Справа № 202/540/22
№ 1-кп/202/196/2022
УХВАЛА
Іменем України
14 лютого 2022 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі
головуючого судді ОСОБА_1
за участю: секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
представника потерпілого адвоката ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Дніпро обвинувальний акт в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021042010000197від 12.10.2021рокуза обвинуваченням
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, громадянина України, який має середню спеціальну освіту, розлучений, офіційно не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий: Саксаганським районним судом м. Кривого Рогу за ст. ст. 187 ч. 2, 289 ч. 3, 185 ч. 2 КК України до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнився 26.12.2017 року по відбуттю покарання,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, -
в с т а н о в и в:
Прокурор, представник потерпілого та сторона захисту висловили думку про відповідність обвинувального акту вимогам закону, зокрема ст. 291 КПК, про підсудність справи Індустріальному районному суду м. Дніпропетровська та призначення його до судового розгляду.
Таким чином, суд вважає, що обвинувальний акт складений слідчим та затверджений прокурором, відповідає вимогам ст. 291 КПК України, відтак, кримінальне провадження слід прийняти до провадження та призначити до судового розгляду.
Прокурор звернувся з клопотанням, в якому зазначає, що у кримінальному провадженні існують ризики, передбачених пунктами 1, 3, 5 частини 1 статті 177 КПК України, а саме, що обвинувачений може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілого та свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки він обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, не має офіційного місця роботи, а тому просить застосувати відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту на строк 60 діб.
Вивчивши матеріали кримінального провадження, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши в судовому засіданні доводи прокурора, представника потерпілого, який клопотання підтримав, позицію обвинуваченого та його захисника, які не заперечували проти задоволення клопотання, разом із тим захисник просив розглянути можливість застосування домашнього арешту у нічний час, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
В даному кримінальному провадженні ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Відповідно до частини першої статті 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у яком обвинувачується.
Згідно з частиною другою статті 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбаченічастиною першоюцієї статті.
Суд вважає, що прокурором у судовому засіданні доведено наявність ризику, передбаченого пунктом 1 частини 1 статті 177 КПК України, а саме, що ОСОБА_6 може переховуватися від суду, оскільки він обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, не має міцних соціальних зв`язків та офіційного місця роботи, раніше судимий.
Вирішуючи питання про обрання відносно обвинуваченого запобіжного заходу, суд також враховує тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання його винуватим, а також дані про особу обвинуваченого, який має постійне місце проживання, офіційно не працює, розлучений, раніше притягувався до кримінальної відповідальності, та вважає, що відносно ОСОБА_6 необхідно застосувати запобіжний західу видідомашнього арешту, заборонивши йому цілодобово залишати житло за місцем свого проживання та поклавши на нього обов`язки, передбачені частиною 5 статтею 194 КПК України, оскільки, на переконання суду, такий запобіжний захід буде спроможним запобігти вищевказаному ризику, дозволить органу поліції контролювати належну процесуальну поведінку ОСОБА_6 на час судового розгляду, в той же час суттєво не обмежить його прав.
У свою чергу, суд вважає, що на даний час підстав для застосування до обвинуваченого домашнього арешту в певний період доби немає з огляду тяжкість правопорушення, в якому він обвинувачується, відсутність у нього міцних соціальних зв`язків та постійного місця роботи.
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 314, 315, 316 КПК України, суд-
постановив:
Призначити кримінальнепровадження щодо ОСОБА_6 обвинуваченого за ч.4ст.190 ККУкраїнидо судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 14.02.2022 року на 12 год.40 хв. в приміщенні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.
В судове засідання викликати прокурора, обвинуваченого,захисника, потерпілих, свідків.
Справу розглядати суддею одноособово.
Застосувати до ОСОБА_6 запобіжний захід у виді домашнього арешту на строк до 14 квітня 2022 року включно, заборонивши йому цілодобово залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 та зобов`язати його: прибувати до суду за кожним викликом; повідомляти суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Строк дії ухвали до 14 квітня 2022 року включно.
Ухвалу передати для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного. Роз`яснити обвинуваченому, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу Національної поліції, з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього обов`язків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: ОСОБА_7
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 103257031 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Шофаренко Ю. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні