БЕРИСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 647/3202/21

№ провадження 1-кс/647/60/2022

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.2022 року Слідчий суддя Бериславського районного суду Херсонської області Кириленко М.О., за участю секретаря Онус О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м.Берислав Херсонської області клопотання власника арештованого майна ОСОБА_1 про скасування арешту майна,

встановив:

10.02.2022 року на адресу суду поштою надійшло клопотання ОСОБА_1 про скасуванння арешту майна в порядку ст.174 КПК України, в якому просить скасувати накладений арешт на автомобіль марки ВАЗ 2106, д/н НОМЕР_1 , та повернути йому автомобіль, за минуванням потреби слідства.

Власник майна в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання просив його задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, заявою просив розглянути у його відсутність, клопотання підтримав, просив задовольнити його.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено наступне:

Ухвалою слідчого судді Бериславського районного суду Херсонської області 13.12.2021 року було накладено арешт на вилучені в ході огляду місця дорожньо-транспортної пригоди (місця події) транспортні засоби, а саме: легковий автомобіль марки ВАЗ 2106 1988 р.в, білого кольору, д/н НОМЕР_1 , номер кузова: НОМЕР_2 , який згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 належить ОСОБА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та перебуває в користуванні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; сідловий тягач марки DAF FT XF 105.460 , 2011 р.в., білого кольору, д/н НОМЕР_4 , номер рами: НОМЕР_5 , який згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_6 належить ТРАНС-СЕРВІС-1 ТЗОВ зареєстрованої за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, с. Ставчани, та перебуває в користуванні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 ; напвпричіп-цистерна марки ПП BODEX KIS 33 , 2006 р.н., сірого кольору, д/н НОМЕР_7 , номер рами: НОМЕР_8 , який згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_9 належить ТРАНС-СЕРВІС-1 ТЗОВ, ЗКПО 32602104, зареєстрованої за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, с. Ставчани, та перебуває в користуванні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , з метою збереження речових доказів для запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення або відчуження та подальшого проведення відповідних експертиз.

22.12.2021 року слідчим СВ Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області Гринь В.О. винесено постанову про закриття кримінального провадження №12021231090000560 від 07.12.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України, у зв`язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. Однак при закритті кримінального провадження слідчим не було скасовано арешт з вищенаведеного майна, а рекомендовано звернутися до суду з метою зняття арешту та повернення вилучених транспортних засобів.

Згідно із свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, автомобіль марки ВАЗ 21063, р.н. НОМЕР_1 належить ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Згідно з ч. 3 ст. 174 КПК України, прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.

Відповідно до ч.3 ст.26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Окремою формою судової діяльності відповідно до кримінального процесуального законодавства України є судовий контроль, який реалізує слідчий суддя, за додержанням законів органами досудового розслідування та прокурором. Зміст і характер судового контролю в межах кримінального процесу пов`язаний передусім із необхідністю забезпечення прав і свобод людини як на стадії досудового розслідування кримінального провадження, так і після його закінчення.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про скасування арешту майна слід задовольнити, оскільки на теперішній час, кримінальне провадження закрито слідчим на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, а саме у зв`язку із встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення. Під час вчинення вказаної процесуальної дії, не вирішено питання щодо скасування арешту, при цьому КПК України не регулює питання щодо скасування арешту майна, якщо кримінальне провадження закрито слідчим, а не прокурором, а отже наразі представником заявника доведено, що необхідність в подальшому застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна відпала , у зв`язку із чим слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 170, 174, 309 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Клопотання власника арештованого майна ОСОБА_1 - задовольнити.

Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Бериславського районного суду Херсонської області від 13.12.2021 року, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021231090000560 від 07.12.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, на легковий автомобіль марки ВАЗ 2106 1988 р.в, білого кольору, д/н НОМЕР_1 , номер кузова: НОМЕР_2 , який згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 належить ОСОБА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Автомобіль марки ВАЗ 2106 1988 р.в, білого кольору, д/н НОМЕР_1 , номер кузова: НОМЕР_2 , повернути володільцю майна ОСОБА_1 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя М. О. Кириленко

Дата ухвалення рішення 11.02.2022
Зареєстровано 15.02.2022
Оприлюднено 16.02.2022

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 647/3202/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону