ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
щодо участі учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції
21 січня 2022 рокуЛьвівСправа № 260/184/21 пров. № А/857/21038/21
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Носа С. П. суддів -Кухтея Р. В. Шевчук С. М.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліткомбуд" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в справі за апеляційною скаргою Державної інспекції архітектури та містобудування України на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2021 року про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 260/184/21,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду знаходиться справа №260/184/21 (апеляційне провадження № А/857/21038/21) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліткомбуд" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання дій та рішення протиправними, скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Вказану справу призначено до розгляду на 25 січня 2022 року о 13 год. 30 хв. в залі судового засідання №1 Восьмого апеляційного адміністративного суду (м. Львів, вул. Саксаганського, 13).
Товариством з обмеженою відповідальністю "Еліткомбуд" надіслано на адресу апеляційного суду клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Дослідивши матеріали справи, заявлене клопотання, керуючись положеннями ст.195 КАС України суд приходить до переконання, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно із ч.ч. 2,3,4 ст. 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Згідно ч.5 ст.195 КАС України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Отже, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку для суду проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Зважаючи на те, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні насамперед існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні. Однак заявником не були зазначені будь-які причини, які об`єктивно перешкоджають стороні по справі взяти участь у судовому засіданні.
Окрім того, апеляційний суд звертає увагу на те, що для даної категорії публічно-правових спорів встановлення обставин, що мають значення для справи, відбувається на підставі наданих учасниками справи письмових доказів.
При цьому, відповідно до приписів частин 2 і 3 статті 313 Кодексу адміністративного судочинства України неявка учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи, а при необхідності надання усних пояснень для роз`яснення встановлених обставин суд вправі додатково викликати цих осіб.
Підсумовуючи наведене, апеляційний суд не знаходить підстав для задоволення заявленого клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 195, 241, 243, 248, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліткомбуд" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в справі № 260/184/21 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя-доповідач С. П. Нос судді Р. В. Кухтей С. М. Шевчук
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2022 |
Оприлюднено | 16.02.2022 |
Номер документу | 103233051 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Нос Степан Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні