв`язку з його втратою заявник повинен повідомити суду обставини, за яких виконавчий лист було втрачено, подавши відповідні докази. Оригінал виконавчого листа вважається втраченим, коли його загублено, викрадено, знищено або істотно пошкоджено, що унеможливлює його виконання. Дублікат виконавчого листа видається на підставі матеріалів справи та судового рішення, за яким був виданий втрачений виконавчий лист .
До того ж при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа у зв`язку з його втратою заявники повинні подати докази, а суди мають обов`язково перевірити, чи не були виконані втрачені судові рішення, судові накази, чи не втратили вони законної сили.
Отже, підставами для видачі дубліката виконавчого листа є, насамперед, доведеність втрати оригіналу виконавчого листа.
У частині четвертій ст. 10 ЦПК України і ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини на суд покладено обов`язок під час розгляду справ застосовувати Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і Протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України (далі - Конвенція), та практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) як джерело права.
Так, згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, установленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Також ст. 6 Конвенції, що поширює свою дію і на таку стадію цивільного процесу як виконання судового рішення. У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини вказує, що право на судовий розгляд було б примарним, якщо б внутрішня судова система Договірної Держави дозволила б, щоб остаточне та обов`язкове судове рішення залишалось невиконаним відносно однієї зі сторін, і що виконання рішення або постанови будь-якого органу судової влади повинне розглядатися як невід`ємна частина процесу в розумінні статті 6 Конвенції (рішення від 28 липня 1999 року в справі Іммобільяре Саффі проти Італії , рішення від 19 березня 1997 року в справі Горнсбі проти Греції ).
Відповідно до §§ 51-53 рішення ЄСПЛ у справі Юрій Миколайович Іванов проти України від 15.10.2009 (заява № 40450/04) право на суд, захищене статтею 6, було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов`язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін. Ефективний доступ до суду включає право на виконання судового рішення без невиправданих затримок. У такому самому контексті відсутність у заявника можливості домогтися виконання судового рішення, винесеного на його користь, становить втручання у право на мирне володіння майном, як це передбачено першим реченням першого пункту статті 1 Першого протоколу. Відповідно необґрунтовано тривала затримка у виконанні обов`язкового для виконання судового рішення може становити порушення Конвенції. Обґрунтованість такої затримки має оцінюватися з урахуванням, зокрема, складності виконавчого провадження, поведінки самого заявника та компетентних органів, а також суми і характеру присудженого судом відшкодування.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 19.12.2019 задоволено позовні вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк та стягнуто з ОСОБА_1 на користь банку заборгованість у розмірі 119483,03 грн. та суму сплаченого судового збору у розмірі 1921,00 грн.
20.01.2020 Канівським міськрайонним судом Черкаської області видано виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк заборгованості у розмірі 119483,03 грн. та суми сплаченого судового збору у розмірі 1921,00 грн.
Згідно постанови державного виконавця державним виконавцем Канівського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сіленко Л.С. від 07.12.2021 повернуто виконавчий документ щодо стягнення з ОСОБА_1 коштів в сумі 121404,03 грн. на користь АТ КБ Приватбанк стягувачу.
З Акту про втрату документу від 20.01.2022, складеного заступником керівника департаменту зі стягнення проблемної заборгованості в Центральному регіоні акціонерного товариства комерційного банку Приватбанк Сень С.М., старшим юрисконсультом департаменту зі стягнення проблемної заборгованості Центральному регіоні акціонерного товариства комерційного банку Приватбанк Шереметом В.М., провідним юрисконсультом департаменту зі стягнення проблемної заборгованості Центральному регіоні акціонерного товариства комерційного банку Приватбанк Петрашевичем С.В., вбачається, що виконавчий лист Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 20.01.2020 № 697/1663/19 про стягнення з ОСОБА_1 на користь АТ КБ Приватбанк заборгованості за кредитним договором та судовими витратами, було втрачено у процесі підготовки заяви про примусове виконання рішення суду для пред`явлення до органів державної виконавчої служби під час перенаправлення із архіву, розташованого в приміщенні головного офісу АТ КБ Приватбанк м. Дніпро до департаменту зі стягнення проблемної заборгованості в Центральному регіоні АТ КБ Приватбанк м. Черкаси.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне заяву про видачу дублікату виконавчого листа задовольнити та видати дублікат виконавчого листа, оскільки оригінал втрачено, рішення суду не виконано і не втратило своєї законної сили.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 258, 260, 261, п. 17.4 ч. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк про видачу дублікату виконавчого листа - задовольнити.
Видати дублікат виконавчого листа від 19.12.2019 по цивільній справі № 697/1663/19 виданого Канівським міськрайонним судом Черкаської області 20.01.2020 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк заборгованості за Кредитним договором б/н від 07.05.2013 в розмірі 119483,03 (сто дев`ятнадцять тисяч чотириста вісімдесят три гривні 03 копійки) грн. та судовий збір в розмірі 1921,00 грн.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Черкаського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий Л . О . Колісник
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2022 |
Оприлюднено | 15.02.2022 |
Номер документу | 103191957 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Колісник Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні