Ухвала
від 25.01.2022 по справі 379/1455/18
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 379/1455/18

Провадження № 6/379/2/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2022 року Таращанський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Зінкіна В.І.,

за участю секретаря судового засідання Мовчан М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Таращі заяву комунального підприємства Таращаводоканал , боржник: ОСОБА_1 , заінтересована особа: Таращанський районний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла дана заява, в якій заявник просить суд замінити вибулого боржника ОСОБА_1 на його правонаступника - ОСОБА_2 у справі № 379/1455/18 за позовом КП Таращаводоканал до ОСОБА_1 , про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надані послуги водопостачання та водовідведення.

Мотивує свою заяву тим що судовим наказом від 30.11.2018 року Таращанський районний суд Київської області стягнув з ОСОБА_1 на користь КП Таращаводоканал заборгованості за надані послуги водопостачання та водовідведення. Отримали постанову від 02.10.2020 року про закінчення виконавчого провадження в зв`язку з реєстрацією 15.09.2020 року смерті ОСОБА_1 згідно актового запису про смерть № 22 складеним виконавчим комітетом Ківшоватської сільської ради.

Правонаступником ОСОБА_1 є ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем знаходження АДРЕСА_1 , оскільки дана особа зверталася в жовтні 2019 року в усній формі для оформлення пільг але надати копії своїх документів відмовилась.

Представник заявника в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності.

Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази по справі в їх сукупності, враховуючи норми діючого законодавства, яким врегульовані встановлені судом правовідносини, суд приходить до наступного.

Згідно положень ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частинами 1, 2 ст. 13 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених ЦПК України випадках. Збирання доказів у цивільних справах - не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що судовим наказом Таращанського районного суду Київської області від 30.11.2018 стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП невідомо, останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , на користь комунального підприємства Таращаводоканал , місцезнаходження: вул. Володимира Великого, 38, м.Тараща Київської області, 09501, код ЄДРПОУ 32254684, р/р НОМЕР_1 в ПАТ Креді Агріколь Банк , МФО 300614, заборгованість за надані послуги водопостачання та водовідведення в розмірі 10798 (десять тисяч сімсот дев`яносто вісім) грн. 93 копійки., а також судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 176 гривень 20 копійок..

З метою заміни сторони боржника та неможливістю вирішення цього питання в позасудовому порядку, заявник звернувся до суду з даною заявою.

Відповідно до статті 520 ЦК України боржник у зобов`язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом..

Окрім того, відповідно до ч. 1, ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.

Проте, згідно відповіді Державної нотаріальної контори №6/01-16 на запит №379/1455/18/5845/2021 була надіслана інформаційна довідка зі спадкового реєстру згідно якої вбачається що після смерті ОСОБА_1 спадкова справа не була заведена.

Тобто, відсутні докази, що ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_1 , а тому не є спадкоємцем і правонаступником..

Відповідно до положень статті 1282 Цивільного кодексу України спадкоємці зобов`язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов`язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Вимоги кредитора спадкоємці зобов`язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено. У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

За змістом наведених вище норм права задоволення вимог кредитора спадкоємцями має відбуватись у межах вартості отриманого ними у спадщину майна. Звідси обов`язок спадкоємців боржника перед кредиторами спадкодавця виникає лише у межах, передбачених статтею 1282 Цивільного кодексу України, тобто в межах вартості майна, одержаного у спадщину. У разі неотримання від спадкодавця у спадщину жодного майна, особа не набуває статусу спадкоємця, і як наслідок у неї відсутній обов`язок задовольнити вимоги кредитора померлої особи.

Аналогічна позиція висловлена в п. 98 постанови Великої Палати Верховного Суду № 916/617/17 від 03 листопада 2020 року та в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду № 552/4892/19 від 27 жовтня 2021 року.

Зважаючи на викладене вище, відсутність жодного належного та допустимого доказу на обґрунтовування вимог заявника щодо заміни вибулого боржника, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

На підставі викладеного, керуючись ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст.ст. 3 , 4 , 12 , 13 , 19 , 55, 76-81, 260, 261, 352-355, 442 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви комунального підприємства Таращаводоканал , боржник: ОСОБА_1 , заінтересована особа: Таращанський районний відділ державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Відповідно до п. 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Головуючий:В. І. Зінкін

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.01.2022
Оприлюднено15.02.2022
Номер документу103196173
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —379/1455/18

Ухвала від 25.01.2022

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 16.12.2021

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 29.11.2021

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Судовий наказ від 30.11.2018

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні